Tramp's white lion

swsta,o sygkekrimenos xwros einai syba8itikos gia synaylies me poly ligo kosmo…meta apo enan ari8mo atomwn metatrepetai se aparadekto!!!

Htav apo ta kalutera live tns xrovias!
To movo pou 3erw eivai oti o Leukos Leovtas “epestreye” ki ap’oti faivetai dagkwvei polu asxnma.

παιδια απολαυσα την συναυλια παρα πολυ.
πιστευα οτι δεν θα μπορουσαν να αποδωσουν το feeling των WHITE LION χωρις τον ΒΡΑΤΤΑ, και οτι ο TRAMP δεν θα μπορουσε να τραγουδισει οπως τον ξερουμε…
αλλα ευτυχως διαψευτικα…
ΟΙ τυποι μολις ξεπερασαν το σοκ του χωρου (θεε μου,που θα πε πεξουμε τωρα!!!), και μολις ειδαν οτι ο κοσμος αρχισε να χτυπιεται και να γουσταρει, τοτε πιστευω τα δωσανε ολα.
ο κιθαριστας ηταν γαματος, χτυπιωταν ολη την ωρα (μου θυμισε τον ZAKK WYLDE) και επαιζε BRATTA και οχι οτι του κατεβει…
τελικα παιξανε αυτο που ηθελα…WHITE LION αλλα σε πιο ROCK…
εγω μπορει να μεγαλωσα και να ακουω αλλη μουσικη τωρα, αλλα ποτε δεν θα ξεχασω την μουσικη που μεγαλωσα. και παντα περναω καλυτερα σε ενα LIVE σαν και αυτο παρα σε μπυζουκια ή clubs…
ευχαριστω αυτους που τους φερανε στην ελλαδα και ολους οσους ηταν εκει…και ελπιζω να ερθουν και αλλοι σαν αυτους (κατι διαβασα για LAGUNS πιο πανω) αλλα σε πιο καταλληλους χωρους…
και κατι τελευταιο, δεν μπορω να καταλαβω πως αποφασισαν μερικοι σαν το ΜΤV σκωτοσουν αυτο το ROCK.

E, oxi kai live tis xronias auto twn White Lion!!!

ELEOS…!!!

Giati arage den epaiksan to hit tous “Cry for freedom”???
Re seis xwris V.Bratta den yparxoun White Lion!!!

Katw apo to onoma “White Lion” den mou aresan…! Kammia sxesi me to antikeimeno!!!

An erxontousan ws “Mike Tramp’s band” tote ok! Tha to dexomoun…!

OI wanted Πως παιξανε?

Καλοί ήταν, τους είχα ξαναδεί μαζί με Spitfire & Dokken. Ο τραγουδιστής τους έχει πολύ καλή σκηνική παρουσία (όση σκηνική παρουσία μπορεί να έχει κάποιος στη… σκηνή του Underworld τέλος πάντων…)

Πέρασα σούπερ στους Whitelion! Έπαιξαν κομματάρες και αν ο ήχος ήταν καλύτερος-γιατί συνεχίζω πάντα να επιμένω ότι το underworld ΔΕΝ είναι χώρος για live- θα είναι απίστευτα!
Ο ήχος ήταν άσχημος, κάτι για το οποίο βέβαια δεν πιστεύω ότι ευθύνεται η μπάντα αλλά ο χώρος, όπως είπα και πιο πάνω. Και θα συμφωνήσω στο ότι είχε πολύ ζέστη (όταν κάποια μέλη της μπάντας άρχισαν να βγάζουν μπλούζες-πουκάμισα, θυμήθηκα τη συναυλία των Riot στον ίδιο χώρο, που λόγω ζέστης πάλι έκαναν το ίδιο).
Όσο για αυτό που λες dirtyharry θα διαφωνήσω. Χαιρόμουν πάρα πολύ που θα δω τον Tramp, αλλά για μένα πάντα οι Whitelion ήταν o Mike και ο Vito! Ο κιθαρίστας τους όμως αποδείχθηκε πραγματικά άξιος και έπαιξε καταπληκτικά, τα σόλο όπως του Bratta! Μου κανε τρομερή εντύπωση!
Wanted τους είχα δει και γω Dokken και ήταν πολύ καλοί, αλλά δυστυχώς δεν τους πρόλαβα στους whitelion.

να συμφωνησω και εγω στο οτι το underground δεν κανει για συναυλιες , για
80 ατομα ο.κ. τα σηκωνει, για παραπανω π.χ 200 ,οχι, οι μισοι δεν βλεπουν ,τοτε τι πανε για το περιβαλλον ? Φανταζομαι για καποιους λογους δεν υπαρχουν διαθεσιμοι αλλοι χωροι .Για τον ηχο ισως θα μπορουσαν να τον βελτιωσουν λιγο.
*εχω παει σε αρκετες συναυλιες εκει,και θα πηγαινω ,ουτε εχω τιποτε με τους
ανθρωπους οι οποιοι απο οτι ξερω φερνουν και κανα ονομα ,και μπραβο τους γιαυτο ,αλλα ο χωρος αν τον θελουν για συναυλιες ,κανονικου τυπου ,οχι στυλ event ,δεν κανει .

Den mporesa na erthw alla xarika pou mazeftike kosmos kai perasate kala…oi perissoteroi toulaxiston!To Underworld einai ontws gia liga atoma alla O.K,yparxoun kai xeiroteroi synavliakoi xwroi-toulaxiston afto einai kentro kai volevei…