Victims - A Dissident (2011)

Προσωπικά δε ξέρω μ’ αρέσουν όλα! Όλα όμως. Είναι από αυτή την κατηγορία δίσκων, που δεν υπάρχει κομμάτι “άσχημο”…

Σίγουρα μεγάλες αγάπες χώνουμε σε in control που είναι κάτι διαφορετικό, σε burning bridges μ’ ένα κορυφαίο τελείωμα, σε lifetaker με διάφορες γαμάτες μελωδιούλες από’ δω κι απο κεί κλπ
[B]
Αψογος δισκος, και ναι. Live εδώ και τώρα.[/B]

πόσοι είναι για το βινύλιο ?

δυο ακροάσεις κι έχω μείνει λίγο μάλαξ. 8O

και πραγματικά αναμένω την ανατριχίλα που θα νιώσω όταν θα παίξει ΔΥΝΑΤΑ στο πικ απ.

περιμένω και γω το βινύλιο. :D:D:D

έριξα μια αυτιά στο broken bones, έτσι για να πάρω μια ιδέα πως ακούγεται.
τα υπόλοιπα θα τα ακούσω όπως πρέπει. (:drunk:)

Μαζί με τα φετινά New Lows και Trap Them συμπληρώνει τις καλύτερες φετινές κυκλοφορίες στον ευρύτερο ακραίο punk (με hardcore και crust μέσα) χώρο.

[SPOILER][/SPOILER]

γνωστό το οτι είμαι μαλάκας… αλλά δεν με τρέλανε τόοοοσο. Καλογραμμένο φουλ με γηπεδικά σημεία για ξυλάρα, απλά λίιιιγο κούφιο μου φάνηκε. Σαν disfear (mainstream) αλλά με λιγότερη ψυχή. παίζει να λέω και μαλακίες βέβαια. γενικά δυνατός δίσκος αλλά όχι και τοπ 5 της χρονιάς ξερω γω.

Tί top 5??? Εδω μιλάμε για number 1 ωρέ!:stuck_out_tongue: (Για μένα πάντα, και μέχρι τώρα*)

Σίγουρα θα μπορούσε να το χαρακτηρίσει κάποιος καλογραμμένο και γυαλισμένο για τα crust δεδομένα, αλλά κλάιν πραγματικά. Ποιός ορίζει δηλαδη πώς πρέπει να είναι μια crust κυκλοφορία? Ή επειδή το είδος μας έχει συνηθίσει σε λιγότερο “επαγγελματικές” παραγωγές (όχι απαραίτητα κακές, καμία σχέση), πρέπει να ακολουθούν όλοι αυτοί τη δομή?? Ούτε καν όμως. Όπως είπε και o φιλτατος BBB και οι disfear το καναν και γάμησαν σύμπαντα, το ίδιο κάνουν κι εδώ οι αγαπητοί victims. Κατ’ εμέ και πάλι.

[B]Ο δίσκος είναι πιο δισκάρα από τα προηγούμενα τους, γιατί κάθε κομμάτι του μου δίνει την αίσθηση “του ολοκληρωμένου”. Ότι απλούστατα δε του λείπει τίποτα απολύτως. Είναι κομμένο και ραμμένο ακριβώς για να σε πορώσει και να σου “μείνει”. Ούτε να σου κόψει την καύλα στη μέση, ούτε να σε κουράσει.[/B]

Ελπίζω να μην κωλοτουμπιάσω, αλλά μετά από πάρα πολλές ακροάσεις η εντυπωση αυτη παραμενει αναλλοιώτη.

*[SPOILER]Βέβαια δεν έχω ακούσει και πάρα πολλά φετινά άλμπουμς. Το’ χουμε ρίξει λίγο σε παλια πράματα, και είναι οn hold πολλά νέα. Όλα με την ώρα τους.[/SPOILER]

Πολύ καλός δίσκος.
Δε με διέλυσε, αλλά αυτό απλά συνέβη μάλλον επειδή το hc μου το θέλω πιο θορυβώδες και μεταλλάδικο, αλλά έχει γαμάτα κομμάτια μέσα. Μου θύμισε και μένα αρκετά πρόσφατους Disfear αλλά αυτό δε λέει κάτι.
Τhe Egoist το κορυφαίο του δίσκου.

Α και μπορεί κάποιος να με βοηθήσει τι μου θυμίζει το εισαγωγικό riff του Ιn Control? Σπάω το κεφάλι μου βδομάδες τώρα. :?

Κάτι τέτοιο;


Ειδικότερα 0:58-1:10.
Δεν το λές και ίδιο αλλα ψιλομοιάζουν.
Πωω κι εμένα μου κόλλησε τώρα :?

μπα όχι όχι Madball, κάτι άλλο και μου’χει κολλήσει. :?

Help!!!

λοιπόν …τι λες για αυτό

E λοιπόν ναι, τουρμπονέγκρο μου θυμίζει αλλά όχι αυτό το κομμάτι. Θα βρω όμως σύντομα ποιό.
ΓΑΜΩ ΡΕ ΝΑΙ. ΧΑΪΦΑΪΒ ΦΑΣΗ!

Βασικά από την πρώτη στιγμή που ρώτησες, το μυαλό μου πήγε στους τουρμπονέγκρο. Δε ξέρω αν θυμίζει κάποιο συγκεκριμένo, αλλά είναι καρφί το στυλάκι τους γενικά! Κι αυτό γιατί έχουν πολλά κοινά οι Victims και οι TRBNGRO. Έτσι για να δω αν μπορούσα να απαντήσω στην απορία σου, έψαξα συνεντεύξεις Victims για το καινούριο, και λέει πως το κομμάτι έχει διάφορα στοιχεία από Another breath, Coliseum και Helmet.

κοίτα το πρώτο που μου βγαλε ήταν το are you ready for some darkness αλλά μετά με έψησε περισσότερο αυτο … τέσπα τσέκαρε και πες …