Βίντεο που πιστεύετε ότι έχουν πλέιμπακ

συγγνώμη που το λέω αλλά μάλλον ο ντίκινσον παίζει λίίγο

Πιστεύω ότι αυτό δεν είναι ακριβώς playback. Πιθανότατα είναι κακό editing ή επανηχογράφηση, αλλά δεν νομίζω ότι κατά τη διάρκεια της συναυλίας έπαιζε αυτό από πίσω.:blink:

Μα τον Τουτατή, κάποιον μου θυμίζει ο τρόπος που τραγουδάει, αλλά ποιόν;:-k

Αυτό έχει ιστορία από πίσω, ρε. :stuck_out_tongue:

Τους έβαλαν να παίξουν playback και επειδή δεν ήθελαν ο Cobain τραγούδαγε επίτηδες σαν τον Eldritch ενώ όλοι τους έκαναν ό,τι να 'ναι.

Μα όταν γυρίζουν ένα videoclip playback παίζουν όλοι, λίγοι κάθονται να παίξουν “ζωντανά” το κομμάτι στη διάρκεια των γυρισμάτων.

Που κολλάει αυτό? :stuck_out_tongue:

Προφανώς δε μιλάτε για videoclips οπότε γράφτε λάθος:P

στο μυαλό μου ήσουν?!δεν ειχα δει το post σου,πριν ποστάρω

freedom,τι ίπιες αγόρι μου :stuck_out_tongue:

για την ιστορία,οι slayer νομιζω στην δημιουργεία του video clip του war ensemble ηθελαν να παίζουν playback μπροστα στο κοινο και να καταγράφουν,αλλα επειδή τα ακουσαν απο το κοινο αποφάσισαν να το παίξουν κανονικά

εντάξει στα βίντεοκλιπ παίζουν πλέιμπακ.εκεί δικαιολογείται.στα λάιβ όμως δεν δικαιολογείται.εκεί δεν πληρώνεις για να ακούσεις τον καλλιτέχνη λάιβ και να αυτοσχεδιάζει ή ν προσθέτει πράγματα πάνω σε κομμάτια(ράντι ρόουντς πχ).το πλέιμπακ είναι μεγάλη κοροιδία.βέβαια πολλοί λένε ότι δεν αντέχουν πολλά λάιβ και κυρίως οι τραγουδιστές τους χαλάει την φωνή.νέμεν σωστό αυτό αλλά αντί να κάνουν 5 λάιβ την βδομάδα και να κουράζεται η φωνή μπορούν να κάνουν λιγότερα συχνά τα λάιβ για να ξεκουράζεται και το κοινό να απολαμβάνει την φωνή και όχι να την ακούει σπασμένη ή από τον δίσκο

Παιζουν πολλα σε αυτο, δεν λεει ο καλλιτεχνης, “χμμ, ναι, φετος θα κανω 25 λαηβ, και θα προλαβω και το παγκοσμιο κυπελλο”

Προμοτερς, δισκογραφικες, χορηγοι και τα φακιν λοιπα

__Και με δύο λεπτά διαφορά! 8) Ωραίος! :smiley:

__Ναι, αυτό με Slayer, System Of A Down, Nirvana κλπ είναι κάτι αρκετά έξυπνο. Καλούν τους οπαδούς του συγκροτήματος να έρθουν (χωρίς αμοιβή) για να τραβήξουν το video clip, και ως αντάλαγμα ή βλέπουν τα γυρίσματα δωρεάν και συμμετέχουν (lame) ή μετά η μπάντα κάνει ένα mini-set γι’ αυτούς. 8)

καλά αυτό πράγματι είναι μελανό σημείο.αλλά δεν ξέρω,πρέπει να γίνεται έτσι για να δίνεται και η ευκαιρία στο συγκρότημα να ξεκουράζεται.πχ δες τους μέιντεν στην πάουερσλέιβ περιοδεία με τα 5-6 λάιβ την βδομάδα που κόντευαν να τρελαθούν και να διαλυθούν.