Περί αστυνομικής βίας, ρατσισμού (video-σοκ) και ΕΛ.ΑΣ

να κανω μια ερωτηση?το ΛΑ.Ο.Σ εχει το ποσοστο που εχει λογω της ψηφου των ηλικιωμενων ή λογω της ψηφου των πιο ακροδεξιων??ειναι μια απορια που εχω…

H άποψη μου είναι πως οι περισσότεροι ψήφοι του ΛΑΟΣ προερχονται από ακροδεξιούς και από απολιτικ. Επίσης, κατά την γνώμη μου, ένας απολιτίκ, σε αυτήν την χώρα, με αυτή την κοινωνική κατάσταση χωρίς να το θέλει φασιστίζει και έτσι είναι λογικό κάποιοι απολιτίκ να ρίχνουν την ψήφο τους στο ΛΑΟΣ. Αν δεις και πόσο προωθούν το κόμα αυτό τα απολιτίκ ΜΜΕ (πόσες φορές έχω δει τον Καρατζαφέρη ή τον μπουμπούκο ή τον αδερφό του να μιλάνε στην Λαμπίρη για παράδειγμα) είναι λογικό να παίρνει και από αυτούς ψήφους. Οι γιαγιάδες και οι παππούδες συνήθως έχουν εμμονές και δύσκολα ξεκολάνε από ΠΑΣΟΚ-ΝΔ.

Τον τελευταιο καιρο ολο και πληθαινουν οι φωνες περι απαγορευσης της αμφισβητησης του ολοκαυτωματος των Εβραιων και της κυκλοφοριας των “Πρωτοκολλων της σιων”.Οι φυλακησεις σε χωρες οπως η Γερμανια,η Αγγλια και η Ολλανδια για τον απλο λογο οτι καποιοι επιστημονες και ιστορικοι αμφισβητησαν το λεγομενο “ολοκαυτωμα” μονο υποπτη μποτει να φενεται καθως οταν εχεις αντραχτα στοιχεια για κατι δεν φυλακιζεις οποιον το αρνειται απλα του τα παραθετεις.Οσον αφορα λοιπον το συγκεκριμενο θεμα εχουμε και λεμε:

1)Κανενα εγγραφο δεν ειδε ποτε το φως της δημοσιοτητας απο τον ιδιο τον Α.Χιτλερ η καποιον αλλο αξιωματουχο του Γ’ Ραιχ με το οποιο να ζητειται δηθεν η γενοκτονια των Εβραιων…

2)Τα λεγομενα στρατοπεδα συγκεντρωσης αποτελουσαν χωρους εγκλεισμου-απομονωσεως πολιτικων αντιπαλων και αργοτερα και εβραιων μεσα στα οποια ειχαν μεταφερθει εντος τους τμηματα βιομηχανικων μοναδων,αξιοποιωντας τους κρατουμενους στον τομεα της παραγωγικης εργασιας προς οφελος της Γερμανιας

3)Ανα τακτα χρονικα διαστηματα επιτροπες του ερυθρου σταυρου επισκεπτονταν τα στρατοπεδα συγκεντρωσης και καταναγκαστικης εργασιας (τα οποια διεθετε και ο Σταλιν και μαλιστα σε μεγαλυτερο αριθμο απο οτι οι Γερμανοι) και διαπιστωναν τις συνθηκες διαβιωσεως των κρατουμενων.Απο τις επισκεψεις τους τιποτα υποπτο ποτε δεν αναφερθηκε.

4)Δεν υπαρχουν αποδεικτικα στοιχεια οτι οι λεγομενοι θαλαμοι αεριων χρησιμοποιουνταν για την εξοντωση Εβραιων,καθως για τεχνικους λογους ((οπως για παραδειγμα οτι οι πορτες των "θαλαμων"ηταν εξαιρετικα λεπτες και μη ανθεκτικες και μπορουσαν ανετα υπο την πιεση μερικων ανθρωπων να σπασουν,η οτι δεν ηταν αεροστεγες και οσοι βρισκονταν εξω και γυρω απο αυτους θα επρεπε επισης να θανατονονται και τελος δεν υπηρχαν συστηματα εξαερισμου που σημαινει πως οσοι επιχειρουσαν να ανοιξουν τις πορτες και να απομακρυνουν τα πτωματα προκειμενου να βαλουν αλλους δεν θα μπορουσαν να το κανουν αυτο χωρις βλαβες στην υγεια τους για αρκετες ωρες)) αυτο δεν μπορουσε να γινει με τις υπαρχουσες υποδομες πραγμα που υποστηριζουν και πολλοι επιστημονες που εχουν ερευνησει το συγκεκριμενο θεμα και εχουν καταληξει στο πορισμα οτι θαλαμοι αεριων τελικως δεν υπηρχαν.

5)Μεσα λοιπον σε αυτα τα στρατοπεδα υπηρχαν μηχανισμοι εποπτειας και ασφαλειας φυλαξεως,με πολυαριθμο προσωπικο,διοικητικη μεριμνα και μεσα
τα οποια διαρκουντος του πολεμου ηταν ιδιαιτερως πολυτιμα σε αλλους τομεις.Αν λοιπον ηταν επιθυμητη η θανατωση τους δεν ηταν αναγκη να προυπηρχαν ολα τα παραπανω.(στο Αουσβιτς συγκεκριμενα υπηρχαν μεχρι και οικοι ανοχης για τους κρατουμενους ακομα και κινηματογραφικες αιθουσες σαν ενα ειδος ανταμοιβης για την εργασια τους και παραλληλα προκειμενου να μην εκδηλονονται ομοφυλοφιλικες συμπεριφορες)

6)Αμερικανοι καθηγητες πανεπιστημιων προσφατα εχασαν την εδρα τους για το λογο οτι υποστηριξαν πως δεν μπορει να παραχθει υποληψιμη ποσοτητα σαπουνι απο ανθρωπινο λιπος λογω της χημειας του και ετσι δεν μπορουν να αληθευουν οσα λεγονται για φουρνους κλπ

7)Τιποτα δεν ειχε ακουστει κατα τη διαρκεια του πολεμου για μεθοδευση θανατωσεως των εβραιων.Το λεγομενο “ολοκαυτωμα” γνωστοποιηθηκε κατα τη διαρκεια της παραμονης της δικης της Νυρεμβεργης για ευννοητους λογους φυσικα…

8 )Το λεγομενο σχεδιο “εξοντωσης” των εβραιων δεν ηταν τιποτα αλλο παρα ο διωγμος τους απο την Ευρωπη και ο αποκλεισμος στα εδαφη τους μετα την νικηφορα για τους Γερμανους εκβαση του πολεμου

9)Αρχικα ειπαν για 10.000.000 νεκρους επειτα για 8 μετα για 6 και σημερα οι περισσοτεροι μιλαν για 4.Επισημα βεβαιως αξιζει να επισημανθει οπως ειχε αναφερει και ο κ.Πλευρης οτι τα θυματα των Εβραιων αριθμουν τις 56.000!!

10)Δεν υπαρχει καμια επισημη φωτογραφια απο τα θυματα του ολοκαυτωματος…

Και επιπλεον 2 ερωτησεις:Αν το γ Ραιχ ηθελε να εξοντωσει αυτους τους κρατουμενους οπως διατεινεται η συμμαχικη προπαγανδα,αφου δηθεν τα στρατοπεδα αυτα ηταν “στρατοπεδα θανατου” γιατι δεν τους εκτελουσε στους τοπους και στις χωρες συλληψεως τους και τους μετεφερε απ’ακρου εις ακρον της Ευρωπης,εν μεσω μαλιστα πολεμου,εκπνοωντας πολυτιμη διοικητικη μεριμνα,λαμβανοντας μετρα φυλαξεως,απασχολωντας προσωπικο,αμαξοστοιχιες και αναλαμβανοντας ενα σωρο ευθυνων και κινδυνων?γιατι να διατηρει ενα πολυεξοδο συστημα φυλαξεως τους?Παραλληλα,εαν το τριτο ραιχ ηθελε να εξοντωσει αυτους τους ανθρωπους,γιατι τους παρειχε πληθος διευκολησεων εντος των στρατοπεδων,απο κινηματογραφους,κουρεια,καταστηματα εως και πορνεια και τι το ενδιεφερε εαν θα γινονταν ομοφυλογιλοι η οχι,αφου ηταν,υποτιθεται,μελοθανατοι?Μπορει καποιος να απαντησει σε αυτα τα ερωτηματα και να τα αντικρουσει με λογικα επιχειρηματα?

Οταν λοιπον ακους ολα αυτα τα σχολια απο μελετητες γνωστους για τις αντιφασιστικες και αντιεθνικιστικες τους πεποιθησεις (οπως ο Γαλλος Ρομπερ Φωρισσον η ο Ριτσαρντ Χαργουντ καθηγητης του πανεπιστημιου του Λονδινου) καταλαβαινεις πως κατι “δεν παει καλα” με αυτο το γεγονος.
Επισης προσωπικοτητες απο τη διεθνη πολιτικη σκηνη οπως ο προεδρος του Ιραν Μ.Αχματινετζαντ,ο προεδρος της Αιγυπτου και αλλοι εχουν κατα καιρους εκφρασει τις αποψεις τους για την αμφισβητηση του ολοκαυτωματος οχι μονο ως προς τον αριθμο των θυματων αλλα και για το αν εγινε… Τελος αξιζει να σημειωθει πως το Ισραηλ ως στιγμης εχει εισπραξει 800.000.000.000 δραχμες ως αποζημιωση απο τη Γερμανια και εχει καταφερει να μεταστρεψει τη κοινη γνωμη υπερ του δυσμοιρου Εβραισμου και σιωνισμου ενω με αυτον τον τροπο εχει καταφερει να εκβιαζει τα πολιτικα τεκτενομενα των Ευρωπαικων λαων και να περναει τις αποψεις του περι παγκοσμιοποιησης και αντιρατσισμου.

υ.γ.για λογους ευνοητους αναφερω πως οτι γραφτηκε πιο πανω δεν αποτελει κατα αναγκη αποψη μου,αλλα αποψεις γνωστων ιστορικων,πολιτικων και ερευνητων που απλως τις μεταφερω προκειμενου να γινει καποιου ειδους σχολιασμος στο συγκεκριμενο θεμα.

Επισης δειτε και αυτο http://www.youtube.com/watch?v=pPst9SUDfAQ

http://svtplay.se/v/1413831/webbextra_langre_intervju_med_williamson
οπου αναφερεται το εξης_’’ Ι believe there were no gas chambers… I think that 200 000 to 300 000 Jews perished in Nazi concentration camps but none of them by gas chambers," said Williamson during an interview with the SVT channel.

και τελος η θεση του Ιραν που τολμαει να πει την αληθεια εδω
http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5ioINLJqCqYLbvLTFgde3pklQkBjw
“There was not one Jew killed by the gas chambers. It was all lies, lies, lies!”

Το ξερεις αυτο το τραγουδακι damnation;Εγω λεω να μελετησεις λιγακι και τους στιχους,θα σου ανοιξουν τα ματια!

Δεν υπαρχει επισημη φωτογραφια απο καμμενους και λιωμενους ανθρωπους.
Τι περιεργο.
Η αποδειξη σου για τις πιπες,οπως “στο Αουσβιτς συγκεκριμενα υπηρχαν μεχρι και οικοι ανοχης για τους κρατουμενους ακομα και κινηματογραφικες αιθουσες σαν ενα ειδος ανταμοιβης για την εργασια τους και παραλληλα προκειμενου να μην εκδηλονονται ομοφυλοφιλικες συμπεριφορες” ποιες ειναι?Γερμανιδες πουτανες 100 χρονων που δουλευαν εκει?

Μαλακες αυτος πιστευει οτι οι Ναζι ηταν καλοι και τιμιοι ανθρωπακοι.
Οι χαρακτηρισμοι του Βακιλλου για τον Σωφρονισκο φανταζουν ταιριαστοι μηπως τωρα?

Παλι με παρεξηγησες,ελπιζω οχι σκοπιμα.Δεν ειπα οτι ηταν καλοι και τιμιοι ανθρωποι απλα ειπα οτι υπαρχει και μια αντιθετη αποψη απο την κοινη και διαδεδωμενη και πως ειναι αξια αναφορας.Απο κει και περα με βρισιες και κραυγες δεν μπορω να συζητω.Ουτε επιβαλλω την αποψη μου πουθενα ουτε προσβαλω κανεναν.

Πραγμα που πολυ θα το ηθελες βεβαια αν μπορουσες…:roll:
Τουλαχιστον σε μας να εφερνες και καμμια πουτανα και κανενα Lord of The Rings ετσι;

Δαμνεησιον είσαι επικίνδυνος ρε φίλε :frowning:

Προσβαλλεις τη νοημοσυνη ολων μας,ακομα και τη δικη σου,λεγοντας και πιστευοντας τετοιες μαλακιες.

Εγώ πάντως έκανα ριπόρτ. Είναι ΑΤΙΜΙΑ να προσβάλλεις έτσι τη μνήμη ΝΕΚΡΩΝ -δολοφονημένων- ανθρώπων.

Και για να μην υπάρχουν υποψίες, το έγγραφο του Γκαίρινγκ στον Χάιντριχ, σχετικά με την “Τελική Λύση του Εβραϊκού Ζητήματος”:

Ελα τωρα,αυτο δεν το λεγε ο Λιακοπουλος οταν μας εδειχνε ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.Που να το ξερει.

Ασε που μπορεί να είναι και φωτοσοπ:!:

Καμια αποψη η ιδεα δεν μπορει να προσβαλει κανεναν γιατι απλα δεν ειναι κανεις αναγκασμενος να την δεχτει.Οποιος θελει την δεχεται οποιος δεν θελει οχι και οποιος θελει ερευνα.Εγω θελω να κανω αντικειμενικη ερευνα και να βγαζω τα δικα μου συμπερασματα χωρις να υποδαυλιζω τις αποψεις των αλλων.Απο κει και περα η αληθεια δεν φοβαται τιποτα.Ολα τα ψαχνει και ολα τα ερευνα χωρις παρωπιδες και ταμπελες.

Πλαστο εγραφο των σιωνιστων και των νεφελιμ:!:

Το κείμενο δλδ που παρέθεσες είναι δικό σου πόνημα?

Αυτη ειναι η διαφορα μας.Εγω δεν εχω κανει κανεναν ποτε ριπορτ γιατι πιστευω πρεπει να ακουγονται ολες οι αποψεις.Σκεψου οτι τωρα μπορεις να κανεις ριπορτ και κανεις για να εξοντωσεις μια αλλη αποψη,φαντασου τι θα εκανες αν ησουνα στην εξουσια.Ναι καλα καταλαβες.Πολιτικες διωξεις θα εκανες.Κατα τα αλλα εγω ειμαι ο φασιστας.

Τη φωτογραφια που σου παρεθεσε δεν σχολιασες ομως.

Οχι.το βρηκα με αναζητηση στο google.Ο λογος ειναι οτι δεν θελω να ασχοληθω 3 ωρες να γραψω κατι δικο μου το οποιο ελαχιστοι θα το διαβασουν και δευτερον γιατι αλλοι πριν απο μενα εχουνε κανει την ιδια δουλεια και αφου την εχω διαβασει και την θεωρω αντιπροσωπευτικη την ποσταρω.

Μα δεν ξερω Γερμανικα και δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο ακριβως?Τι να σχολιασω αν δεν ξερω τι λεει και λεπτομερειες?

ρε συ damnation

τι εννοεις οτι δεν υπαρχει επισημη φωτογραφια απο τα θυματα του ολοκαυτωματος??