Ufomammut 29/03 An Club & 30/03 Eightball

Οχι πως τα γαμησαν ολα…
[SIZE=7]Αλλα τα γαμησαν ολα.[/SIZE]
Οχι σοβαρα ομως, δεν εμεινε τιποτα, πρεπει να ξαναχτιστει το ΑΝ φαση.
Δεν υπαρχουν οι Ufomammut λεμε οι ανθρωποι δεν ειναι απο Ιταλια, απο καποιο αλλο συμπαν μας ηρθαν.
Περισσοτερα μολις καταφερω και εγω να μαζεψω καπως δυναμεις, τους αγαπαμε εις πενταπλουν ομως γιατι τα καταστρεψανε ολα.
Υγ.
Το χειρογραφο του σατανα.

Όντως τρομερός ο ήχος. Ιδανικό το ΑΝ για τέτοιες συναυλίες, οι οποίες απογειώνονται σε συναυλιάρες με το feeling και τον ήχο. Πράγματι οι Ufomammut παίζει να είναι και από κάπου αλλού εκτός της γιωτο-Ιταλίας.

Τρομερές αφίσες είχαν φέρει στο μερτς. Είχε και αφίσα του show, 20 ευρώ η κανονική γκρι έκδοση και 25 μια διαφορετική σε μπλε. Δύο ψιλοτυπικά μπλουζάκια, τρία βινύλια και 6 CD, αν μέτρησα καλά. Πάτε με λεφτά.

ΘΕΕ ΜΟΥ…μακαρι να μη τελειωνε ποτε, GREEN ΕΝΙΣΧΥΤΕΣ και δεν υπαρχει αυριο

Τι ηχητικό γαμήσι ήταν αυτό… Αυτή η υπερμπάντα σήμερα δε βίασε ασύστολα μόνο το An, αλλά και το σύμπαν ολόκληρο. Δεν ξέρω πότε παίζει τώρα να ξανακούσω…

Εντάξει, για όσους γουστάρουμε downtuned φάσεις φέτος είναι η χρονιά μας.

Μεσαίωνας λέμε!

οι megadeth πότε θα’ρθουν;

τίποτα λιγότερο από αυτό που περιμέναμε.

[SIZE=4][B]ΚΑΙ ΑΣ’ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΚΟΥΡΕΥΟΝΤΑΙ… [/B][/SIZE]

Μάγκες εμένα επιτρέψτε μου να διαφωνήσω (κατά το ήμισυ).
Μέχρι τη μέση περίπου του live ο ήχος ήταν πολύ χαμηλά κατά τη γνώμη μου (όποιος ήταν στους Ahab καταλαβαίνει), συζητούσαμε με το διπλανό μου στο χαλαρό χωρίς να φωνάζουμε, σα να πήγαμε για καφέ κι έτσι.
Από τη μέση και μετά βελτιώθηκε αρκετά και μπορώ να πώ ναί, στο τέλος με τα encores ήταν πολύ καλά.
Μήν παρεξηγηθώ, το παράπονό μου είναι για την ένταση και όχι για την ποιότητα, ο ήχος ήταν πεντακάθαρος καθ? όλη τη διάρκεια του live, από τους καλύτερους που έχω ακούσει στο Άν.
Κατά τα άλλα, όντως είχαν 6 cd στο merch όπως είπε και πιο πάνω ο pantelis79.
Oro - Opus Premium και Alter, Idolum, Snailking, Eve kai Lucifer Songs όλα στο 10ευρο, πολύ καλά για όποιον μαζεύει, αφού όλα είναι αρκετά πιο ακριβά ακόμα και στο internet (τα δύο τελευταία συνήθως παίζουν από εικοσάρικο και βάλε).

Παίζει να έβγαλαν τον πιο ογκώδη και ταυτόχρονα καθαρό ήχο που έχω ακούσει σε συναυλία. Οι SLEEP τους κοντράρουν μόνο από αυτούς που μου έρχονται στο μυαλό. Ο όγκος τους σε επίπεδα B*SON χωρίς όμως το distortion.

ΑΣΕ ΤΙΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΣΤΟΝ ΗΧΟ… ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;;;; :stuck_out_tongue:

Δεν ξερω αν μπορω να πω κατι περισσοτερο απο ολους τους παραπανω. Οι Ufomammut αν και λιγομιλητοι πριν την συναυλια, ξεσπασαν κυριολεκτικα πανω μας επι σκηνης.
Αψογοι απο τον εξοπλισμο, την τεχνικοτητα τους, αλλα και φυσικα τον επαγγελματισμο τους, μας εδωσαν μια συναυλια υπερβολικα κοντα στο τελειο. Και το καλυτερο απο ολα, και οτι γουσταραν απειρα οι ιδιοι, αλλα και φυσικα που ειναι και γαμω τα παληκαρια και οι τρεις, διχως δειγμα σνομπισμου και υπεροψιας. Να τα βλεπουνε μερικοι (πλεον pop μπροστα στους Ufomammut) του εξωτερικου, και μερικοι μερικοι εδω στη ψαροκωσταινα.
Οσοι της Θεσσαλονικης και γυρω περιεχων σκεφτοσαστε να πατε, μην το σκεφτεστε. [FONT=impact][U][B]Πραξτε το[/B][/U][/FONT].
Αν σας αρεσει η μουσικη τους, δεν υπαρχουν επι σκηνης… Μακαρι να ειχα τα φραγκα να ανεβαινα και εγω απο χθες μαζι τους!
Υγ. Δεν αναφερθηκαν οι πολυ καλοι Last Rizla, οπου με εξι κομματια και με πολυ παθος μας προετοιμασαν σωστα για αυτο που ειδαμε και ζησαμε ψες. Μπραβο στα παιδια.
Υγ2. Δεν παιξανε το Lacrimosa αλλα με ολα αυτα που εγιναν, δεν πειραζει. Εξαλλου ο Urlo μου υποσχεθηκε πως θα το παιξουν την επομενη φορα.
Οπου ελπιζω να ειναι συντομοτερα απο οτι μπορω να περιμενω!
Υγ3. Χαιρετισμους σε Deadmemories, DrDoomMetal και Stelios86 οπου βοηθησαν και αυτοι να πεσει το Αν.
Υγ4. Μπραβο και στην CTS οπου τους εφερε επιτελους Ελλαδα και μας εφερε περισσοτερο σκοταδι στον [B][U]συναυλιακο και μουσικο μεσαιωνα[/U][/B] που ζουμε. Και του χρονου μακαρι να ειμαστε στην προιστορια μετα απο αυτα που εγιναν χθες!

Θα διαφωνήσω. Αλλά δεν θα εστιάσω στο οτι προσωπικά σε καμία περίπτωση δε μου φάνηκε χαμηλά ο ήχος.
Αυτό που θέλω να πω είναι οτι το δυνατά δε σημαίνει πάντα καλά [ίσως ποτέ κιόλας]. Σταματήστε επιτέλους να νομίζετε οτι όσο πιο δυνατά παίζουμε τόσο καλύτερα ακουγόμαστε. Και μέτριος ήχος βγαίνει, και καταστρέφουμε και τα αφτιά μας.

Το live χτες ήταν μπόμπα. Αυτά.

το οτι συζήταγες με το διπλανό σου κατά τη διάρκεια του live σα να πήγατε για καφέ κι έτσι, ας μην το σχολιάσω

δεν θα εστιάσω στο οτι προσωπικά σε καμία περίπτωση δε μου φάνηκε χαμηλά ο ήχος.

Ούτε εγώ φίλε μου στο ότι προσωπικά μου φάνηκε χαμηλά από την αρχή έως περίπου τη μέση

Σταματήστε επιτέλους να νομίζετε οτι όσο πιο δυνατά παίζουμε τόσο καλύτερα ακουγόμαστε. Και μέτριος ήχος βγαίνει, και καταστρέφουμε και τα αφτιά μας.

Μαζί σου

Το live χτες ήταν μπόμπα.

Επίσης, τους ξανάβλεπα άνετα

το οτι συζήταγες με το διπλανό σου κατά τη διάρκεια του live σα να πήγατε για καφέ κι έτσι, ας μην το σχολιάσω

Νομίζω πως κατά τη διάρκεια ενός live όλοι αλλάζουμε δυό κουβέντες με το διπλανό μας γι? αυτά που βλέπουμε πάνω στη σκηνή ή γι? αυτά που ακούμε. Απλά θα ήθελα στους ουφομάμουτ να γκαρίζω λίγο για να με ακούσει ο διπλανός μου και όχι απλά να μιλάω, έτσι για τη γκαύλα ρε αδερφέ, να γουστάρουμε φούλ. Peace out.

μα καλά…πόσες μοιράσανε;

πολλές. και ντράπηκα να ζητήσω μία παραπάνω…

oλοκληρη η μυσταγωγια εδω https://www.youtube.com/watch?v=5N7jXUa1jdY 8O παμε 1:23:45 για να ξαναζησουμε μεγαλες στιγμες. απ την αλλη και τι δεν ηταν μεγαλη στιγμη σε αυτο το λαηβ

νιώθω λίγο περήφανος γιατί μάλλον εγώ το ξεκίνησα αυτό… :roll:

Τωρα που περασαν λιγες μερες απο το show στο μισογεματο Eightball, κατανοω το μεγεθος αυτου που εζησα και το οποιο σιγουρα δεν ηταν αλλη μια συναυλια στην οποια απλως περασα καλα κλπ.
Η μπαντα αποτελειται απο πραγματικους καλλιτεχνες, οι οποιοι, συνεχως πειραματιζομενοι και δινοντας τεραστια σημασια στη παραμικρη λεπτομερεια, εκτεινουν προς νεους τοπους την εθνικη πολιτισμικη τους παραδοση. Δεν εχει σχεση με τα χαζα διλημματα κατηγοριοποιησης της μουσικης. Οι λεξεις metal,sludge,doom, psychedelia κλπ. δεν εχουν θεση.
Μιλαμε για μουσικη την οποια οφειλει να ακουσει οποιοσδηποτε πιστευει οτι αγαπαει τις τεχνες. Μουσικη που γεννιεται επι χρονια, με απιστευτη ποιοτητα, απο μια χουφτα σεμνων Ιταλιανων.
Ευχομαι να ερχονται καθε χρονο, για παντα.
Και να ξερετε οτι το μεγαλυτερο μερος της ζημιας που επαθα εγω -και υποθετω και οι υπολοιποι μαλλον αμηχανοι και ισως εκπληκτοι παρευρισκομενοι- το εκανε η πανω ανοικτη χορδη του μπασου.

εξαιρετικό λάιβ αλλά μισογεμάτο δεν το λές το eightball.Αμφιβάλω αν ήμασταν πάνω απο 50-60 άτομα.