UFO VS Blue Oyster Cult

ΠΕΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

+1

Starstruck σκέψου ότι για 10 χρόνια δεν είχαν συμβόλαιο με δισκογραφική )από το '88 μέχρι το Heaven Forbid)!!! Αν δεν είναι αυτό υποτίμηση τότε τί είναι?
Επίσης το '82 είχαν μόλις βγάλει τον πιο πετυχημένο σε πωλήσεις δίσκο τους, το “Fire of Unknown Origin”, αν δεν ήταν και τότε headliners πότε θα ήταν?

Από την άλλη πάντως και οι UFO έπρεπε να είναι πιο ψηλά. Μια μπάντα που έχει βγάλει το “Strangers In The Night” δεν μπορεί να είναι τόσο “άγνωστη”…

Μου κανει εντυπωση η διαφορα σε ψηφους! Οι blue oyster cult δεν εχουν βγαλει δυναμιτες οπως το phenomenon η το force it…

Δύσκολη απόφαση.

Καταρχάς για μένα, UFO χωρίς Schenker δεν υπάρχουν. Καλοί και οι Mogg/Way αλλά μετά τη φυγή του κυκλοφορούν απλά αξιόλογα άλμπουμ και όχι κορυφαία hard rock.

Οι BOC από την άλλη, έχουν βγάλει πολύ καλά άλμπουμ σε όλες τις δεκαετίες (παρόλο που είχαν και αυτοί αυξομειώσεις στην ποιότητα).
Η συναυλίες τους ακόμη και σήμερα είναι από τις κορυφαίες που έχω παρακολουθήσει. Πραγματικοί επαγγελματίες, με άψογο ήχο και απόδοση.

…Blue Oyster Cult για μένα:):!:

πολυ καλες μπαντες και οι 2!!!

μουσικα δν νομιζω οτι κινουνται στο ιδιο υφος για να να συγκρινουμε,δηλαδη οι Blue oyster μου θυμιζουν καπως sabbath σε αμερικανικη εκδοση!
Παντως τους προτιμω προσωπικα

Veteran of the Psychic Wars - Blue Oyster Cult.
Τι επος!!!:slight_smile: