Γκομενομουσική

αυτο ηταν χιουμορ?

όχι ήταν αυτό ακριβώς που λέω,και μια που το λέω εγώ σημαίνει ότι είναι η άποψή μου(προφανώς),με την οποία δε χρειάζεται να συμφωνείς.Και η άποψή μου in short είναι ότι ερωτική διάθεση δε φτιάχνεις με downers.Αρκετά απλό ε?

τι λες?

Video με άποψη…:stuck_out_tongue:

Βασικά για να μην μαλώνετε τσάμπα όταν λέει μαυρίλες και βάσει όσων έγραψε εννοεί soul και blues μουσικές επιλογές και όχι μαυρίλες με την έννοια του απαισιόδοξου/πεσιμιστικού…

ΠΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ

αχα. my bad.και φυσικά δεν τσακωνόμασταν.συζητούσαμε

Tetoia mayrila? :-k http://www.youtube.com/watch?v=BWh8XKvsYqc

ok…απλά πήρα πρέφα ότι έπαιξε παρεξήγηση απο λάθος συλλογισμό και έσβησα την σπίθα…:stuck_out_tongue:

Ον τοπικ ένα ωραίο Playlist απο post rock ακούσματα όπως (Are you there? - mono, Your hand in mine - Explosions, Yes I am - Pg lost, signal tree - if these trees could talk, glosoli - sigur ros, signaling through the flames - the american dollar) κ άλλα τέτοιου είδους

it’s cool.no worries:)

Καλά αποτελέσματα είχαν οι Hate Eternal με το I, Monarch, οι Dodheimsgard με το 666 International και οι The Quill (Hooray! It’s a death trip) αλλά τα σπάνε επίσης groups όπως My Dying Bride για πολλή ατμόσφαιρα και φυσικά αν είστε φαν και δεν αποκοιμηθείτε αντί να γα… :slight_smile:

Δεν υπάρχει “γκομενομουσική”…με την έννοια, ότι θα βάλεις τη μουσική που ακους καθημερινά και σ’αρέσει…όποια κι αν είναι αυτή -αν συμφωνει και το ετερον ημισυ όμως- …δε ψάχνεις τραγουδια ειδικα για την περισταση:roll:
Το “φτιάχνω ατμοσφαιρα” έχει συνδιαστει με slow κομματια (soul, blues…) αλλά έτσι μπορεί να κοιμηθεί η/ο παρτενερ:p (για σκεφτειτε το:p)
όποτε καλυτερα heavy/thrash/death/black metal για να μην υπάρχει ο παραπάνω κίνδυνος:bleh:

ναι αλλα με αυτα υπαρχει ο κινδυνος να την κανει η γκομενα και να σ’αφησει να κανεις headbanging (και στα 2 κεφαλια)

Σωστη η αποπανω.
Αρα ειτε τα ειδη που προτεινε ειτε απλο, αγνο hard rock που βγαζει και παθος γιατι τα αλλα ειναι μονο για ξυλο.

χαχα!γαμάτο

Με Sunn O))) θα κανεις εκπληκτικη ατμοσφαιρα…

Νick cave δεν ανεφερε κανεις…
Το θεμα ειναι αλλο ομως…Πως φτανεις στο σημειο να ψαχνεις απλα τι μουσικη θα βαλεις!

Αν η γκόμενα γουστάρει, θα κάτσει, ό,τι μουσική και αν έχεις βάλει… (την πρώτη φορά τουλάχιστον). Αν και συνήθως λαλιά έχουν οι περισσότερες, μιλάνε, θα σου πουν “δε βάζεις κάτι άλλο?” ή “κλείστο το ρημάδι”, ή “αντί να ασχολείσαι με τη μουσική έλα να ασχοληθούμε με τίποτ’ άλλο”…

Όχι πως είναι κακή η ατμόσφαιρα, ε. Κάθε άλλο.

edit: και μια που ακούω τώρα: Brian Ferry & Roxy Music, ό,τι πρέπει για ατμόσφαιρα, για ένα μεγάλο ποσοστό γυναικών τουλάχιστον…

Σωστος ο παιχτης.:wink::slight_smile:

L is for LOVE, baby
O is for ONLY you that I do
V is for loving VIRTUALLY everything that you are
E is for loving almost EVERYTHING that you do
R is for RAPE me
M is for MURDER me
A is for ANSWERING all of my prayers
N is for Knowing your loverman’s going to be the answer to all of yours

εγώ πάντως έγινα πατέρας με το παρακάτω