Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Ρε συ πραγματικά η ζωή του Μαρινάκη πρέπει να γίνει ταινία, και δεν κάνω πλάκα.

Σκέψου τις βασικές πτυχές, το εμπόριο ναρκωτικών, ο Ολυμπιακός, η εμπλοκή στην πολιτική - δήμος Πειραιά και σχέσεις με ΝΔ, κανάλια, η υπόθεση Noor1 με νεκρούς μάρτυρες σε ατυχήματα και δικαστικούς που παραιτούνται και μεταναστεύουν στην Αμερική.

Βασικά ο Νονός είναι άρλεκιν μπροστά στην ζωή του τύπου.

Υ.Γ. Ανάμεσα σε πολλούς και η ζωή του Κούγια πρέπει να γίνει ταινία. Πως ένας από τους μεγαλύτερους εμπόρους ναρκωτικών και προστασίας της χώρας θεωρείται ταυτόχρονα και ίσως ο κορυφαίος ποινικολόγος της χώρας. Νιώστε τυχεροί για την εποχή που ζείτε!

6 Likes

Γράφε τέτοια και μετά “Εκτός Ελλάδας ζει και διαμένει πλέον ο πρώην user του rocking, akefaloskavalaris” :zipper_mouth_face:

7 Likes

Το the wire ψάχνεις …

4 Likes

Μόλις 3 βδομάδες μετά. Και να πω ότι δεν τα έλεγα. Μεμονωμένη περίπτωση νούμερο 551907468320457.

Παει, χαλασανε και τα λυκοσκυλα…

Τα λεγα εγω καποτε σκυλος θα δαγκωσει ανθρωπο και θα με θυμηθειτε

3 Likes

Εγω λεω καλυτερα να τα ξεδοντιασουμε.Γεωργιου σπικινγκ.

Έχει ήδη γραφτεί αυτή η άποψη στο θρεντ και όχι για πλάκα

Φρέσκια σημερινή είδηση στις 08:58

Off topic φιλος!

1 Like

Πρώτον η είδηση είναι 3+ ημερών, απλώς τώρα τη διάβασες. Δεύτερον, εξίσου φρέσκια είδηση όπου έγινε το αντίθετο:

Είδα πως είναι η 2η φορά που ανεβάζεις είδηση με επίθεση σκύλου (εγώ υποστήριξα πως δεν είναι τόσο συχνές) για να πείσεις για τη συχνότητα των επιθέσεων. Δεν έχει όμως νόημα κατ’εμέ αυτό που κάνεις και χρησιμοποιείς λάθος το internet. Κάθε εβδομάδα θα ανεβαίνουν ειδήσεις για σκύλους από κάπου από τη Γη: σε άλλες ο σκύλος έκανε ζημιά και σε άλλες αποσόβησε ζημιά. Το να κάνεις cherry picking τις ειδήσεις που επιβεβαιώνουν τον ισχυρισμό σου, δεν αρκεί για να θεωρήσεις τον θάνατο από κατοικίδιο ως συχνό φαινόμενο. Στατιστικώς στις ΗΠΑ έχουν 1 θάνατο εξαιτίας σκύλου για κάθε 12,500,000 ανθρώπους (source). Τη στιγμή που το 36% των σπιτιών στις ΗΠΑ έχουν σκύλο (source), άρα ένας θάνατος για κάθε 4,500,000 ανθρώπους με σκύλο στο σπίτι. Και δικαίως θα μου πεις δεν είναι όλα τα σκυλιά το ίδιο: ισχύει αυτό. Μόνο το 37.52% των σκυλιών είναι ράτσα που μπορεί να προκαλέσει θάνατο (source). Δηλαδή η συχνότητα θανάτων στις ΗΠΑ είναι χοντρικά μία στις 1,700,000 αν έχεις τέτοιο επικίνδυνο σκυλί στο σπίτι.

9 Likes

Επίσης να αναφέρουμε και το πόσοι σκύλοι βιώνουν τον θάνατο απο ανθρώπους

Οφ τόπικ ξέρω, απλά θέλω να συνεισφέρω στον όποιο διάλογο γίνεται, αν γίνεται:

1 Like

Οντως?Πρωτη φορα το ακουω. Παιζει κατι τετοιο?

Πολύ μεγάλο και σημαντικό ζήτημα, στο οποίο δεν πρέπει να υπάρχει καμία πολιτική σκοπιμότητα ή/και σπέκουλα.

Δυστυχώς, επειδή το θέμα είναι πολυ-παραγοντικό και σύνθετο (εμπλοκή Τουρκίας, δήθεν “στραβισμός” Ε.Ε. και συγκεκριμένων χωρών, “τρελή” κερδοσκοπία για συγκεκριμένους, διεθνείς συνθήκες και υποχρεώσεις, δημογραφικό πρόβλημα Ελλάδος, διάφορα γεωπολιτικά συμφέροντα και ανακατατάξεις κ.ά.) υποθέτω ότι θα μας απασχολεί για πολύ καιρό ακόμη και -κρίνοντας την εν γένει απροθυμία των πολιτικών να “θέσουν τον δάκτυλον επί τον τύπον των ήλων”- προβλέπω να οξύνεται.

Αντί να συλλαμβάνουν κλέφτες, βιαστές, μαχαιροβγάλτες, πρεζέμπορες κτλ θα συλλαμβάνουν …καπνιστές και καπνίστριες !!!

Μετά την κατάργηση του ασύλου στα πανεπιστήμια και τα Εξάρχεια που αστυνομοκρατούνται θα βλέπουμε μπάτσους να μπουκάρουν σε καφετέριες, μπαρ, εστιατόρια και όπου αλλού μπορεί κανείς να φανταστεί.

Κάθε στενό και μπάτσος. Γεμίσαμε μπαλούρδους. Πλέον σε νέα απίθανα σημεία.

Εγώ είμαι υπέρ του πρόστιμου σε όσους καπνίζουν σε κλειστούς χώρους πάντως. Αλλά μέχρι να το δω να εφαρμόζεται, κρατάω μικρό καλάθι. Ούτε που θυμάμαι πόσες φορές έχω γκρινιάξει σε καπνιστές και στην παρέα τους που κάθονται σε χώρους μη καπνιζόντων και καπνίζουν δίπλα σε καρότσια με μωρά, εγκύους, ηλικιωμένους και παιδιά. Εγώ λέω να δίνουν και σε εμάς το δικαίωμα να κόβουμε πρόστιμο να βγάλουμε κανένα φράγκο.

8 Likes

Γνωρίζεις να μιλάς στη γλώσσα των πιθήκων;

6 Likes

Οι μπατσοι δεν ειναι ακριβως οι καλυτεροι μου φιλοι, αλλα μια προταση σαν την αποπανω… την εγραψες εσυ? Ή ειναι απο το αρθρο? Τι ανθρωπος γραφει τετοια προταση ως ειρωνεια? Εκτος αν ειναι φουλ εθισμενος καπνιστης, οποτε το καταλαβαινω πληρως, η νικοτινη εχει φτασει μεχρι και τον υποθαλαμο του εγκεφαλου.