Valhalla

Ειναι οντως κομματαρα ! :wink:

Στην αρχη αυτους ειχα σκεφτει να ψηφισω. Και γιατι το αξιζουν αλλα και για στηριξη στο τιμιο αουτσαιντερ. :smiley:

Μετα απο σκληρο διλημμα αναμεσα σε Bathory & Crimson Glory το εριξα κορωνα γραμματα και ψηφισα Crimson Glory…

Και κάπου εδώ λήγει το πολ, αφού ο Quorthon παραδίδει τη Βαλχάλα από τους Μanowar στα χέρια των κατακτητών [B][I]Old Man Gloom[/I][/B].

Ειχε τις σωστες βασεις ο ανθρωπος.

Εννοειται απο πολλ, η εκτος πολλ, Bathory. Απο το αγαπημενο μου (παραδοξως) αλμπουμ του.

Guardian μονο και μονο για το ξελαρυγγιασμα στα λαιβ8)

κι οταν στα τωρινα χρονια σου κανει αυτο,ε σιγουρευεσαι.

[quote="“gatheringwild,post:22,topic:20323”]

Μηπως μπερδεψες τα λινκ?

http://www.youtube.com/watch?v=W2ET8ghJaBE

Αυτο εννοουσες μαλλον απο την περιγραφη :p[/QUOTE]

Μπερδευτήκατε και τα 2 σας δεν πειράζει …
Ορίστε:
http://www.youtube.com/watch?v=yntJNkaEl_s
:hippy::hippy:

καλά το έβαλες το emoticon. από πάνω οι βάρβαροι κι από κάτω flower power :stuck_out_tongue:

πως τολμάτε αχρείοι να βάζετε τα υπόλοιπα και κυρίως των γκάρντιαν πάνω από των μπάθορυ;
ακούστε όλο το hammerheart και μόλις μπείτε λίγο στο κλίμα της αληθινής βαλχάλλα, ελάτε να ξαναγράψετε.

Ο Eric είναι εκτός χρόνου και τόπου. Η φθορά στην φωνή του είναι μηδαμινή! Τρισμέγιστος! Μόνο οι Bathory είναι σχεδόν δίπλα ως μοναδική μπάντα έπους και αυτή! Οι μπάντες που έχουν παίξει επικό μέταλ πραγματικά, για μένα, μετριούνται στα δάχτυλα 2 χεριών. Δεν αρκεί να λες για σπαθιά και ατσάλια ή να έχεις ωραία εξώφυλλα. Πρέπει να παίζεις και ηρωική, στιβαρή μουσική που εμπνέει και εξυψώνει την ψυχή. Βλέπε Manowar + Bathory δηλαδή:p

Tα άλλα όντως είναι flower power και ας μου αρέσουν :stuck_out_tongue:

:lol::lol:
Σωστός ο δάσκαλος!
Και μετά φυσικά Tull!

Αλλά για να μην μας πουν και θολοκουλτουριάριδες,αν και είναι γνωστό πως η αγάπη μου για το συγκεκριμένο είδος είναι ανάλογη αυτής που τρέφω για τον Πάου Γκασόλ,είμαστε ανάμεσα σε Manowar(εννοείται) και Bathory.
E ας τα βρουν οι γνώστες:p

Μόνο ο μακαρίτης μπορούσε να γράψει για την Valhalla και παίζει να είναι εκεί τώρα :slight_smile:

To πρώτο valhalla που ακουσα ηταν των Sabbath το οποίο με ξετίναξε με την επικούρα του και την κρυστάλλινη φωνή του Martin (ωραία θα ηταν ενα reunion με αυτόν πλάκα πλάκα) οπότε και η ψήφος μου πάει σε αυτό

Το πρώτο που άκουσα ποτέ ήταν των Guardian και μάλιστα σε πολύ τρυφερή ηλικία, αλλά όταν άκουσα των Manowar απλά έμεινα μαλάκας! Πάλι σε τρυφερή ηλικία…:stuck_out_tongue:

Στην μοναδική φυσικά, η οποία δεν θα έπρεπε να λείπει από το poll…
Amon Amarth, Vallhal awaits me!8)

[I]Valhalla
Shields of Gold
Valhalla
Great Warriors Hall

Για να αιωρήσω το σπαθί μου στον αέρα και να νιώσω τις δυνάμεις όλες μέσα μου. [/I]

Σοβαρά πάντως, το Hammerheart είναι ο αγαπημένος μου δίσκος γενικότερα, και δεν ξεχνάω ποτέ το σοκ που ένιωσα με τις πρώτες νότες του στην Τρίτη Λυκείου πριν τις πανελλαδικές.

ρε και εδώ χάνουμε;;; τι γίνεται;