Περί αστυνομικής βίας, ρατσισμού (video-σοκ) και ΕΛ.ΑΣ

Ψέμματα θα είναι.

Αφού απ’ ότι μας λένε οι πορείες, οι εκδηλώσεις διαμαρτυρίας και οι κάθε λογής αντιδράσεις δεν έχουν αποτελέσματα (και κλείνουν και τους δρόμους). ΜΟΝΟ με την ψήφο αλλάζει ο κόσμος.

3 μέρες μετά την πορεία.

Συμφωνω με τον turin…

Βεβαια το αντικτυπο που ειχαν στα παιδια τα γεγονοτα του Δεκεμβρη θα ααρχισουμε να τα βλεπουμε απο φετος που αυτα τα παιδια μπαινουν στο πανεπιστημιο και εχουν μπροστα τους ανοιχτους οριζοντες για δραση η εστω για σκεψη…

Φασαρίες στα Εξάρχεια.

Πότε γαμώ?
Στις 12 έφυγα από κει… :frowning:

Aν είναι δυνατόν… Και εγώ Εξάρχεια ήμουν χθες… Πότε διάολο έγιναν; Όποιος ξέρει λεπτομέρειες ας πει…

Σύμφωνα με το indymedia ξεκίνησαν κατά τις 1-130 κάποια επεισόδια και προκλήσεις από δελτάδες κλπ. Όπως και να χει το σίγουρο είναι ότι μέχρι να γίνουν οι εκλογές οι μπάτσοι θα είναι σε frenzy mode έτοιμοι για όλα. Μακάρι να μη γίνει πάλι τίποτα χοντρό βέβαια…

όντως πρέπει να γίνε σκηνικό χτες γιατί σήμερα το πρωί που ήμουνα τριγύρω ήταν πνιγηρή η ατμόσφαιρα, πρέπει να πέσανε κάτι χημικούλια…

Δεσανε και 5 ατομα

Πιάσανε κάτι παληκάρια που κάνανε γκράφιτι, κόσμος του έκραζε απο τα μπαλκόνια, μετά ήρθαν τα ΜΑΤ φωνάζοντας “Σας πήραμε τα Εξάρχεια ρεεε”, φωτιές σε κάδους, χημικά και όλα τα ωραία:p

Kακουργημα…

Ε τους αλητες !

Το γκραφιτι παντως ,για μενα, ειναι μορφη τεχνης.Υπαρχουν παρα πολλα ομορφα γκραφιτι που δινουν
λιγο γαμημενο χρωμα στους γκρι τοιχους.

  • Θα τα πούμε τον χειμώνα :slight_smile:

βρε τους εγκληματιες που βαφανε τον τοιχο. ελεος αντι να κανουν καμια σοβαρη δουλεια καθονται και ασχολουνται με παιδια που βαφουν τοιχους

Πήγε κανείς συνέλευση; Πώς είναι η κατάσταση κάτω τώρα;

Μπορώ να μάθω ποιόν ενόχλησε το ποστ μου;

Μιλάμε για το ποστ περί θανάτωσης των μπάτσων;

Μιλάμε για το ποστ που σβήστηκε πριν μερικά λεπτά κάτω από το quote του freedomofrock.
Εσύ σε ποιό ποστ αναφέρεσαι;

ειχα παει εγω συνελευση. θα ξαναγινει συνελευση κυριακη ή δευτερα και θα φτιαχτει και κειμενο γιατι λειπουν και πολλοι στην ΔΕΘ.
παντως πολυς κοσμος στα Εξαρχεια και ακουγοταν συνεχως για πεσιμο… δεν ξερω τι και αν εγινε…

Ελπίζω Δευτέρα η επόμενη συνέλευση για να μπορέσω να παρευρεθώ.

Τέσσερα παιδιά κατηγορούνται για χρήση μολότοφ και απ’ όσο ξέρω ούτε μία δεν χρησιμοποιήθηκε. Και φυσικά το μέγκα μίλαγε πάλι για προκλήσεις απ’ την πλευρά αυτών στο πάρκο κλπ