Όμορφοι δίσκοι για να ξεκινήσετε τη μέρα σας

afreaka- demon fuzz!:wink:

Ω ναι, δισκάρα.

respect man!! και συνεχιζοντας the baby huey story: the living legend.:stuck_out_tongue: απλα επος!!

Μακράν…

Bon Jovi - Have A Nice Day

My Dying Bride - Turn Loose the Swans

Αν στραβοξυπνησεις

Tελικά οι Jovi έχουν γίνει της μοδός τελευταία βλέπω…Ε να βάλω και γω κάτι

[I]Alarm clock rings, it’s 6:45,
Must have hit that snooze button least 3 times,
Wishing this morning was still last night,
On any other day, just might wanna die.

Traffics backed up 20 miles to the east,
Must have hit every damn red light on the street,
Weatherman says “It’s gonna rain for a week”
Hey, what can you do?[/I]

και δυο υπερτέλεια/υπερκολλητικά κομμάτια… ένα από τον κάθε δίσκο.


http://zoome.jp/korinzmusic/diary/6

[SPOILER]And you see, I kind of shivered to conformity
Did you see the way I cowered to authority
You see, my life, it’s a series of compromises anyway
It’s a sham, and I’m conditioned to accept it all, you see

(More) than I had before
(More) than I’ve presently got
(More) than I’ll ever use up
(More) than I really need
(More) than I had before
(More) than I could possibly spend
(More) than I’ll ever use up
(More) than I really need
It’s more than I can spare
My religion is caged[/SPOILER]

αυτοί οι Mansun είχαν διασκευάσει Magazine :!:

Zεις στην τερατούπολη της Αθήνας. Ακόμα χειρότερα είσαι αθηναίος. Έχεις χίλιες μιά δουλειές πριν πας στη δουλειά σου, και χίλιες δυό αφού φτάσεις. Οπότε χρειάζεσαι ένα ισχυρό αγχολυτικό για να ηρεμήσεις από το θόρυβο της πόλης, και να μην αρχίσεις από νωρίς το πρωί που βγαίνεις στους δρόμους να κατεβάζεις όλο το εορτολόγιο. Τι θα σε συνοδεύσει στην οδύσσεια της ημέρας? Με λίγη σκέψη, οπλίζεις το εμπιτρία με αυτό

τον combo δίσκο από J.L. και τα βάσανα πάνε περίπατο. Ξάφνου όλος ο άσκοπος θόρυβος της πρωτεύουσας σου φαίνεται πιο ελαφρύς κι απ’ τα κελαϊδίσματα πουλιών. Το εναλακτικό θορυβώδες αλλά κυρίως μαγκιόρικο ροκ των Jesus, σε βάζει σε ένα κλίμα μπουρδελότσαρκας, οπότε τι καλύτερο για μια ακόμη μέρα στην πόλη?:stuck_out_tongue:

μ’αυτο εξυπνησα…

εγώ σήμερα ξύπνησα με στρώμα τσίμπλας πάχους 13 cm οπότε είπα να βάλω κάτι δυνατό…

8)8)

The evidence and circumstance revealed by the morning’s light
Would lead one to believe that something evil walks the night

Απανωτες ανατριχιλες.

Ο τυπος αγγιζει Tate στην ερμηνεια, ωρες - ωρες.

Ποσο ασυλληπτη μπαντα ηταν σε αυτο το album ρε γμτ. Ποσο επεσαν μετα.

Nucleus Torn - Nihil

Nucleus Torn - Knell

συνεχιζω την ιδια παραδοση που ειχα σαν φοιτητης στη Μιναρουπολη, να βαζω αυτα τα δυο αλμπουμς καποια πρωινα απ’ τις 6 και μετα. σηκωθηκα που λετε πρωι-πρωι, επλυνα το προσωπο μου, ανοιξα τη μπαλκονοπορτα, πηρα μια γερη ανασα, κοιταξα για λιγο την Καστελα απ’ το μπαλκονι μιας και μενω πεμπτο οροφο και την βλεπω απ’ το λιτο καταταλλα Π.Φαληρο, εψησα ελληνικο καφε, εφτιαξα το καθιερωμενο ροπαλο και εσκασα τα χαμογελα μου.

το πρωινό πείραμα mahler απέτυχε, οπότε στράφηκα σε πραγματικά ΚΛΑΣΙΚΗ μουσική :smiley:

Ε μα τί περίμενες κι εσύ; :lol:

Μου λεγες ότι βαριέσαι όταν η κλασσική δε “βαράει” και μετά πήγες κι έβαλες το συνθέτη που η μουσική του θέλει την περισσότερη υπομονή απ’ όλους!

πού να το ξέρω μάνα μου; τον έβαλα απλώς γιατί ήταν το μόνο ανοιχτό από τα σιντί του κάραγιαν και το θεώρησα σημάδι! πάντως αργότερα άκουσα λίγο τρίτο και η τύπισσα που έβαζε μουσική έβαζε κι αυτή μάχλερ (για τα 100 χρόνια από τον θάνατό του κ.λπ.) :lol: αυτά που έβαλε πάντως, ακούγονταν πιο εύκολα. δεν το χάσαμε ακόμα το παιχνίδι!

πλέον μόνο πρωινά τον ακούω.

NOFX ρεεεεεεεε

Λίγο [B]pump up the valuum[/B] και μετά [B]war on errorism[/B]