Αγαπημένο Unplugged!

Το Stripped των Rolling Stones περνάει για unplugged;

δικό τους είναι:p
το θεωρώ στις καλές στιγμές πάντως (μόνο και μόνο επειδή το έπαιξαν:wink: )

Το ξέρω πως είναι δικό τους… Αλίμονο! Αλλά δεν το λες αυτό το κομμάτι unplugged… Απλά δεν το λες!

σαφώς και το ξέρεις ω ρε.:wink:
νταξ,δε με πείραξε εμένα…έβαλαν κάτι από 70’s τουλάχιστον…αλλά μόνο αυτό το έσωζε,κατά τ’άλλα τα ίδια και τα ίδια (στο cd)

Page/Plant - No Quarter (An kai τα bootleg Page/Plant 1995-1998 , που ειχαν και ποολυ περισοτερα zeppelin κομματια ηταν απειρως καλυτερα,ειδικα ο Plant δινει ρεστα , στο επισημο ηταν ακομα πολυ νωρις και δεν το ειχαν απολυτα)

Θα τα φερεις στο επομενο μυτηνγκ αυτα τα μπουτλεγκς:!:

Pragmati, eytyxws to DVD itan ligo kalytero(an kai exw vrei kai mia platinum cd edition me megalytero setlist). Kai gia mena itan eyxaristo to oti itan kai to Catch your train giati itan teleiws aprosmeno pistevw. Alla milame an vgazan ena kalo unplugged tha eixame ginei ena me to patwma.

Θα σου φερω τα 3 αγαπημενα μου

Good Acoustics-Firehouse (αν και δεν είναι live και 100% unplugged)
Starkers In tokyo-Whitesnake
Kiss-Mtv Unplugged
The Corrs Unplugged (αν και σε Pop ύφος είναι πραγματικά πολύ πολύ καλό):roll:

Ε ναι. Και είναι σουπερ-ντουπερ!!!

Nirvana και Alice In Chains μακράν τα καλύτερα.
Και φυσικά των Queensryche με συγκλονιστικές εκτελέσεις και τον Tate να απογειώνεται.

Έτσι είναι ειδικά το Della Brown μου αρέσει περισσότερο ακουστικό παρά στο Εmpire :thumbup:

Εμενα παλι το Killing words ηταν που μου κανε εντυπωση. Πρεπει να υπαρχουν 2 “εκδοσεις” του συγκεκριμενου λαηβ, μια με λιγα τραγουδια και μια με ολα.

και αυτο του Neil Young φυσικα, με τις ομορφες, μελωδικες κιθαρες του ακουστικες

Nirvana-MTV Unplugged

Κι εγώ το ‘‘Unplugged in New York’’ των θεών.

Jethro Tull - A LIttle Light Music
οταν ο κλαφτον κ ολοι οι αλλοι παιζανε στο MTV oi Jethro Tull βγηκανε περιοδια Unplugged
στο συγκεκριμενο δισκο εχει κ δυο κοματια απο Αθηνα κ στο ενα παιζει κ ο ακαταομαστος…

MSG-Unplugged Live

:lol: :lol:
Ήμουν εκεί, και κορόιδευα τον ακατανόμαστο μαζί με ένα φίλο μου και μία πολύ σοβαρή κοπέλα στη μπροστινή σειρά (με ξεκάθαρο προφίλ “έντεχνης” -τρομάρα της, δεν ήξερε ένα τραγούδι Tull! :stuck_out_tongue: ) μας έκανε παρατήρηση.:lol: :stuck_out_tongue:
Ήταν εντυπωσιακό live, σε ένα χώρο όπου δεν έχει ξαναγίνει συναυλία, ένα θέατρο όπου κανονικά έχει θεατρικές παραστάσεις, Ιπποκράτους και Πανεπιστημίου.
Ο ακατανόμαστος κατακρεούργησε το Ruby Tuesday και το John barleycorn, έκανε κάτι “ανατολίτικα”, γεμάτα καημό :stuck_out_tongue: , τραβήγματα στα φωνήεντα και ο Anderson τον κοιτούσε απορημένος…

Το άλμπουμ που βγήκε από τη συγκεκριμένη περιοδεία πάντως είναι όντως από τα καλύτερα της unplugged μόδας.

:lol: :lol:
η εκτελεση του “ξεχασμενου” look into the sun απλα δεν υπαρχει!
επισης εχει φοβερες “διασκευες” του to old toy rock n roll too young to die, Life Is A LOng Song, k Locomotive Breath