Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Και φυσικά… ένας είναι ο πρόεδρος!

Μέχρι το 2005-6 είχε πολύ πλάκα αυτό, μετά σταμάτησε

Νομίζω ότι η (συντριπτική; δεν ξέρω πού είναι τα ποσοστά της ΕΚ) πλειοψηφία θεωρεί πως όχι μόνο έχει (ακόμα) πλάκα αλλά πλέον και ότι είναι κομμάτι του συστήματος (γιατί ήταν, λέει, ιδρυτικό μέλος του ΠΑΣΟΚ και το '89 κατέβηκε με ΝΔ) και “μνημονιακός”, “τα παίρνει”, τον προβάλλουν όλα τα μέσα της διαπλοκής κτλ. Αν αμφιβάλλετε κάντε μια βολτίτσα σε ίντερνετς και ραδιόφωνα να δείτε τι θάψιμο πέφτει.

Χωρίς διάθεση ειρωνείας… Απ’ τους υποστηρικτές της δραχμής[B]*[/B] βγήκε ποτέ κανένας να εξηγήσει πώς θα καλυφθούν ανάγκες σε εισαγόμενα είδη (καύσιμα κτλ.), πώς θα ελεγχθεί ο πληθωρισμός και γενικά πώς θα ελεγχθούν οι συνέπειες της μετάβασης στη δραχμή; Πώς, εν τέλει, θα αποφευχθούν όσα έγιναν στην Αργεντινή όταν κόπηκε η σύνδεση με το δολλάριο; Στη βάση ότι η Αργεντινή απλά έκοψε την ισοτιμία (δεν είχε να τυπώσει χρήμα) και είχε μια Χ δεδομένη (όχι δυνητική) παραγωγική δυνατότητα.

[B]*[/B]ΕΠΑΜ και Λαφαζάνης δηλαδή, για ΚΚΕ και ΧΑ δε μιλάω εκτός αν μπορεί κάποιος να μου δώσει link με το εκτενές πρόγραμμά τους για έξοδο απ’ την κρίση - όχι ότι το έχει κάπου ο Λαφαζάνης αλλά το θεωρώ πιθανό να κατεβεί μαζί με το ΕΠΑΜ.

Επειδή στο πανηγύρι των εκλογών τους δεν αξίζει να δίνει κανείς σημασία, και επειδή πάμε επιτέλους σε ιταλικό μοντέλο (συνεργασίες και εκλογές κάθε χρόνο), θα είχε διασκεδαστικό ενδιαφέρον να δούμε μια βουλή χωρίς πασοκ, με Λεβέντη μέσα, καθώς και με αν.ελ. επίσης. Και σύριζα χωρίς αυτοδυναμία (το μόνο σίγουρο άλλωστε) μόνο του, αλλά να μη βγάζει πλειοψηφία ούτε με Καμμένο. Να έχει να επιλέξει μετά ανάμεσα σε ποτάμι ή Λεβέντη :smiley:

Με ΠΑΣΟΚ δηλαδή η Βουλή ρε. Απλώς, χωρίς το ΠΑΣΟΚ που έχει απλώς το όνομα. Γιατί πλέον ΣΥΡΙΖΑ=ΠΑΣΟΚ.

@angel7
το προβλημα σου ειναι ποσο μαλακες νιωθουν καποιοι ή αν θα κυβερνηθει ποτε αυτη η χωρα;

Ε… σαν το ορίτζιναλ πασοκ δεν έχει :roll:

ΜΟΝΟ ΒΑΣΙΛΗ ΛΕΒΕΝΤΗ

Τρελή καλτίλα το σποτάκι του Πρόεδρου πάντως.

Βίντεο να δω με κέρασμα πίτσας σε Παναγιωτόπουλους και τι στον κόσμο.

Τον ειχα συναντησει στην Πειραιως στο καναλι του, δεκαετια 90 οταν εψαχνα για δουλεια σε σταθμο. “Ελα να βοηθησεις στο εργο μας και εχει ο Θεος…” ηταν η απαντηση του οταν τον ειχα ρωτησει ποσο ειναι ο μισθος σε περιπτωση προσληψης.

Τοτε δεν γνωριζα τι λαμογιο ειχα μπροστα μου.
Συνεργαστηκε με ΝΔ και ΠΑΣΟΚ στο παρελθον ασχετως αν δεν ευδοκιμησαν οι προσπαθιες του. Μοσχοπουλησε το καναλι του στον Κουρη (το μετεπειτα extra) για 3 μυρια ευρουλακια. Καλα εκανε θα μου πειτε. Αντιλαβου.

Αφιερωμενη η επομενη διασκευη στον τραγουδισταρα μας που ετσι ξεκινησε την καριερα του:

Freakhood μαλακια σου γιατι μπορει να γινοσουν μετοχος στο καναλι και να ειχες κι εσυ μερισμα απο τα 3 μυρια.
Ο Λεβεντης θα μπει στη βουλη, αλλωστε τοσοι γελοιοι ειναι μεσα, ακομα ενας δεν εγινε και τιποτα, απλως οταν θα ψηφιζει ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ/μνημονια κτλ. να μην ερχεστε εδω να κλαιγεστε.

Για να τελειώνει το παραμύθι με τον Λεβέντη, ακουστε τα όσα εμετικά είπε για όλους όσους ψηφισαν όχι στο δημοψήφισμα :

:!: https://www.youtube.com/watch?v=FgBOKjH0qcc

Αριστερός είναι ο αποτυχημένος πολίτης που μισεί το καπιταλιστικό σύστημα (Β. Λεβέντης)

Απέκτησε κι αυτός τρελή αλλεργία σε οτιδήποτε αριστερό; Παλιά έβριζε κυρίως πασοκ-νδ.

Πάντως Night*Sky, εγώ άλλα τον ακούω τον Λεβέντη να λέει κι άλλα να γράφει η λεζάντα. Να μην σου πω πως συμφωνώ κι όλας με τον Λεβέντη όταν λέει πως το 61% που ψήφισε “όχι” συμπεριλαμβάνει ακροδεξιούς (Χ.Α.+ΑΝΕΛ), αριστερούς, οπαδούς της δραχμής, άτομα που πεινάνε, κλπ. (Εγώ θα προσθέσω στο μείγμα του “όχι” και τους πρωθυπουργούς που πίστευαν στο “ναι”. :p) Το ότι το μείγμα του “όχι” ήταν ανομοιογενές είναι κάτι που λίγο-πολύ όλοι συμφωνούν.

Γενικά, βεπω πως τελευταία πολλοί θυμήθηκαν τι ηλιθιότητες έλεγε ο Λεβέντης τα τελευταία 20 χρόνια και τις ξεθάβουν τώρα. Νομίζω πως η αιτία είναι πως δεν θέλουν να μπει στη Βουλή και έτσι χάσουν ψήφους τα (αριστερίστικα) κόμματα τους. Παράλληλα όμως, θάβουν τις ηλιθιότητες που έχουν πει οι δικοί τους τα τελευταία 5 χρόνια και κυρίως τις ηλιθιότητες που έκαναν τον τελευταίο χρόνο. Με την Χ.Α. (ίσως) τρίτο κόμμα, νομίζω πως έχουμε πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθούμε από το αν θα πάρει ο Λεβέντης 2,5% ή 3,5%.

Καρβου, λέει ότι ‘‘το δημοψήφισμα ήταν μια αναμέτρηση λιγούρηδων με εύπορους’’, συν αυτό που ανέφερε ο St.Anger.
Συνοπτικά μας λέει ότι Όχι ψηφισαν οι φασιστες και οι αριστεροί, οι οποιοι αριστεροί είναι αποτυχημένοι λιγούρηδες που μισούν αυτούς που πλουτισαν στο καπιταλιστικό σύστημα.

Η αιτια είναι ότι υπάρχουν πολλά σουργελα μεσα στη Βουλή. Δεν χρειάζονται και αλλα.
Εγώ δεν ξέθαψα κάτι που είπε πριν 20 χρονια, αλλα τι εξωφρενικά πράγματα λέει τώρα.

Ο Λεβέντης είναι μια εξαιρετική πινελιά στην τηλεδημοκρατία μας. Εύχομαι δε, γρήγορα να αναλάβει τα ηνία της χώρας ένας επιτυχημένος αυτοδημιούργητος επιχειρηματίας.

Ένας επιτυχημένος αυτοδημιούργητος επιχειρηματίας ποτέ δεν αναλαμβάνει τα ηνία μιας χώρας, αλλά προτιμά να συνεχίσει να είναι επιχειρηματίας και να κάνει δουλειές μαζί της.

[B]Στιγμιότυπα από το χτεσινό zombie apocalypse στη Ριγήλλης
[/B]
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11987140_474935332667412_120914592093345026_n.jpg?oh=8f25b7441a00ff729154b04d2a1dbd8f&oe=568089A8

Έχω ενθουσιαστεί με τον Ντόναλντ Τραμπ . Και με μια περσόνα στυλ Τσάκα πάντως βολεύομαι.

Ο Μπόμπολας έβαλε τον Θεοδωράκη στη Βουλή, ο Αλαφού θα βάλει το Λεβέντη. Να πως τον θυμήθηκαν ξαφνικά όλοι.