Δίσκο ή δίσκους που λιώνουμε αυτό το καιρό

Εντατικά μαθήματα Helloween-Stratovarius:):!:

Άπαντα από Neurosis εδώ και καμιά βδομάδα περίπου.

Απίστευτο σκάλωμα όμως έχω φάει με τα A Sun That Never Sets και The Eye Of Every Storm. Τι επικές δισκάρες ρε πούστη… Με ορισμένα κομμάτια κλαίω…

+λίγο τσεκάρισμα σε Avatar:):!:

μιας και μολις προχθες εμαθα τα καλα νεα

προς το παρον αυτη τη τριαδα…επισης θα τα εβαζα και στο: δισκαρες που προτεινουμε αλλα βαριεμαι:!:

αν εξαιρέσεις το πρώτο που δεν ξέρω τι είναι, σου χαρίζω μια καρδούλα για το καθένα.

[SPOILER]θα σου έδινα μια μέρα άδεια για το καθένα, αλλά.[/SPOILER]

το πρώτο είναι το spheres like death των Mare και τα πινκς πάνε στον Plunderer

Ευτυχώς που υπάρχουν και οι φοιτητικές άδειες, γιατί αν κρίνω από τα μουσικά γούστα του λοχαγού, δύσκολο να πάρω τιμητική για αυτόν το λόγο :stuck_out_tongue:

εεε φακ οφ, τι Mare, υπάρχουν ήδη άλλοι Mare και γαμάνε σύμπαντα, δε χρειαζόμαστε και μπλακάδες!

Δεν τους έχω ακούσει, αλλά μόνο το ότι είναι τρίο από τον Καναδά, μου φτάνει για να το κάνω.

ντουμυ ντουμυ ντουμ.

και


Ειδικά για διάβασμα εξεταστικής στη βιβλιοθήκη ότι καλύτερο…

Ότι καλύτερο έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό από ελληνική σκηνή… Ψυχεδελικό, folk, experimental και πραγματικά πολύ “ταξιδευτικό” album. 8)

Είναι όλα τους…

Ναι… εεε νταξει δεν τρελαινομαι καθολου, εχει 3-4 κομματαρες τα αλλα αδιαφορα

+54546413164

Stratovarius - Elysium…μια και δεν τακούσαμε live:):!:

Έλα ρε, αλήθεια?
Εμένα είναι το αγαπημένο μου από Overkill. Πιστεύω πως είναι το δικό τους “Master Of Puppets”.
Είναι πιο ώριμο σε σχέση με τα προηγούμενα 3 (πιο speed-άτα) albums και όλα τα κομμάτια είναι εξαιρετικά.
Βασικά imho είναι από τους δίσκους που τους ακούς ολόκληρους και μονορούφι.
Τέλος πάντων, γούστα είναι αυτά. Δώστου πάντως μια ευκαιρία ακόμη…