Δίσκο ή δίσκους που λιώνουμε αυτό το καιρό

[B]Inquisition - Ominous Doctrines of the Perpetual Mystical Macrocosm[/B]

Άργησα λίγο να τσεκάρω τους εν λόγω κυρίους, κακώς απ’ ότι αποδεικνύεται ως τώρα.
Το πρώτο άλμπουμ τους που ακούω, και μου έχει κολλήσει εδώ και 5 μέρες.
Είναι γαμάτο straight-forward black metal, χωρίς πολλά πολλά.
Θα ακούσω και τα προηγούμενά τους σίγουρα.

Γαμω τα δισκια… φοβερη μουσικη αλλα δεν μπορω να προσδιορισω τι ακριβως παιζουνε… λιγο prog rock, λιγο heavy metal, οπως κ να χει ειναι πολυ καλος…
τσεκαρετε οσοι δεν το εχετε κανει ηδη!!

Roger Miret & The Disasters - My Riot

H2O - Nothing To Prove

Blood For Blood - Outlaw Anthems

Dead Kennedys - Fresh Fruits For Rotting Vegetables

Επικό μέταλ ρε. Απλά.
Και δεν είναι απλά πολύ καλός. Είναι μέσα στους 5 καλύτερους δίσκους ever στο συγκεκριμένο ήχο.
Κοινώς, γάμησες. Λιώσε τώρα και το έτερο υπερέπος των Ιταλών (βλ. Etruscan Prophecy).

οτι λεει, τεραστιος χιεβυμεταλ δισκος.

το The Etruscan Prophecy το λιωνω ηδη απο χθες!!!:wink::wink::wink::wink:

Helloween - The Time of the Oath

πολύ λιώσιμο όμως…

Εύγε λοιπόν!

Μ’ έψησες τρελά και τα ξέθαψα και τα δύο απόψε, στο μεταξύ. <3 <3 <3

ετσι ετσι…
μπανταρα… και τους εμαθα τυχαια πριν λιγο καιρο… ντροπη μου!!!:stuck_out_tongue:

Δισκογραφία [B]Tarantula Hawk[/B]

ρακή και εδώ…

Λέω να κάνω ένα Jag Panzer+Shadow Gallery+Evergrey σκ…το ξεκίνησα από χθες το απόγευμα:):!:

6 άλμπουμ από την καινούργια χρονιά ως τώρα στον υπολογιστή μου αλλά αυτό είναι το τελευταίο που περίμενα να ακούω περισσότερο. Ομολογώ πως έχω κολλήσει αρκετά και είχα πάρα πολύ καιρό να κολλήσω έτσι με νέο Deicide. Η πρώτη φορά που η καφρίλα των Deicide έχει δέσει τόσο καλά με τους παπάδες στην κιθάρα και τα “καθαρά” σόλο (που είναι και αρκετά). Επίσης η πιο γαμάτη παραγωγή που είχαν οι Deicide από το once upon the cross και μετά. Δεν μπορώ να το πω δισκάρα αλλά το repeat πάει αυτόματα γαμώτο.

Hexvessel - Dawnbearer
Catharsis - Samsara
Σιδηρόπουλος - Τα μπλουζ του πρίγκηπα
Θανάσης Παπακωνσταντίνου - Ο ελάχιστος εαυτός

Black Sabbath - Tyr
Helloween - Better Than Raw

Λέω απόψε να λιώσω εγώ με
…Cathedral - The Ethereal Mirror:):!:

[B]Royksopp[/B] - Junior

ο αγαπημένος μου δίσκος των νορβηγών.έχει μια ανοιξιάτικη αύρα.βασικά πρέπει να είναι η πρώτη χρονιά που θέλω να έρθει τόσο η άνοιξη και το καλοκαίρι.ειδικά πάντως σε περίοδο εξεταστικής, μου φτιάχνει τη διάθεση και μου διώχνει το άγχος, και αυτή τη στιγμή είναι το μόνο που θέλω.

[U]Happy Up Here[/U] \:D/

Δεν το χα ακούσει ποτέ πολύ καλά, είναι ένας πάρα πολύ καλός δίσκος, πιο βλάχικος από τους άλλους δυο τους, με εξαιρετικές ερμηνείες από Φιλ, τις καλύτερες μπασογραμμές σε δίσκο Down και πάντα εμπνευσμένα ριφς.
Kαι ταυτόχρονα τον πιο blues άνεμο. :blues:

Tα είπαμε, σουηδικό Dan Swaniκό death στα καλύτερά του.

Ενας πολύ ωραίος stoner δίσκος, με πολύ blues στοιχείο μέσα, ωραία φωνητικά και ριφ που σου κολλάνε (πχ Shine).
Επίσης:
Τα φωνητικά στην πρώτη πρόταση του Nuclear Guru είναι ίδια με αυτά του Thrill of it All!
Ιδού:


[B]Μπορει καποιος να βρει τα ακριβη λογια για να περιγραψει αυτο εδω το Αριστουργημα ?[/B] :eek:

:bow2::bow2::bow2:

Cathedral+Evergrey πσκ:):!: