Up the Hammers special edition Part 3 (Angel Witch +more)- 12/10/13 @ Kύτταρο

ενταξει την βρηκαμε την λυση…τα κανα κρατηση :D:D

Σωστο κι αυτο δε το χα σκεφτει…
Θα το ψαξω κι εγω

βασικα αν εχεις paypal μπορεις και να τα αγορασεις…αλλα εμεις δεν εχουμε:roll:

μετραει ασχημα η αφισα :D…την περιμενω και σε μπλουζακι

Doors open 18:00
Black soul horde 18:15 ? 18:45
Elvenpath 19:00 ? 19:35
Evil invaders 19:50 ? 20:25
Wretch 20:40 ? 21:20
Lonewolf 21: 35? 22:25
Angelwitch 22:40 ? end

Evil Invaders υποθετω οχι Evil Nightmares :-k

σωστα lol

μηοως ειναι λιγη η ωρα για lonewolf?:frowning:

+1:thumbup::thumbup:

Up the hammers warm up show!
Bat city 11/10/2014
free entrance!

WRETCH (USA)
CRIMSON FIRE (GR)
ENDOMAIN (GR)

Stage times:
Endomain 22:00
Crimson Fire 22:40
Wretch 23:40

Κριμα που δε θα μαι στο warm up, crimson fire ηθελα να τσεκαρω live. Δεν πειραζει αλλη φορα

Πολυ τιμιο το λαιβ χθες παρολη τη μεγαλη ατυχια στους lonewolf8O

Θα επανελθω μετα τον υπνο πιο αναλυτικος.:stuck_out_tongue:

Πολύ καλή εμφάνιση από τους Angel Witch χθες, με μόνο αρνητικό το ότι κράτησε λίγο (ή εμένα μου φάνηκε ότι πέρασε η ώρα γρήγορα :slight_smile: ) κ το ότι έγινε μεταξύ συγγενών κ φίλων
Ο Heybourne σίγουρα δεν μπορεί να τσιρίζει όπως στους δίσκους, όμως η φωνή του ήταν σε ικανοποιητικά επίπεδα.
Η συναυλία δεν είχε πολλά λόγια φρου φρου κ αρώματα (athens great audience κτλπ) κ το ένα τραγούδι ακολουθούσε το άλλο. Ο κακός χαμός έγινε στο ομόνυμο κ στο White Witch ενώ από το κοινό την παράσταση έκλεψαν οι 4 - 5 τύποι από τα support συγκροτήματα, (πήγα κατά τις 10 κ δεν ξέρω ποιοι ήταν) οι οποίοι ήταν όλοι 2μετροι (τι τους ταΐζουν εκεί στη βόρεια Ευρώπη;)

Από τα τραγούδια είπαν σχεδόν όλο τον ομόνυμο δίσκο μαζί με κανα δυο από το As Above So Below
Σίγουρα όλοι για τα παλιά πήγαμε αλλά από το Screaming And Bleeding ή το Frontal Assault (όχι ότι αυτά είναι καινούρια) γιατί δε λένε τπτ; ίσως επειδή εκεί ήταν άλλος τραγουδιστής αλλά γιατί να τα αποκυρήξουν έτσι…

Όπως κ να ‘χει για μένα ένα όνειρο έγινε πραγματικότητα… Να δώ από κοντά τους Angel Witch!!!
Μπράβο σ’ αυτόν που τους έφερε γιατί κάτι μου λέει ότι δύσκολο έως απίθανο πλέον να τους ξαναδούμε…

Η συναυλια συνολικα μου αφησε αναμεικτα συναισθηματα.
Το μεγαλυτερο μειον ηταν ο λιγος κοσμος που παρολο που ηταν λιγος δεν ειχε και ενθουσιασμο εκτος απο μερικα ξεσπασματα.

Προσωπικα οι [B]black soul horde[/B] μου αφησαν την καλυτερη εντυπωση με πολυ δυνατα κιθαριστικα μερη και πολυ καλο δεσιμο ρυθμικα. Το μονο μειον μου φανηκε η φωνη αλλα μετα εμαθα οτι ο τραγουδιστης ηταν αρρωστος οποτε δεν εχω ακομα αποψη. Ηταν το πρωτο λαιβ των παιδιων και ισως αυτο φανηκε σε μερικα σημεια αλλα σιγουρα ειναι μια απο τις καλυτερες νεοεμφανιζομενες μπαντες στο χωρο του χεβι.

Αμεσως μετα ανεβηκαν οι [B]elvenpath [/B] οι οποιοι εχουν τραγουδιστη που σκοτωνει. Ο τυπος μαλιστα κατεβηκε και στο κοινο σε δυο τραγουδια κια τραγουδαγε με τον κοσμο. Πολυ καλες συνθεσεις αλλα υπερβολικη για τα γουστα μου σκηνικη παρουσια με highlight τον φαλακρο κιθαριστα τους να κολλαει την πενα στη φαλακρα για να κανει tapping.:lol:

Οι [B]evil invaders[/B] ειναι οι διμετροι που λεει κι ο lamousis που επαιξαν σπιντατο χεβι στα τερματα. Εμενα μ αρεσαν γιατι τους ηξερα ομως απο οτι εκρινα απο τον περισσοτερο κοσμο μαλλον κουρασαν.

Οι [B]wretch[/B] κλασικα γαματη μπαντα με πολυ καλη φωνη και συνθεσεις που σκοτωνουν αλλα οπως και οι υπολοιπες μπαντες ειχαν ελαχιστη ανταποκριση απο τον κοσμο. Παρολα αυτα ειχαν πολυ καλη αποδοση οπως περιμεναμε αλλωστε.

Οι [B]lonewolf[/B] αρχικα ειχαν ενα θεμα με τον ηχο ειδικα στα δο πρωτα κομματια. Μολις εστρωσε λιγο το πραγμα εγινε μπλακ αουτ σε ολη την περιοχη γυρω απο το κυτταρο με αποτελεσμα να περιμενουμε κανα μισαωρο μεχρι να ξαναρθει το ρευμα οποτε εχασαν και 4 5 τραγουδια απο το σετ τους. Επαιζαν που επαιζαν λιγο δηλαδη επαιξαν ακομα λιγοτερο. Κλεισιμο κλασικα με hellenic warriors.

Τελος οι [B]angelwitch[/B] καναν ενα τιμιο και στρωτο λαιβ χωρις πολλα σκαμπανεβασματα εκτος απο το white witch και το angelwitch οπως ειπε κι ο lamousis. Καλος ηχος και αξιοπρεπης φωνη απο τον Heybourne ωστοσο παιξανε μονο μια ωρα και ενα τεταρτο συνολικα.

Ολες οι μπαντες σχεδον ειχαν θεμα με τη φωνη που δεν ακουγοταν πολυ καλα. Αν εξαιρεσεις αυτο και τον λιγο κοσμο μπορω να πω οτι ηταν αρκετα καλο λαιβ.

Όχι λίγος κόσμος σκέτο…ανεπίτρεπτο για τόσο θρυλικό όνομα να είναι στη σκηνή και από κάτω να παίζουμε μπάλα. Και εννοείται πως θα ήθελα να παίξουν ποοοοολύ παραπάνω, και υλικό από demos, 7’’ καθώς και απ’ τα 2 μεσαία άλμπουμ που έχει αποκηρύξει ο Heybourne ενώ ΤΑ ΣΠΑΝΕ, αλλά και αυτό το λίγο ήταν όνειρο για 'μένα…

προσωπικα ηταν το δευτερο uth (σπεσιαλ ή μη) που δεν πηγα γιατι δε μου αρεσει ιδιαιτερα καμια απο τις μπαντες, και ειδικα τους angel witch που ηταν και headliners τους θεωρω τιγκα ξενερωτους και ειχα απογοητευτει κι απο την προηγουμενη εμφανιση τους εδω.
Οκ προφανως πρεπει να στηριζουμε αλλα δε μιλαμε για κανα 10ευρω ξερω γω, 30 ευρω ηταν το τικετο