Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

γεια σου παπά , παπά

…πες και το υπόλοιπο :stuck_out_tongue:!

Ωραίος ο Φλώρος της energa. Βγήκε από τη φυλακή στα 4 χρόνια λόγω ποσοστού αναπηρίας πάνω από 67%. Όταν μάλιστα βγήκε άρχισε και δηλώσεις και να κράζει. Και εν τέλει αποδείχτηκε ότι ήταν πλαστές οι υπογραφές των γιατρών που έβγαλαν την απόφαση. Ομορφιές…

Δεν αποδείχθηκε. Καταγγέλθηκε και ερευνάται ξανά η υπόθεση. Εντυπωσιακά γρήγορα έδρασε η δικαιοσύνη, δεν τους το χα

Αν λένε και οι δύο γιατροί ότι ουδέποτε εξέτασαν το εν λόγω είτε είναι έτσι, είτε έχουν τη φωλιά τους λερωμενη. Όπως και να έχει το καιναρι γύρισε πίσω στη φυλακα. Πάντως εάν θέλει μπορεί όντως να πάρει ποσοστό αναπηρίας αν τον τουλουμιασουν μέσα χοχοχο.
Πάντως ότι μπορεί κάνει ο Μάκης ο Βορίδης.

Το καλό με τον Φλώρο είναι πως είναι ανίκανος να ολοκληρώσει πετυχημένα μια απατεωνιά και συνεργάζεται με άλλους απατεώνες. Έχουμε εξαρθρώσει χάρη στην αχρηστία του: κύκλωμα που έκλεβε τη ΔΕΗ, κύκλωμα με συμβόλαια θανάτου, κύκλωμα με ψευδείς ιατρικές γνωματεύσεις και ποιος ξέρει τι άλλο να περιμένουμε. Ούτε ο Robocop τέτοια επιτυχία.

Σε άλλα νέα, η κατάσταση στη Λέσβο με τους πρόσφυγες ξεφεύγει γιατί η κυβέρνηση -που πήρε τα λεφτά από την Ε.Ε.- δεν έχει λύσει το θέμα με την μεταφορά τους στην ηπειρωτική Ελλάδα. Αυτή τη στιγμή σε 2 μέρη της Ελλάδας δεν εφαρμόζεται το Σύνταγμα: στο Άγιο Όρος και στη Μόρια. Στο hot-spot -που σχεδιάστηκε για να φιλοξενεί έως 2000 πρόσφυγες για λίγες μέρες- βρίσκονται εδώ και 2 χρόνια “φυλακισμένοι” 8000 πρόσφυγες. Ανύπαρκτη υγιεινή, βία, μαχαιρώματα, συμμορίες, βιασμοί, παιδικές αυτοκτονίες και ρατσισμός συνθέτουν την καθημερινότητα τους.

http://www.unhcr.org/news/briefing/2018/8/5b88f5c34/unhcr-urges-greece-address-overcrowded-reception-centres-aegean-islands.html

Μιας και συζητάτε για τον Φλώρο, o STAN τι σχέση έχει με τη συγκεκριμένη υπόθεση?

Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να έχουμε 2018 και να κυκλοφορεί ακόμα αυτό το σκουπίδι η Ελεύθερη Ώρα…

2 Likes

Εγώ λέω ευτυχώς που υπάρχει η Ελεύθερη 'Ωρα, μία Μαρκέλλα Τουφεξή, ένας Λιακόπουλος, ένας Στέφανος Χίος για να γελάμε!

Τώρα για την Ελεύθερη Ώρα συγκεκριμένα, έχω διαβάσει ότι πουλάει αρκετά φύλλα κάθε μέρα άρα αυτός είναι και ο λόγος που κυκλοφορεί ακόμα.

Είσαι ο Μαρκάτος? :rofl:

Εντάξει σίγουρα και εγώ έχω γελάσει παλιότερα με πρωτοσέλιδα παράνοιας της ΕΩ ,αλλά πλέον το πράγμα έχει ξεφύγει.Δηλαδή πέθανε τόσος κόσμος στο Μάτι, και βγάζουν φωτογραφία με ζουμ και καλά τον Παήσιο σε παγκάκι εκεί?

Εντάξει η Ελεύθερη Ώρα έχει το ακαταλόγιστο. Προσωπικά θεωρώ χειρότερη την είδηση που δημοσιεύτηκε με την εικόνα που δεν κάηκε. Και μάλιστα από σοβαρά sites. Πέθανε τόσος κόσμος στο Μάτι αλλά έγινε μεγάλο θαύμα επειδή η εικόνα της μπαναγίας δεν κάηκε!! Δηλαδή έσωσε την άψυχη εικόνα της αλλά άφησε τους ανθρώπους να καούν. Δημοσιογραφία λέμε, όχι μαλακίες.

6 μηνων βρεφος, το αλλο το κοριτσακι που επεσε απο τον βραχο για να γλιτωσει το καψιμο, ενω ο πατερας και ο αδερφος της καηκαν πανω στον βραχο. Αλλα η κωλοεικονα εμεινε στην θεση της. Ειλικρινα αυτοι που το ποσταρουν αυτο το πραγμα για καλο ειναι ψυχασθενεις, δεν εχω λογια.

2 Likes

Και που να κάνεις το λάθος να ανοίξεις συζήτηση με κάποιον από δαυτους! Σου έρχεται κυριολεκτικά να μπεις μέσα στην οθόνη και να τον πιάσεις από τον λαιμό😠 Έλα όμως που δεν γίνεται.
Και το θέμα δεν είναι αν κάποιος ειναι θρήσκος ή όχι… είναι που στο καλό μπαίνει ενα όριο ανάμεσα στην λογική και στην ανάγκη που μπορεί να νιώθει κάποιος να πιστεύει σε κάτι.

Ετσι ειναι, δεν εχω θεμα με τα πιστευω του αλλου, πες οτι αγνωσται αι βουλαι του Χεσους και ετσι οπως τα καναμε οι ανθρωποι μας αφησε να τα λουστουμε, γουατεβερ. Αλλα να μου λες οτι εγινε θεικη παρεμβαση, αλλα ο Παναγαθος επελεξε να μην σωσει το 6 μηνων μωρο αλλα την εικονα, φιλε με τρελαινει, θελω να γινω Βαργκ πραγματικα ομως.

1 Like

https://scontent.fath6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/61029059_2430579026985762_4252977947662614528_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent.fath6-1.fna&oh=8343771368ebc80b9b1e2fcb142b4aa3&oe=5D92EA60

ptk7n

3 Likes

Εκλογές την μέρα των Disturbed πάει να προκηρύξει ο άλλος;; :rofl:

2 Likes

καλύτερα να πηγαινα να ζήσω στη mordor

3 Likes

παίρνει Λεμονή ο ΣΥΡΙΖΑ;

Ρε συμφορουμίτες, αν εξασφαλίσω χειρόγραφες επιστολές Ντεμάιο θα με ψηφίσετε για ευρωβουλευτή σε 5 χρόνια;

7 Likes