ΝΤΟΥΟΥΟΥ!!!

http://www.rocking.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1144&postdays=0&postorder=&start=32

Αναθεμα και αν ξερεις 5 απο αυτα !!!

Για πες μου την ηλικια σου για να ψαρωσω λιγακι … και οτι ακουω μουσικη εδω και 23 χρονια σου λεει κατι μηπως ? Αντε σηκωθηκαν τα ποδια να χτυπησουν το κεφαλι :roll: :lol: :lol: :lol:

simfwnw apolita … :roll:

Angel In Black , Sirjim poia groups akoute ?? ?[/quote]

http://www.rocking.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1144&postdays=0&postorder=&start=32

Αναθεμα και αν ξερεις 5 απο αυτα !!!

Για πες μου την ηλικια σου για να ψαρωσω λιγακι … και οτι ακουω μουσικη εδω και 23 χρονια σου λεει κατι μηπως ? Αντε σηκωθηκαν τα ποδια να χτυπησουν το κεφαλι :roll: :lol: :lol: :lol:[/quote]

kserw polla apo ta groups pou akous , min anisixeis. kai epeidi akous 23 xronia mousiki ti egine nomizeis??? kai i mana mou akouei 30 posa xronia pop mousiki. kai? ti simainei ayto dld??? pragmatika sikwthikan ta podia alla esi eisai ta podia. se afinw na pisteyeis oti ta groups pou akous einai pio aksiologa apo tous black sabbath .ksanalew : mporei na sou aresoun pio poli , tote ok . allo omws to na amfisbiteis tin aksia enos thrilikou group to opoio sigoura exoun akousei oloi oi kallitexnes pou akous , kai na min sou pw oti tous eixan kai gia protipo . epanerxomai twra stin ilikia , 15 xronwn eimai . kai ?? ayti tin apopsi pou sou eipa tin exw mono egw kai ta 15xrona ? tha theles. ayti ti gnwmi tin exoun polloi .oxi mono POLLOI , alla kai POLI MEGALITEROI sou . pou sinepws akoune parapanw apo 23 xronia .

όπα άραξε. αν και δε με αφορά εγώ ξέρω πολλά παραπάνω από 5. Αλλά μη τρελαθώ Συγκρίνεις τη Belinda Carlisle με τους Black Sabbath? Sorry φίλε αλλά αυτό είναι τουλάχιστον …διαστροφή!!

Στον Angel in Black αναφέρομαι.

Ενταξει οι Sabbath επηρεασαν πολλους, συνεβαλλαν στην αναπτυξη ενος μουσικου ιδιωματος, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορει να ειναι για τον πεο σημερα.
Ρε τους εχετε δει πως εχουν καταντησει???
Και το οτι εχουν προσφερει τοσα πολλα δεν σημαινει οτι εχουν διατηρηθει μεσα στο χρονο στην κατασταση που ηταν αρχικα, αλλα τα “παλικαρια” βασανιζονται και το χειροτερο…αν ειχαν αυτοσεβασμο θα μπορουσαν να καταλαβουν οτι οτι προσφεραν προσφεραν, τωρα ας κανουν χωρο και για αλλους.
Γιατι το να συντηρεις ενα ονομα απλα χωρις να κανεις κατι καινουριο επιταχυνει τις διαδικασιες φθορας…και οι Sabbath αυτο κανουν εδω και πολλα χρονια τωρα.

Την ηλικια και τα χρονια την ανεφερα για το λογο οτι ισως εχω μια πιο σφαιρικη αποψη απο εσενα , που σημαινει οτι το metal το εχω φαει με το κουταλι , και οτι εχω φυγει τελειως απο τα τετριμενα και “μεγαλα” groups που ακουνε οι περισσοτεροι πιτσιρικαδες . Μην αναμιγνυεις την μαμα σου στη συζητηση γιατι ειναι τελειως ασχετο , οι δυο μας μιλαμε , αν ειναι φερνω και τον παππου μου απο τον ταφο και παινουμε συζητηση ολοι μαζι περι μουσικης.
Το οτι εισαι 15 τα λεει ολα , για τους εξης λογους , μηπως λεω μηπως εχει τυχει να ακουσω πιο πολλα απο εσενα , και να εχω και μια πιο σφαιρικη αποψη για την μουσικη που ακουμε . Και εσυ μπορεις να εχεις αποψη , αλλα την σεβομαι μονο γιατι ειναι αποψη σου και οχι για κανεναν αλλο λογο . Το ιδιο μπορεις να πεις και εσυ βεβαια .
το οτι τους Sabs τους εχω για τον πεο ειναι κατι που δεν αλλαζει , οπως εχω ακομα για τον πεο και εχω αναφερθει και αλλου τους Ζeppelin , τους Purple , και αλλους , ψαξε στο θεμα “Συγκροτηματα που αντιπαθειτε” . Να σεβαστω κατι που μου αρεσει ναι το καταλαβαινω το να σεβαστω κατι το οποιο οταν το ακουω βγαζω σπυρια , ασε δεν θελω η περιοδο της “ακμης” εχει περασει για μενα προ πολλου.
Δεν με ενδιαφερει ποιος εχει προτυπο ποιον … με ενδιαφερει οτι αυτο που μπορω να ακουσω πρεπει να μ΄’αρεσει . ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ , σ’αρεσει δεν σ’αρεσει ειναι γεγονος . Απλως βαρεθηκα το κολλημα του Ελληνα να κολλαει σε 3,4 groups και να λεει συνεχεια για αυτα . Σιχαθηκα να βγαινω εξω και να ακουω Sabbath , Motorhead, Manowar , Maiden . H μουσικη εχει εξελιχτει και δεν εχει μεινει στα 70’s και στα 80’s . Να σεβαστω τους Sabbath γιατι ? Το οτι ειναι 60 χρονων και παιζουν ακομα ? Σορρυ δεν το κανουν για μενα , για τα φραγκα το κανουν . Την στιγμη που “διαλυθηκαν” επρεπε να το κοψουν εκει . ΤΟΤΕ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΩ και τους Sabbath και τους οποιους Sabbath.

Παραδεχομαι τους Sentenced μπορει να ειναι μικροι σαν ονομα , αλλα με αυτο που εκαναν και δηλωσαν βαζουν τα γυαλια στους οποιους Sabbath.

Οσο για τον φιλο/ η Αmxm δεν συγκρινω, αν και για μενα η Βelinda ειναι σκαλες ανωτερη φωνητικα απο τον βρεκεκεξ κουαξ κουαξ Ozzy . Οσο και μουσικα το ειδος που επαιζε μπορει να ειναι mainstream rock / pop αλλα εμενα μου καθοταν καλυτερα στα αυτια μου απο οποιοδηποτε song των Sabbath .

Και για να μην με πειτε οτι εχω κολλημα εναντιον των Sabbath μου αρεσει μονο ενας δισκος τους με τον Tony Martin στα φωνητικα , που για μενα μαμαει 10 ozzy στην καθησια , και μιλαω για φωνητικα παντα.

[/b]

Σωστό, σήμερα πλέον χαίρω πολύ… δεν είναι αυτό που ήταν. Καλά τα λες ,άλλωστε ποιο ένδοξο γκρουπ του παρελθόντος σήμερα μπορεί να φτουρήσει με την ίδια αίγλη που το έκανε κάποτε? Αλλά το ότι υπήρξαν ό,τι υπήρξαν είναι αναδιαμφισβήτητο. [/quote]

Judas Priest , Saxon , Rush ειναι groups που ξεκινησαν απο τα 70’s και συνεχιζουν ενεργα και πολυ περυχημενα θα ελεγα .

Οσο για τον φιλο/ η Αmxm δεν συγκρινω, αν και για μενα η Βelinda ειναι σκαλες ανωτερη φωνητικα απο τον βρεκεκεξ κουαξ κουαξ Ozzy . Οσο και μουσικα το ειδος που επαιζε μπορει να ειναι mainstream rock / pop αλλα εμενα μου καθοταν καλυτερα στα αυτια μου απο οποιοδηποτε song των Sabbath .

έστω ότι είναι ανώτερη, έστω ότι τη γουστάρεις πολύ , αυτό που δεν κατάλαβα είναι α) μιλώντας για καλλιτέχνες εξετάζεις τη φωνή? Η μουσική, ο στίχος, οι κιθάρες ,τα ντραμς, το σύνολο???/??? και β) σε χαλάει λοιπον το σύνολο τους ή απλώς δε γουστάρεις τον Ozzy???

Angel In Black έγραψε:

και πολυ περυχημενα θα ελεγα .
Με τι? Με σιρόπι? Ελα πλάκα σου κάνω. Απορία: προς τι τέτοια όρεξη μεσημεριάτικα? Καλύτερη απασχόληση για όλους μας δεν υπάρχει? Εγώ πάντως είμαι σ τη δουλειά και το ότι κάνουμε αυτη την ψιλοκουβεντούλα το γουστάρω πολύ. Οι υπόλοιποι?

Στην συγκεκριμμενη περιπτωση μου ανεφερες σολο καλλιτεχνη οποτε και εγω το αντιπαραθεσα με σολο καλλιτεχνη. Τον Ozzy τον σιχαθηκα οταν ειδα το εκτρωματικο Οsbourne Family στο Μtv .

Στην δουλεια ειμαι και εγω … !!! και τα εχω ψιλοπαιξει λεμε

eda3i angle in black gousta ine alla ligo pio evgenika giati gia allous tetoia sigrotimata simenoun polla…

…pos dld re file??
pros pliroforia sou to reunion to zitisan ekatomiria opadoi apolo to kosmo ke to gegonos pos en eti 2005 kanoun sold out sinavlies se ligotero apo mia ora sou lei kati?!? mono edo pera den 8a ine sold out apoti fenete…

gine esi 60 xronon me arrosties [parkin] ke pe3e 60 sinavlies se ena kalokeri, na xoropidas pano kato ke na kaneis pragmata pou oute 18 xrona den 8a adexan… mono ta katakrinete 3erete…

OSO gia to kata poso exoun 3oflisi, sou protino na akousis to FUSED molis vgei to kalokeri apo ton IOMMI, i akoma kalitera akou to scary dreams… empa sto black-sabbath.com ke des posa ekatomiria perimenoun to kenourio album apo tous 8eous!

epidi merikoi den parakolou8ite tin poreia tou group, min nomizete pos emfanistikan apo to pou8ena gia na vgaloun liga lefta gia tin afipiretisi… idika o iommi exi epistre4i enera, ke 8a vgei se tour afto to xeimona…

tosa xronia parakalousame na r8oun [toulaxisto merikoi] ke tora pou ir8an arxisan oi grinies pos gerasan! axx…

Την ηλικια και τα χρονια την ανεφερα για το λογο οτι ισως εχω μια πιο σφαιρικη αποψη απο εσενα , που σημαινει οτι το metal το εχω φαει με το κουταλι , και οτι εχω φυγει τελειως απο τα τετριμενα και “μεγαλα” groups που ακουνε οι περισσοτεροι πιτσιρικαδες . Μην αναμιγνυεις την μαμα σου στη συζητηση γιατι ειναι τελειως ασχετο , οι δυο μας μιλαμε , αν ειναι φερνω και τον παππου μου απο τον ταφο και παινουμε συζητηση ολοι μαζι περι μουσικης.
Το οτι εισαι 15 τα λεει ολα , για τους εξης λογους , μηπως λεω μηπως εχει τυχει να ακουσω πιο πολλα απο εσενα , και να εχω και μια πιο σφαιρικη αποψη για την μουσικη που ακουμε . Και εσυ μπορεις να εχεις αποψη , αλλα την σεβομαι μονο γιατι ειναι αποψη σου και οχι για κανεναν αλλο λογο . Το ιδιο μπορεις να πεις και εσυ βεβαια .
το οτι τους Sabs τους εχω για τον πεο ειναι κατι που δεν αλλαζει , οπως εχω ακομα για τον πεο και εχω αναφερθει και αλλου τους Ζeppelin , τους Purple , και αλλους , ψαξε στο θεμα “Συγκροτηματα που αντιπαθειτε” . Να σεβαστω κατι που μου αρεσει ναι το καταλαβαινω το να σεβαστω κατι το οποιο οταν το ακουω βγαζω σπυρια , ασε δεν θελω η περιοδο της “ακμης” εχει περασει για μενα προ πολλου.
Δεν με ενδιαφερει ποιος εχει προτυπο ποιον … με ενδιαφερει οτι αυτο που μπορω να ακουσω πρεπει να μ΄’αρεσει . ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ , σ’αρεσει δεν σ’αρεσει ειναι γεγονος . Απλως βαρεθηκα το κολλημα του Ελληνα να κολλαει σε 3,4 groups και να λεει συνεχεια για αυτα . Σιχαθηκα να βγαινω εξω και να ακουω Sabbath , Motorhead, Manowar , Maiden . H μουσικη εχει εξελιχτει και δεν εχει μεινει στα 70’s και στα 80’s . Να σεβαστω τους Sabbath γιατι ? Το οτι ειναι 60 χρονων και παιζουν ακομα ? Σορρυ δεν το κανουν για μενα , για τα φραγκα το κανουν . Την στιγμη που “διαλυθηκαν” επρεπε να το κοψουν εκει . ΤΟΤΕ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΩ και τους Sabbath και τους οποιους Sabbath.

Παραδεχομαι τους Sentenced μπορει να ειναι μικροι σαν ονομα , αλλα με αυτο που εκαναν και δηλωσαν βαζουν τα γυαλια στους οποιους Sabbath.

Οσο για τον φιλο/ η Αmxm δεν συγκρινω, αν και για μενα η Βelinda ειναι σκαλες ανωτερη φωνητικα απο τον βρεκεκεξ κουαξ κουαξ Ozzy . Οσο και μουσικα το ειδος που επαιζε μπορει να ειναι mainstream rock / pop αλλα εμενα μου καθοταν καλυτερα στα αυτια μου απο οποιοδηποτε song των Sabbath .

Και για να μην με πειτε οτι εχω κολλημα εναντιον των Sabbath μου αρεσει μονο ενας δισκος τους με τον Tony Martin στα φωνητικα , που για μενα μαμαει 10 ozzy στην καθησια , και μιλαω για φωνητικα παντα.

[/b][/quote]

1.den exoun lefta oi kaimenoi oi sabbath gia na zisoune kai kanoune synaylies gia na ta konomisoun?..den to nomizw…
2.o kathe kallitexnis prepei na stamataei na paizei mousiki epeidi kapoioi tou lene oti gerase , kai oxi opote niwsei aytos tin anagki?..ligo ele0s
3.tha sebomoun APOLITA tin apopsi sou an mou parethetes kai kapoia epixeirimata…xwris epixeirimata mporeis na peis : oi sabbath den mou aresoun katholou.me epixeirimata mporeis na peis:oi sabbath den aksizoun mia.
4.gia mena i mousiki den exei stamatisei sta 70’s i sta 80’s an kai i mousiki tis sigkekrimenis epoxis mou aresei poli perissotero
5.den eimai kollimenos se kapoia groups : akouw pragmatika ena megalo arithmo sigkrotimatwn
6.kai egw sixainomai na blepw kollimenous
7.apo oti katalaba den exeis toso problima me tous Sabbath , alla me ton ozzy.etsi einai?
giati sigoura ksereis oti kai mono apo apopsi tragoudisti na to pareis , oi sabbath einai kai dio , einai kai gillan ,martin klp
8.xairomai idiaitera gia to oti den exeis tin ilitheia apopsi oti epeidi eisai megaliteros i apopsi sou einai i swsti , alla antitheta pisteyeis oti logw ilikias exeis sfairiki apopsi
9.sigoura den exw tosi sfairiki apospi oso esi (exw akoma xroniaa)
10.episimainw to 3.dld oti tha sebastw apolita tin apopsi sou an mou paratheseis epixeirimata pou na apodiknioun oti oi sabbath den exoun aksia i alliws na peis oti aplws oi sabbath den sou aresoun katholou san mousiki , san fwni , san stixo ktl

:wink:

[quote=“bigdude”]
eda3i angle in black gousta ine alla ligo pio evgenika giati gia allous tetoia sigrotimata simenoun polla…

…pos dld re file??
pros pliroforia sou to reunion to zitisan ekatomiria opadoi apolo to kosmo ke to gegonos pos en eti 2005 kanoun sold out sinavlies se ligotero apo mia ora sou lei kati?!? mono edo pera den 8a ine sold out apoti fenete…

gine esi 60 xronon me arrosties [parkin] ke pe3e 60 sinavlies se ena kalokeri, na xoropidas pano kato ke na kaneis pragmata pou oute 18 xrona den 8a adexan… mono ta katakrinete 3erete…

OSO gia to kata poso exoun 3oflisi, sou protino na akousis to FUSED molis vgei to kalokeri apo ton IOMMI, i akoma kalitera akou to scary dreams… empa sto black-sabbath.com ke des posa ekatomiria perimenoun to kenourio album apo tous 8eous!

epidi merikoi den parakolou8ite tin poreia tou group, min nomizete pos emfanistikan apo to pou8ena gia na vgaloun liga lefta gia tin afipiretisi… idika o iommi exi epistre4i enera, ke 8a vgei se tour afto to xeimona…

tosa xronia parakalousame na r8oun [toulaxisto merikoi] ke tora pou ir8an arxisan oi grinies pos gerasan! axx…[/quote]

Πέστα ρε μεγάλε! Προς τι τόση μιζέρια, δε σας καταλαβαίνω! Μέχρι πέρυσι λέγαμε οτι δεν έχουμε συναυλίες, φέτος λέμε ότι είναι ακριβές, του χρόνου θα βρούμε άλλο τροπάρι! Άλλοι θέλουν να δουν Sabbath (π.χ. εγώ) άλλοι BLS (πάλι εγώ) άλλοι VR. λέτε να πεθάνει κανείς από την πείνα; Όποιος δεν μπορεί δε θα πάει. Σταματήστε να το ψειρίζετε τόσο πολύ το θέμα! Έλεος! Χάνεται η ουσία…
Αντρέα, είσαι φάουλ. Για τον πέο οι Sabbath? Άποψη σου…όχι όμως και η αλήθεια απαραίτητα! Και τέσπα, δεν θα βγάλετε άκρη αν ο καθένας έχει διαφορετικά γούστα αλλά το’παμε 50 φορές μάθετε κάποια στιγμή να σέβεστε τα γούστα και τις απόψεις των άλλων!

Καλα ρε bigdude, οτι θελεις διαβαζεις? Μ’ αρεσει που κανεις και quote.
Επειδη απο οτι φαινεται εισαι κολλημενος και το να καταλαβεις καποια πραγματα ειναι λιγακι δυσκολο…σου λεω οτι δεν μιλησα για live κλπ.
Μιλαω για στουντιο…και αν απο το Forbidden και μετα εκτος απο το Last Supper και το Reunion, το μονο που εχουν δωσει ειναι το Scary Dreams (που το εχω καουσει σε live εκτελεση)…δεν νομιζω να ειναι και κατι το τρομερο, τουλαχιστον αναλογικα με το ονομα τους. Δηλαδη αν δεν ειναι ανανεργη μπαντα αυτο τοτε τι ειναι?
Δηλαδη σε 10 χρονια μονο αυτο? Ενταξει διαλυθηκαν, δεν ειναι οι μονοι ρε φιλε…και ειναι φυσικο οι οπαδοι να απαιτησαν reunion…οπως εχει γινει και με Priest, Maiden, κλπ.
Ποια ειναι η διαφορα? Οτι αυτοι συνεχισαν σαν ενεργο γκρουπ.
Τωρα οσο για το αν ειναι 60…εμενα δε μου λεει τιποτα, θα τους δεις ζωντανα και θα μας πεις.
Πιστευω οτι πολλοι θα πανε στο Live απλα για να τους δουν, γιατι ισως δεν προκειτε να τους ξαναδουν και ειναι λογικο αυτο.
Αλλα εδω μιλαμε για Sabbath, δεν μιλαμε ουτε για G/Z/R ουτε για τον Iommi…

signomi, etsi sta grigora ixa gra4i to reply! :stuck_out_tongue:

oso gia to an ine energoi, to gegonos ine oti den ine, an ke exoun ena diskaki etoimo apo ti lei o iommi… apo tin alli o geezer diloni pos den 8a gra4i 3ana lyrics gia sabbath, o bill lei pos exi ke alla tragoudia spiti tou, ke o ozzy pos den 8a vgaloun album an den ine anta3io tou onomatos tous…

ego aplos prosefxome na kanoun oti lei o ozzy, an vgaloun pote disko na ine anta3io tou onomatos tous!!
ke sto kato kato, se xalai to na min ine energoi? exoun megali istoria ke den exoun na apodi3oun tpt :wink: as apolavsoume to live ke meta edo pali!

Ε ναι, μακαρι να βγαλουν δισκο ανταξιο του ονοματος τους…και εμενα δεν με χαλαει που δεν ειναι ενεργοι…αλλα αν ειναι να κανουν κατι τουλαχιστον να το κανουν σωστο και οχι αρπαχτη.
Αλλα ολοι εχουν να αποδειξουν κατι…το λογο υπαρξης τους μετα τα 10 χρονια απραξιας νομιζω, χωρις να ειναι κακοβουλο αυτο που λεω, αλλα οταν θες να υπαρχεις πρεπει να παραγεις κατι.
Το τι εχουν αποδειξει ως τωρα ειναι διαφορετικο απο το τι αποδεικνυουν τωρα και ειναι και αλλο κεφαλαιο.

Γιατί θίχτηκες? Μόνο γάλα έπινε ο Morrison? Το ότι ήταν πρεζάκιας το ξέρουν όλοι.Τώρα για το τραγουδιστής με αντικειμενικά μουσικά κριτήρια ήταν πολύ μέτριος, με υποκειμενικά κριτήρια οπαδού μια χαρά ήταν για τους Doors, ποιητής τώρα όποιος γράφει ότι του κατεβαίνει δεν νομίζω ότι είναι (και προσωπικό δεν το πιστεύω μόνο για τον Morrison αλλα και για άλλους “ποιητές”), οραματιστής σίγουρα ήταν με όσα “έβλεπε” μέσα στη θολούρα της μαστούρας του, αλλά επαναστάτης από και ως που? Μήπως άλλαξε τίποτε με την εμφάνισή του ή με το θάνατό του?
Τέλος πάντων, σαν οπαδός τους δεν περιμένω να δεχτείς τα παραπάνω αλλά για μένα τουλάχιστον απ’όσα groups ανέφερες παραπάνω οι Doors είναι αυτοί που αξίζουν λιγότερο, και τους θεωρώ υπερεκτιμιημένους σε τεράστιο βαθμό.
Αυτά με τους Doors, και αρκετά ανφερθήκαμε στο συγκεκριμμένο topic γι’αυτούς. Εάν θέλεις άνοιξε νέο topic για Doors να γράψουν να δούμε την άποψη και άλλων σχετικά.
Τώρα εάν υπάρχει ποιότητα ή όχι σήμερα δεν μπορείς να το κρίνεις με κριτήρια 30-40 χρόνων που λες αλλά θα φανεί μελλοντικά ποιες μπάντες έχουν ή θα αποκτήσουν ποιότητα.
Όσο για τις ανάγκες που έχουν οι γέροι, σίγουρα έχουν τις ίδιες ή μάλλον και περισσότερες αφού τα pampers ακράτειας είναι πανάκριβα.

Κάνε ντου λοιπόν στις συναυλίες των Sabbath, Purple και λοιπόν παλιών και νέων χωρίς ποιότητα συγκροτημάτων και θα δεις τι σημαίνει Εθνικό Σύστημα Υγείας.
Μη ξεχάσεις να βάλεις μπλουζάκι Doors, μήπως πέσεις σε κανά καλλιτέχνη/επαναστάτη/ποιητή/οραματιστή γιατρό και σε λυπηθεί.[/quote]

st’arxeidia mu gia ti gnomi ti diki su kai allon sxetika me tus Doors. Ego exo sximatisei tin apopsi mu gia ti simerini poiotita se sxesi me tin palia kai vlepo oti den iparxei kan metro sigrisis. Oi Sabbath den prokeitai pote na ftasun se poiotita tus Doors(oxi tus 21st century) kai den perimena apo esena na mu peis oti o Morrison itan masturis, ksero poli perissotera apo esena gi’afton, alla kai i poiisi tu (6is dimotiku) einai poli kaliteri apo ta tragudia olon ton kainurgion sigrotimaton kai ton Sabbath pou einai palioi kai eimai 100% siguros oti den einai apla apotelesma tis epidrasis ton narkotikon kai an proseksei kaneis leei prgmata apanastatika kai sosta. Oso gia to logo pu ton kanei epenastati einai epeidi dimiurgise mia bada ap’to puthena kai ta tragudia pu egrafe anikan s’ena eidos pu alloi ute kan ikseran oti iparxei kai epanastatise enadia stin astinomokratia. Kai boro aneta na tus topothetiso sto idio kalathi me tus Floyd giati epaizan kai oi 2 acid rock. Vevaia o kathenas pistevei o’ti thelei tora esi kai kapoioi alloi bori na nomizete oti o Morrison itan apla kai mono enas masturis pou den iksere ti tu ginotan kai oi Doors apla kai mono ena proion tis masturas tu alla kai mena st’arxeidia mu. Tora oson afora ti poiotita ton neon kai ton palion bands, pes mu ena kainurgio sigrotima pu na perna se poiotita ena palio.

'Αλλη μία κι έφυγες. Άντε γιατί πολλοί αρχιδαράδες έχουν μαζευτεί τώρα τελευταία.