Universe217 - II (2009) Free w Metal hammer (april's issue)

Ναι και αν δεν έχει επιρροές τι. Θα χάσεις τόσο γαμάτη μπάντα?

Όχι ρε, απλά ακόμα “κλαίω” που διέλυσε η υπερ-μπάντα από την Νορβηγία…ΒΤW το πήρα το ΜΗ, δεν το άκουσα πολύ ακόμα το cd, αλλά μου φάνηκε αρκέτα ενδιαφέρον…

Αρχικά να συγχαρώ τους Universe217 που από την μία με τον πρώτο τους δίσκο κατάφεραν να μας μαγέψουν και να μας κάνουν να σιγοψυθιρίζουμε το ρεφραίν του Inferno σε κάθε μας βήμα, και από την άλλη για την ολοκλήρωση του δεύτερου δίσκου τους.

Τώρα για την κίνηση να βγει ο δίσκος στο ευρύ κοινό μέσω του Metal Hammer δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστή σαν κίνηση. Εσείς σίγουρα θα ξέρετε κάτι παραπάνω.

Και τέλος να εκφράσω το παράπονό μου για την αθάνατη επαρχία στην οποία το cd όχι μόνο δεν έφτασε, αλλά μόλις σήμερα πληροφορούμε ότι θα έβγαινε στην γύρα μέσω του MH.

Δεν πειράζει…περίμενε και τσίμπα την κομπλέ κυκλοφορία :slight_smile:
|
/

Thanks φίλος. Δεν με ενοχλεί όμως που δεν βρήκα το cd των Universe τόσο, όσο το ότι για μία ακόμα φορά είμαστε στο ίδιο έργο θεατές, δηλαδή με μία επαρχία μακρυά από τα το γενικότερο μουσικό γίγνεσθαι (καθυστερήσεις σε παραλαβές, κατεστραμένα αντικείμενα, και ό,τι άλλο μπορεί να βάλει ο νους σας).

Το φωτοσοπ που εξωφυλλου δεν ειναι καλο.
το δισκακι ειναι πολυ καλο.

αυτο!!

Λοιπόν, γαμεί αυτό.
Αναμένουμε το κυρίως πιάτο!

bump γιατί τούτο δω ενώ ΓΑΜΑΕΙ, το πήρατε τζαμπέ δεν το ακούσατε.
Ακούστε το και νιώστε ρε κυρίες!
Έχετε τέτοια μπαντάρα δίπλα σας και ψάχνετε στ’άχυρα.

Σε τεχνικά ζητήματα τώρα, ΕΡ είναι δεν έχεις το σοκ του ντεμπούτου, είναι και 4 κομματια όλο κι όλο, αλλά γαμεί ναι.

Περάστε έξω κύριε! Αν και μάλλον δίκιο έχεις.

Αγαπημένα TV Lovers και I just don’t know.

Επίσης, η αλήθεια κρύβεται στο Fire, που είναι στο 7" με τους λάκι φχιούνεραλ. Γιέα!

Kαι λογικά σιγά σιγά θα πρέπει να περιμένουμε και νέο άλμπουμ θέλω να πιστεύω…

^ Το Song For Goodnight πού το πας?

Εντάξει, εξαιρετικό EP απλά! Όλα τα κομμάτια είναι άψογα!
Μόνο που είναι λίγο για να χορτάσουμε…:stuck_out_tongue:

Βασικά, ήτανε να το κόψουν σε βινύλιο μαζί με μερικά επιπλέον τραγούδια (2 ακουστικά & 1 remix, νομίζω) , αλλά μάλλον εγκαταλήφθηκε το σενάριο.
Τουλάχιστον υπάρχει το 7’’ split-άκι με τους Lucky Funeral ως ορεκτικό για τον πολυαναμενόμενο καινούργιο δίσκο (όποτε αυτός κυκλοφορήσει).

Απ’όσο γνωρίζω, ίσως θα είναι διπλή κυκλοφορία (1 για να “βαράει” και 1 πιο “cool” όπως παίζουν τελευταία).
Δε μαζεύουν τόσο υλικό άδικα τόσο καιρό…
Άντε να βγάλουν επιτέλους το Never και το Devil’s Drink (αδυναμία) !
Επίσης, κάτι πήρε το αυτί μου και για banjo στο νέο δίσκο… :wink:
Μακάρι αυτός ο δίσκος να τους πάει ένα βήμα παραπέρα (και δεν εννοώ μουσικά, γιατί αυτό είναι δεδομένο).
Το αξίζουν πραγματικά τα παιδιά.

Αν δεν το πήρατε χαμπάρι, έχουν ανεβάσει ένα “καινούργιο” τραγούδι.
Είναι jammάρισμα από το studio τους. Και είναι απίστευτο!
Αποθεώστε :

Universe217 - The C Song

Ξεθαβω αρχαια πράγματα, αλλά αυτό το the c song υπάρχει μόνο στο βιντεο με το jam στο στουντιο? ΓΙατί όσο και να ψάχνω δεν το βρίσκω σε καμία κυκλοφορία τους. Και ουτε περιλαμβάνεται στο tracklist του καινούριου :confused: