Valhalla

Με κάποιες τύψεις απέναντι στους Bathory, θα ψηφίσω Manowar. Τα υπόλοιπα πολύ πιό πίσω.

Μηπως μπερδεψες τα λινκ?

http://www.youtube.com/watch?v=W2ET8ghJaBE

Αυτο εννοουσες μαλλον απο την περιγραφη :stuck_out_tongue:

[COLOR=“White”]…[/COLOR]

Γιατι τυψεις καλε;Και των Bathory με στιχους Manowar ξεκιναει.

Μ’ αρέσει έτσι όπως εξελίσσεται το θρεντ. Υπάρχει μια ανομολόγητη ένταση που κάποια στιγμή θα ξεσπάσει με μπινελίκια εκατέρωθεν. :lol:

Εγώ πάντως θα πω Jethro Tull… sorry Quorthon, sorry Joey…

Ομολογώ ότι εξεπλάγην (to say the least)…αν και είσαι προβοκάτορας εσύ από τους λίγους… :):!:

Εντωμεταξύ ο Quorthon ήταν μεγάλος manowar-ας οπότε λίγο άκυρο να υπάρχει ένταση.

Κατά τ άλλα και από εδώ λευκό/άκυρο, ε λάθος Tull ήθελα να πω

The band you speak of is not metal.Αμα γινει και πολλ με ‘‘Secret’’ ριχτε στο εχω ενα μυστικο της Βιουγουκλακη εσεις ρε εναλλακτικοι

κι εγώ εξεπλάγην με στάση γράκχου:-k
πάντως δε μπορώ να καταλάβω γενικά τι έχετε πάθει… tull??? δηλαδή το επόμενο βήμα ποιο είναι??? θα βρει κάποιος κάποια υπέροχη μελωδία της mckennitt και θα πει ότι αυτό εξυμνεί τη βαλχάλα???
η βαλχάλα δεν είναι ομορφιά κύριοι!!! η βαλχάλα είναι ένα βάρβαρο,πολεμοχαρές και αιματοβαμμένο μέρος που ακούγονται πολεμικές κραυγές κι όχι χαρούμενα φλάουτα και μελωδιούλες:!:

μπερδεύεσαι νομίζω

η λέξη valhalla σημαίνει “η αίθουσα/ο χώρος των σφαγμένων”.και εκεί δεν υπάρχουν φλάουτα και άρπες. υπάρχουν οι κραυγές του έρικ.

χαχα, να τα τα μέτωπα του πολέμου.

Πέρα από την πλάκα φιλάρα, δεν τέθηκε πουθενά η προϋπόθεση να είναι metal το Valhalla κομμάτι (και γιατί θα έπρεπε κιόλας δηλαδή;). Το να καπαρώνεται η Valhalla, (όπως π.χ. και ο Tolkien) από τους οπαδούς του metal, όπως ακριβώς περιγράφει γλαφυρά ο Elric αποπάνω το βρίσκω ενδιαφέρον, αλλά οι αποκλεισμοί με βρίσκουν κάθετα αντίθετο. Η προσέγγιση της Valhalla δεν είναι μία και μοναδική και το ξέρουμε όλοι αυτό. Είναι απλά θέμα προσέγγισης.

Απλά, αν θέλετε, κρατήστε τα σπαθιά στο θηκάρι τους, γιατί οι “εναλλακτικοί” δεν είναι ούτε αντίπαλοι, ούτε εχθροί και μεγάλωσαν με Woman of Dark Desires και March for Revenge μεταξύ άλλων…

Πράγματι το τόπικ αφορά metal μπάντες… Παρόλο που το τραγούδι των Tull είναι σαφώς ανώτερο. Γενικά οι Tull παίζουν μπάλα σ άλλο επίπεδο…

Οπότε εμμένουμε Bathory. Παρά την επικούρα των ποζερολαδωμένων κολλανοφόρων οι Bathory σε συναίσθημα και βάθος τους ρίχνουν στ αυτιά. :stuck_out_tongue:

Με Kay πολυ το θεμα και θα ξαναπαντησω.Δε ξερω απο ποιον καπαρωνεται η Βαλχαλλα και ο Ντεκαρ εχει δικιο που διορθωσε τον Ελρικ αλλα και παλι μιλαμε για το σπιτι των Βορειων Θεων.Ειμαι σιγουρος οτι ο Οντιν θελει να συνοδευει το κρασι του με κατι επιβλητικο και οχι με τσιγκολελετα through the flowery fields ηχοτοπια

ναι έχεις δίκαιο, η θρησκεία των Βορίων τους είχε έτοιμους πάντα για πόλεμο. Δηλαδή και στο παράδεισο πολεμούσαν αυτοί?

ωραία, αφού συμφωνείς το λύσαμε. κέρδισα :smiley:

Ρε pumkin αν το γράφεις αυτό για τους Tull, κάνεις μεγάλο λάθος.

[SIZE=“1”]ημιτρολάρει έχω την εντύπωση[/SIZE]

Μα δε λεω οτι ειναι κακοι αυτοι οι ηχοι.Εδω ολοκληρος Omar στο Wire σφυριζε ‘‘a hunting we will go’’(βεβαια αυτος ηταν αδερφη).Μου ηρθε ιδεα να βαλω φλογερα σε τουτο δω και να το στειλω στον Jackson να το χωσει στο Χομπιτ http://www.youtube.com/watch?v=WOMWtRUy3p0&feature=related

Ντεκαρ μη το ξαναπεις αυτο.

Παιδιά προσοχή με την [B]Τσιγκολελέτα[/B], μιλάμε για την πολιτιστική μας κληρονομιά.