Ποδηλασία

^^^^^
πολύ όμορφο βίντεο. τι κάνει ο θεός!!! τα κάνει να φαίνονται τόσο εύκολα :roll:

εννοειται το χω λιωσει αυτο…macaskill θρησκεια…ο καλυτερος σε αυτο που κανει…

μολις εκανε το πρωτο κολπο εμεινα με ανοιχτο το στομα 8O…απιστευτος τυπος και το βιντεο πολυ ωραιο…:!:

αν σας αρεσε το βιντεο του red bull rampage…τσεκαρετε την τελευταια New World Disorder: Dust and Bones.

:smiley: :smiley: :smiley:

ρε ειναι αληθινό αυτο το νούμερο για ελλαδα??

http://www.sport-fm.gr/article/ki-omws-ta-podilata-nikisan-t’-autokinita/729331

Πολλοι γνωστοι μου μετακινουνται πλεον με ποδηλατο ή μηχανακι.
Αφου μας εκαναν τη ζωη ποδηλατο, το ριξαμε κι εμεις στην ποδηλασια, θελοντας και μη.
[B][U]Το δικο μου ειναι ενα κιτρινακι[/U][/B], κριμσον

Respect στο ποδηλατάκι μου που και τι δεν έχει περάσει… Ένα πτυσσόμενο balistic, 3 χρόνια τώρα… Βροχές, χιόνια, τούμπες :!: . Έχει αρχίσει να σκουριάζει πλέον. Από τις ταχύτητες μόνο οι 6η και 7η δουλεύουν πια… Και επίσης έχει ξελασκάρει η βίδα ασφαλείας που έχει στη μέση με αποτέλεσμα να ανοίγει κατά την πορεία καμιά φορά :lol: 8O :papas:

Αυτό σε ένα σκούρο “πρασινο-σταχτί”…

[SPOILER]
[/SPOILER]

:bow2:

Ειναι πρωτη ειδηση σε πολλα αθλητικα και ειδησεογραφικα sites ανα τον πλανητη.
Τι σου κανει το Image τελικα…

Ξεθαβω… Απο το Νοεμβριο που αποφασισα να επιδιορθωσω το τιμιο Areal Cross (ενα σχετικα φτηνο αλουμινενιο ομως ποδηλατο) που εχω απο το 2010 και για μερικα χρονια χρησιμοποιουσα για να παω στο γυμναστηριο ή να κανω αλλες κοντινες αποστασεις εχω παθει καποιο ειδος εθισμου με το σπορ…ειναι και οτι καλυτερο εν μεσω καραντινας για να αλλαζεις παραστασεις και να γυμναζεσαι. Αλλα και εκτος καραντινας.

Αυτο που με εχει εντυπωσιασει ειναι το ποσο μεγαλη βελτιωση εχω στα 38 μου απλα ποδηλατωντας σταθερα 2-5 φορες την εβδομαδα και ποσο η ταχυτητα και οι αποστασεις που διανυω αυξανονται σταδιακα.

Απο την προηγουμενη βδομαδα αποφασισα και ενα μεγαλο βημα, να αρχισω να ερχομαι και στη δουλεια (σε δρομους μετριας κινησης, μακρυα απο το κεντρο της Αθηνας το one way, 12χλμ one way- 24χλμ την ημερα δηλαδη στο συνολο) καθημερινα με το ποδηλατο, με εξαιρεση μονο αν ο καιρος δεν το επιτρεπει. Διαπιστωνω πως ειναι ενας ιδανικος τροπος να ξεκινας τη μερα σου οσο και αν με φοβιζουν λιγο οι Ελληνες οδηγοι (ειμαι εξοπλισμενος βεβαια με φωτα, φωσφοριζε γιλεκο, κρανος). Με λιγη οργανωση (τσαντα πλατης με ρουχα, αποσμητικο, μαντηλακια) ειναι και εφικτο να εισαι ευπαρουσιαστος στη δουλεια, ακομα και αν δεν υπαρχει διαθεσιμο ντουζ.

Εχουμε και αλλους “τρελους” εδω που ποδηλατουν στους αρκετα ακαταλληλους-ως επι το πλειστον- ελληνικους δρομους; Η’ σε αλλη χωρα; Μοιραστειτε εμπειριες, διαδρομες, οτιδηποτε μην ξηγιεστε σκουληκιαρικα!

2 Likes

Kαλημερα,εγω ποδηλατω γυρω στα 25 χρονια.πριν 3-4 πηρα μια κουρσα καρμπον κ καργουσταρα,πηγαινοερχομαι στη δουλεια(δεν ειναι πολυ μακρυα) κ τα σουκου πριν με πνιξουν τα οικογενειακα βαρη πηγαινοερχομουν χαλανδρι-λαυριο,τωρα οποτε λαχει.η πιο ωραια γυμναστικη μαζι με το κολυμπι.

2 Likes

Αρχοντας!

Untitled-1

Μαρκα/μοντελο; Ποσο κοστισε; Είδες μεγάλη διαφορά;

Πολυ ωραια ειναι και η διαδρομη μαρουσι-κηφισια-σταματα-μαραθωνας-νεα μακρη-πικερμι-αγια παρασκευη-χαλανδρι κυκλικα, φανταζομαι θα την ξερεις!

2 Likes


Αυτό είναι,πρέπει να είχα δώσει γύρω στα 1500.αν ο δρόμος είναι καλοστρωμενος κ το ποδήλατο είναι στο σωστό μέγεθος τοτε είναι μαγεία η κούρσα.ναι,την ξέρω τη διαδρομή,έχω κάνει κ αυτή αρκετές φορές.

2 Likes