Πιστεύετε στην άφιξη των ufo στην γη;;;

Ε, πως να το κανουμε, μας χαλας τη μαγεια…:frowning:

Ακου εκει “Πιστευω μονο οταν υπαρχει λογικη εξηγηση” τι πραγματα ειναι αυτα? Βαλε λιγη φαντασια στη ζωη σου!!:stuck_out_tongue:

Περα απο την πλακα πιστευω πως υπαρχουν πραγματα μακρια μας που δεν τα εχουμε δει αλλα και πολυ περισσοτερα κοντα μας που δεν “μπορουμε” να τα δουμε. Δεν χρειαζεται να εξηγειται κατι λογικα για να ισχυει. Αν ηταν ετσι η ζωη θα ηταν πολυ βαρετη…:wink:

Κοιταξε Scotchman:wink: , συμφωνω εν μερει μαζι σου.Ειναι πολυ ωραιο να εχουμε στη ζωη μας φαντασια και ολα αυτα.Ουδεποτε ημουν ρεαλιστρια και ξενερωτη lol και ουτε θα γινω.Απλα στο μεταφυσικο εχω ενα κολληματακι,δεν ξερω γιατι.Απλα μου φαινεται οτι δεν στεκει.Μακαρι να δω καποια στιγμη στη ζωη μου Ufo για να αναθεωρησω…:wink:

Εγω παλι ψαχνω για νεραϊδες και μονοκαιρους!!:stuck_out_tongue: Καλα, και κανα ξωτικο δεν θα με χαλαγε:lol:
Μα καλα, που στο διαολο κρυβονται ολοι τους…?:frowning:

Μια φιλη μου πηγε Ιρλανδια να βρει ξωτικα(εντελως πορωμενη με το θεμα)…
Δεν ξερω τι βρηκε αλλα γυρισε πολυ χαρουμενη.:stuck_out_tongue:

εμείς στον Ολυμπιακό είχαμε ένα χόμπιτ (Μπαμπαγκίντα) αλλά δε νομίζω ότι σου κάνει…:stuck_out_tongue:

ειχαν διαρευσει στο you tube φοτο απο τη nasa με την κρυφή πλευρα της σελληνης και φαινοταν ξεκαθαρα οτι στην επιφανεια υπηρχαν πολιτειεσ. επειτα αν καποιος πιστευει οτι δεν υπαρχουν ειναι σαν να ισχυριζεται οτι σε ενα χωραφι 1000 στρεμματων φυτρωνει μονο ενα χορταρι…

Link? :please: :please: :anyone:
Mε καμια 20αρια σχετικους τομους που εχω μελετισει+internet εχω σχηματισει την εντυπωση οτι υπαρχουν. :slight_smile:

Σοβαρά τώρα, επειδή το σύμπαν είναι άπειρο, η πιθανότητα να υπάρχουν είναι από τεράστια εώς σίγουρη…

Από την άλλη όμως αδυνατώ να πιστέψω ιστορίες που μιλάνε για ούφο στη γη με απαγωγές, ακτίνες που σε σηκώνουν ψηλά και μλκίες…

Αυτά πιστεύω ανήκουν στη φαντασία…

Έχω πεί και εγώ ότι θεωρώ αδύνατο να μας επισκεφτούν aliens, αλλά αν σκεφτεί κανείς ότι η γη στο σύμπαν είναι σαν ένας κόκκος άμμου σε μία έρημο το λογικό είναι σε κάποιον μακρινό πλανήτη να υπάρχει ζωή. ¶λλωστε έχι αποδειχθεί ότι πριν εκατομμύρια χρόνια στον ¶ρη υπήρχε πρωταρχική μορφή ζωής.

Όποιος και να πάει στην Ιρλανδία χαρούμενος θα γυρίσει. Κατανάλωση άφθονης Guinness και Jameson, προσκύνημα στο άγαλμα του Phil Lynott, επισκέψεις στα δάση… Δεν νομίζω να υπάρχει πιό γαμάτη χώρα.(άντε ίσως δύο πόλεις της Ιταλίας:p ) :slight_smile: Και εγώ έχω όνειρο μου να την επισκεφτώ και αν μου κάτσει να εγκατασταθώ εκεί.:roll:

Γιατί κάτι μου λέει ότι αυτά είναι μονταζ ? Ακόμα και τα δήθεν ΑΤΙΑ συνήθως είναι αροπλάνα που δοκιμάζονται και λόγω μαλακίας του πιλότου ή κακού συγχρονισμού με την βάση παιρνούν από κατοικημένες
περιοχές ή που λόγω φωτός φαίνονται περίεργα από κάτω.:wink:

Κάτι ψιλοάσχετο : Έχω ακούσει ότι γίνονται μελέτες για το πώς να γίνει κατικοίσημη η σελήνη ώστε να μεταφερθούν εκεί στο μέλλον άνθρωποι, προκειμένου να αποσυμφορηθεί η γη από τον υπερπλυθησμό.

Κατι μου λεει οτι θα φυγουν οι λεφταδες του κοσμου και θα αφησουν τους υπολοιπους να καταστραφουν!

τι ειναι τα ufo???:-k :-k δεν νομιζω οτι ημαστε μονοι μας στο γαλαξια , αλλα οτι οι νομοι της φυσικης ισχυουν για ολους οσο προηγμενο πολιτισμο και αν εχουν υποθετικα παντα… αλλα το αλλο το εχετε σκεφτει. εμεις οι human :stuck_out_tongue: απο που ημαστ?? μπορει να ημαστε εμεις τα alien.

Λογική το λένε :wink:

Eιναι εντελως εγωιστικο να πιστευεις οτι ζεις μονος στο συμπαν.

οπου:

N is the number of civilizations in our galaxy, with which we might hope to be able to communicate;

and

R* is the average rate of star formation in our galaxy
fp is the fraction of those stars that have planets
ne is the average number of planets that can potentially support life per star that has planets
fl is the fraction of the above that actually go on to develop life at some point
fi is the fraction of the above that actually go on to develop intelligent life
fc is the fraction of civilizations that develop a technology that releases detectable signs of their existence into space
L is the length of time such civilizations release detectable signals into space.

Πειραματα

Δε μιλαμε για μεταφυσικη, μιλαμε για κατι το εντελως φυσικο.Ενας πλανητης με εναν πολιτισμο πιο εξελιγμενο τεχνολογικα απο το δικο μας.Το εξωπραγματικο και η μαγεια που βρισκονται?

Τα ufo είναι ήδη ανάμεσα μας! Και πιστέψτε με δεν έχουν τιποτά το μαγικό επάνω τους!

Ευχαριστώ όλους αυτούς που με είπαν εξωγήινο!!!
Δεν ξέρω γιατι αλλα η έννοια εξωγήινος χρησιμοποιείται σαν βρησιά. Στην πραγματικότητα ,σε περίπτωση που έχουν έρθει στη γη, είναι αδιαμφισβήτητα πιο έξυπνοι απο εμάς.
Με λίγα λόγια λέτε οτι είμαι genious!

Τη ψωνίσαμε βλέπω:p …1 θα σου πώ…αφού είστε τόοοοσο γαμάτοι και έξυπνοι,γιατί βρίσκετε πάντα ένας Wiil Smith(βλ. Independce Day) και σας δυαλίει?:stuck_out_tongue: :smiley:

Αυτά γίνονται στο Hollywood! Οι Αμερικάνοι έφαγαν τρομερές μυνήσεις γι’αυτην την ταινία. Για να μας ξεπληρώσουν μας δώσαν πράγματα που δε βρίσκεις στον πλανήτη μας. Την γήινη μαλακία!!!

Ωχ,δεν το ξερα αυτό.Να ξέρεις πάντως ότι οι ταινίες βγαίνουν μέσα απ’ τη ζωή,οπότε και πραγματικά να εισβάλετε σας έχουμε ρε!!!Δεν νικάτε με τπτ,ούτε σε μπασκετάκι να το παίζαμε το μέλλον του πλανήτη.:stuck_out_tongue: 8)

Το παίξαμε σε ποδόσφαιρο και η ομάδα στην οποία ήμουν νίκησε!!!:bleh: :bleh:

Επιδή πληρώσατε το διαιτιτή ρε κου%&*ες,νομίζεις δεν τα ξέρω εγώ αυτά???:lol:
Αφού η νίκη κανονικά μας άνηκε,ρώτησαμε και ειδικό μέντιουμ για να σιγουρυτούμε8)
Ένοια σου,και σύντομα θα δείτε κάτι βόμβες made in USA να πέφτουν πάνω σας:lol: