Γειααααααα

Αγαπάς όπως βλέπω στο προφίλ Metallica, αγαπάς Guardian, και (κυρίως) αγαπάς Floyd! Είσαι και συ λίγο ξωτικοπαρμένος (fantasy, Tolkien κλπ), ανήκεις και στη μεγάλη οικογένεια των… ελ (:P), δεν έχω παρά να σε καλωσορίσω και γω με χαρά λοιπόν! :smiley:

μεταξυ αλλων και αυτοι!:slight_smile:
η λατρεια μου ειναι οι iron maiden βεβαια…
εδω και παρα πολλα χρονια…!:smiley:

καλώς ήρθες και είθε η power metal να νικήσει τα άλλα είδη,καλά ποστ και may the force be with you!:p:p


Now playing: Anti-Flag - A New Kind of Army
via FoxyTunes

Δεν μου άφησες να πω τίποτα :stuck_out_tongue:
Καλώς ήρθες Elrond και καλή διαμονή!

@ellanor:ειδικα με pink floyd ειχα φαει τετοια “σφαλιαρα” που δεν θα την ξεχασω ποτε.
ειχα αγορασει σε βινυλιο το the wall και καθομαι και το ακουω ολο.ειχα μεινει με το στομα ανοιχτο σαν χανος…
χρωσταω πολλα στους floyd επειδη μου “ανοιξαν” το μυαλο μουσικα.και μου φυτεψαν το σπορο του progressive ο οποιος εκανε καιρο να φυτρωσει αλλα ριζωσε για τα καλα…!
οσο για fantasy…ειναι απαραιτητο κομματι για μενα.σε εναν κοσμο που στερειται φαντασιας,εχω μια μικρη πορτουλα,σαν του Μπιλμπο Μπαγκινγκς:p την ανοιγω και ταξιδευω αλλου…8)

Ο Μπιλμπο ειναι θεουλης ε.
Στις ταινιες του αρχοντα αδικειται καπως.

νταξει οφ τοπικ, αλλα δεν κρατηθηκα. :Ρ

thnx mates!
δεν παιρνουμε μονο το μερος της power!
under the metal flag united we stand!:wink:

ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια έπαθα και γω με τους Floyd πριν χρόνια φίλε Elrond. Πραγματικά, σου ανοίγει μια πόρτα σε άλλες διαστάσεις αυτό το συγκρότημα, μετά απο την (καλή) ακρόαση του (και όχι απλά επιφανειακά, 2-3 τραγούδια), τα πράγματα είναι διαφορετικά. Οι μουσικοί σου ορίζοντες έχουν ανοίξει απεριόριστα…

Όσο αφορά τα fantasy, άλλη μαγική πόρτα όπως σωστά λες, είναι αγάπη απο παλιά… Τσέκαρε το φόρουμ, έχουμε κατηγορίες και για βιβλία Ε.Φ. και fantasy, και για role playing games, και για Tolkien, Lovecraft, κλπ… Και φυσικά στη μουσική θα βρεις θρεντάκια που εξυμνούμε όλοι τους Floyd, και όλα τα άλλα συγκροτήματα που γουστάρεις. Περιμένω τη συνεισφορά σου. 8)

οφ τοπικ συνεχεια:κανε υπομονη και γυριζεται το χομπιτ!2010 και 2011 θα βγει.θα ειναι κομμενο στη μεση.2 parts!
εκει θα απολαυσουμε οσο Μπιλμπο θελουμε!αλλα τα βιβλια ειναι 6875693,746 φορες καλυτερα απο τις ταινιες!
το καταλαβα καλα απο τον αρχοντα.ισως με το χομπιτ δεν ειναι τοσο εμφανες γιατι ειναι πιο μικρο.

ας συνεχίσω και εγώ με τη σειρά μου το οφ…
καλά εννοείτε ότι οι ταινίες είναι κατώτερες των βιβλίων,στα βιβλία πλάθεις τον δικό σου κόσμο,στην ταινία στον δίνει έτιμο(και σε κάθε ταινία)…
τώρα μαγάλη υπομονή έχουμε κάνει με το Hobbit από το 2004 ακούω ότι βγαίνει…[-X[-X


Now playing: Anti-Flag - I Don’t Believe
via FoxyTunes

Καλως ηρθες και απο εμενα!:DΩωωωωωω,φανατικος του Τολκιν κιολας;Καλως τον!:smiley:

thnxxx!ευτυχως που μπηκα εδω μεσα.δεν εβρισκα εναν ανθρωπο να μιλησω για τολκιν ρε παιδι μου…

Καλώστον!!!

Σύντροφος tolkien-ας και εσύ, ε? :stuck_out_tongue:

Καλως τον παιχτη τον elrond…:wink:

@sharuman:thnx!τολκιν και τα μυαλα στο μιξερ!
@night*sky:aloha!

Μετά απο πολύ καιρό λόγω πολλών και διαφόρων προβλημάτων/ασχολιών/υποχρεώσεων επιστρέφω ξανά στο ηρωικό φόρουμ του rocking.-

E εντάξει δεν έλειψες πολύ!!! Μόνο 2,5 χρόνια :slight_smile:

Welcome back λοιπόν!

Καλωστονα. Τι έχει αλλάξει πάνω σου πια; Πόσο διαφορετικός είναι ο Elrond που μας άφησε από αυτόν που γύρισε; Αρχίνησες να ακούς σκυλάδικα; Παντρεύτηκες; Άλλαξες ομάδα; Έγινες lotr-hater;

Έλα να κάνουμε το catch-up.

Πήγα στρατο,πήρα πτυχίο,πήρα κιθάρα(ηλεκτρικιά,οχι τις άλλες τις φλώρικες τις κούφιες),διάβασα καμιά εκατοστή βιβλία,βρήκα δουλειά,γκόμενα είχα και για να ολοκληρωθω ως ύπαρξη έμενε η επιστροφή στο rocking.8)

Ντροπή σου και μόνο που το σκέφτηκες αυτό για μένα.:thumbdown:
Εγώ είμαι έντιμο ξωτικό.

Ντροπή σου και μόνο που το σκέφτηκες αυτό για μένα.:thumbdown:
Εγώ είμαι έντιμο ξωτικό.