Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Ειπες καλαμακι αντι για σουβλακι.

Σε αλλα νεα:

Credits στο κουμπακι της κονσολας για την ανακαλυψη, και εμετος κατα την διαρκεια της αναγνωσης.

5 Likes

Γενικά λινκς και άρθρα από πρόταγκον, τη κωλοφυλλάδα του κομιστή και καθημερινή είναι όλα ένα κι ένα <3

6 Likes

Τι διάβασα μόλις τώρα; Με τον Μαστοράκη το γράψανε μαζί; Να σαι καλά βραδιάτικα με εκνεύρισες, είχα να διαβάσω κείμενο από το πρόταγκον χρόνια, χάλασε το σερί.

Δεν μπορώ τόση γεωγραφική ανωτερότητα κάτι με χαλάει.

4 Likes

Αθηναιος εισαι? Κανω παρεα με κατι Αθηναιους εδω Νεα Υορκη κι ειναι ολοι αστα να πανε. Κι εγω μαζι με αυτους βεβαια.

5 Likes

Έχεις και φίλους Αθηναίους δηλαδή, δεν έχεις πρόβλημα;

Οχι μονο αυτο, αλλα ηταν και οκ με την συμφωνια των Πρεσπων οι αλητες… Μου ελεγαν οτι 25 χρονια τωρα κι ενω τα ειχε κανει σκατα ο ηλιθιος ο Σαμαρας το 1993 ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ να λεμε που καταφεραμε να αλλαξουμε και επισημα την ονομασια σε North Macedonia κι ενω ολοι τους ελεγαν 25 χρονια τωρα απλη Macedonia, κι εγω επεμενα πως επρεπε να παμε να κατακτησουμε ολη την Ασια και την μιση Ευρωπη με αλογα και καταπελτες, αλλα τελικα τα βρηκαμε στην μεση και απλα παμε για καφε και δεν μιλαμε για πολιτικα.

3 Likes

να την κατακτήσουμε (ή απελευθερώσουμε) δεν λέω, αλλά μην τους δώσουμε και το όνομά μας μετά έτσι; Η Μακεδονία είναι μια. Ο καφές ελληνικός;

4 Likes

Τουρκικος όπως και το ιμαμ μπαϊλντι της γιαγιάς μας .

5 Likes

Μην μου πείς ότι και το σουβλάκι είναι τούρκικο, θα πέσω από τα σύννεφα!

3 Likes

Ελληνικό είναι, το πρώτο σουβλάκι ήταν ο Αθανάσιος Διάκος άλλωστε. Too far?

Για γέλια και για κλάματα το άρθρο Παναγιωτόπουλου. Πλάκα έχει πως ξεκινάει, προσπαθώντας να δικαιολογηθεί, φοβόταν λέει τις αντιδράσεις, και μετά ούτε λίγο ούτε πολύ, εξισώσει όσους τον κατηγορήσουν για φασισμό με τους γραφικούς μακεδονομάχους των συλλαλητηρίων. Η κουτοπονηριά σε όλο της το μεγαλείο.

2 Likes

Το σουβλακι ειναι καλαμακι ρε!

Επί της συζήτησής σας τόσο για σουβλάκια, καλαμάκια, προελεύσεις φαγητών κ.λπ., όσο και το σεβασμό σε “ιερά” σύμβολα, ήθη κι έθιμα, καθώς και πεποιθήσεις (θρησκευτικές και μη), τη λύση σάς την προσφέρει η Βουλή των Ελλήνων.

Πάντα, βεβαίως, τοποθετούμενη στην ουσία των ζητημάτων…

1 Like

Μέχρι και η Ντόρα άδειασε χτες τους φασίστες Κυρανάκη και Πλεύρη.

2 Likes

Μπογδάνος?

3 Likes

Εδώ περνάμε βέβαια στην άλλη κατηγορία, που είναι ο αιλλυν γάϊδαρος.
Με το καλό να φάει το πρόστιμο.

4 Likes

Το άλλο στην ΑΣΟΕΕ είναι όλα τα λεφτά, βία μαζεμένη στο κεφάλι του κάθε αστυνομικού (sic) από εποχές χούντας. Η βία φέρνει βία όμως, αυτό μάλλον δεν το έχουν στο νου, γιατί σκοπός είναι η εξολόθρευση…

1 Like

Aσχημο πραμα η ρουφιανια, αλλα εξ ισου ασχημο να καπνιζουμε και να ζεχνουμε με το ζορι τα τσιγαρα αλλων. Ετερον εκατερον. Xιλιοσυζητημενο θεμα

3 Likes

Μαζί σου, μπορούσε απλά να του το πει