Περί αστυνομικής βίας, ρατσισμού (video-σοκ) και ΕΛ.ΑΣ

Ενας στους δύο αστυνομικούς ψήφισαν «Χρυσή Αυγή»

Συνεχείς ενημερώσεις για πτώσεις από τα σύννεφα.

Για πες ρε damnation. Τελικα για την εγκληματικοτητα φταιει η φυλη? Μηπως φταιει ο Σορος και οι Εβραιοι? Οι μασονοι ? Το τελευταιο ηλεκτρονιο και ο πολεμαρχος του θεου? Μηπως φταιει που μας ψεκαζουν η μηπως ο νιμπιρου εχει ερθει πολυ κοντα και μας εχει επηρεασει αρνητικα?

Με σειρά προτεραιότητας και βάση στοιχείων ευθύνονται η αθρόα λαθρομετανάστευση και συγκεκριμενα οι άθλιες συνθήκες διαβίωσης των ανθρώπων αυτών σε συνδυασμό με την προνομιακή μεταχείριση που έχουν απο το Ελληνικο κράτος (εννοώ τις γεμάτες φυλακές με αποτέλεσμα να τους αφήνουν όλους έξω βλ. και αποσυμφόρηση.)Το πολυπολιτισμικό μοντέλο βάση και πολλών Ευρωπαίων κυβερνητών απετυχε αν και στην χώρα μας δεν έχουμε πολυπολιτισμό αλλά πολυφυλετισμό.Αμέσως μετά είναι το θεμα το ναρκωτικών.Σκέψου πόσες φορές μπορεί να κλέψει μόνο ένα άτομο για να πάρει την δόση του.Ακολουθεί η φτωχοποίηση του λαου που θα έλεγε και ο Στρατούλης σε συνδυασμό με την ατιμωρησία.Υπαρχεί και η κατηγορία της μαφίας-εγληματική οργάνωσηΔεν κλεβει ένας δέκα βενζινάδικα για να φάει…και φυσικά το άνοιγμα της ψαλίδας ανάμεσα σε φτωχούς και πλούσιους.Για φαντάσου όμως να είναι αλήθεια αυτό που λένε μερικοί ότι σε περιόδους απόλυτης εξαθλιωσης μετά την Γερμανική εισβολή τα πράγματα δεν ήταν τόσο ζόρικα με την έννοια ότι δεν έκλεβε ο ένας τον άλλον.Αλλά ίσως αυτά να είναι και παραφιλολογία.Οι παππούδες θα ξέρουν να μας πουν.Α μην ξεχάσω ότι φταίει και ο συριζα:lol::lol:

Άντε κάνε ρε το πρεςς κόνφερανς που περιμένουμε στο άλλο θρέντι, έχουμε και διάβασμα.

Στη διάρκεια της αντιφασιστικής συγκέντρωσης στην πλατεία Κύπρου (Σάββατο 12 Μάη) και γύρω στις 8.30, οι συγκεντρωμένοι μετανάστες αναγνώρισαν φασίστες απο τους οποίους είχαν δεχτεί επιθέσεις και οι οποίοι προκλητικά παρήλαυναν με τις μηχανές του και έφτυναν τους Αιγυπτίους.
Οι Αιγύπτιοι αντέδρασαν και κυνήγησαν κάποιον απο αυτούς προς τη Λασκαρίδου. Εκείνη την στιγμή κινητοποιήθηκαν οι δυνάμεις των ΜΑΤ , που ?καραδοκούσαν? περιμετρικά της πλατείας στα στενά. Αρκετοί συναγωνιστές καλούσαν τους Μετανάστες να επιστρέψουν στην πλατεία, για να αποφευχθούν άσκοπα επεισόδια. Ένας αστυνομικός (όχι Ματατζής) βρήκε την ευκαιρία να συλλάβει εναν μετανάστη με κεφαλοκλείδωμα στριμώχνοντάς τον στην είσοδο μιας πολυκατοικίας. Τότε παρενέβησαν τρεις συναγωνιστές μας και ζήτησαν ήρεμα και ψύχραιμα στον αστυνόμο να αφήσει τον μετανάστη για να μην πάρει έκταση το θέμα.Ο αστυνομικός βλέποντας αγανακτισμένους μετανάστες γύρω του, αναγκάστηκε τρομοκρατημένος να αφήσει ελεύθερο τον μετανάστη και όλοι επέστρεψαν στο χώρο της κεντρικής συγκέντρωσης ειρηνικά.
Σήμερα (Κυριακή 13 Μάη) τέσσερις άντρες τις ασφάλειας είχαν στηθεί έξω απο το σπίτι του συναγωνιστή Νίκου Κατσίφη στην Καλλιθέα και στις 12 το μεσημέρι, την ώρα που έβγαινε απο το σπίτι του του πέρασαν χειροπέδες και τον οδήγησαν στην ΓΑΔΑ.Ο Νίκος Κατσίφης είναι ένας απο τους τρείς συναγωνιστές που προσπάθησαν να ηρεμήσουν τα πνεύματα στην διάρκεια του παραπάνω επεισοδείου.

Το κατηγορητήριο που συντάχθηκε πολύ αργότερα εναντίον του συναγωνστή μας περιλαμβάνει τα εξής:

1)Διατάραξη κοινής ειρήνης

2)Απόσπαση κρατουμένου

3)Εξύβριση

4)Απόπειρα πρόκλησης απλής σωματικής βλάβης

Ο συναγωνιστής αυτή τη στιγμή κρατείται στη ΓΑΔΑ και θα δικαστεί με την διαδικασία του αυτόφωρου αύριο Δευτέρα 14 Μάη.
Είναι φανερό ότι πρόκειται για καλοστημένη προσπάθεια φίμωσης ενός αγωνιστή με παράδοση αγώνων στο εργατικό κίνημα, ως μέλος του Σωματείου οικοδόμων Καλλιθέας, και με διαρκές παρόν σε όλους τους λαϊκούς αγώνες.
Στο πρόσωπό του επιχειρείται να τρομοκρατηθεί ο λαός της Καλλιθέας που έχει συγκροτήσει ένα από τα πιο ισχυρά και πρωτοπόρα αντιφασιστικά κινήματα το τελευταίο διάστημα.
Επιχειρείται να τρομοκρατηθεί το κίνημα αντίστασης ενός ολόκληρου λαού απέναντι στη βάρβαρη επίθεση που δέχεται από το κεφάλαιο, τα αφεντικά και το μακρύ χέρι του συστήματος-τη Χρυσή Αυγή και τις παραφυάδες της.

Δώσε και το λινκ ρε αδερφέ.Ασε το δίνω εγώ.
http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1399513

ντάξει τώρα συνέλληνα;

η ελληνικη αστυνομια μας ενημερώνει μέσω του εκπροσώπου της στο Βήμα, πως πολλοί αστυνομικοί πλέον είναι εκτός ελέγχου…ευχαρίστουμε βασίλη λαμπρόπουλε. ευχαριστούμε…

[SPOILER]Αναστάτωση στην ΕΛ.ΑΣ από μαζικό κρούσμα απειθαρχίας αστυνομικών της ομάδας ΔΙΑΣ.
Περίπου 60 εποχούμενοι αστυνομικοί συνεπλάκησαν, στις μία το βράδυ της Τετάρτης, με φοιτητές στο προαύλιο του Οικονομικού Πανεπιστημίου παρά τις αντίθετες εντολές από το Κέντρο Επιχειρήσεων της ΕΛ.ΑΣ και από ανώτερους και ανώτατους αξιωματικούς.[/SPOILER]

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=458160&h1=true

Έχω τρελαθεί είδα τα επεισόδια με μολοτώφ απο χρυσαυγίτες σε ματατζήδες στην άκτη δυμαίων που είδα στην τηλεόραση και έπαθα πλάκα
Τρολλικές καταστάσεις τελικά δεν διαφέρουν σε τίποτα η Χ.Α με την ΑΚ αφού και οι δύο πετάνε μολότοφ

:|:|:|

πονάω.

50 χρόνια


Παναγιώταρος εκλεγμένος βουλευτής της Χ.Α σπάει αμαξι πολίτη…όταν λέω ότι αναρχικοί και χρυσαυγίτες ειναι το ίδιο με χλευάζουν και μάλιστα χτυπάει με βία τον ουρανό του αμαξιού και λέει ειμαι βουλευτής γαμώ το κερατό μου!!!
Αυτό να το βλέπουν όσα ζώα στήριξαν τα ζώα της Χ.Α

Το λεμόνι είναι κίτρινο. Το σχολικό μου είναι κίτρινο. Το σχολικό μου είναι λεμόνι

http://news247.gr/eidiseis/kosmos/gynaika_astynomikos_dernei_astego.1823309.html
Μπορεί το σχολικό μου να μην είναι λεμόνι:p,αλλά οι μπάτσοι είναι ίδιοι σε κάθε χώρα.

[SPOILER]Μου θύμισε και χρυσαυγίτες,σε σχέση με τον συσχετισμό δυνάμεων και την ικανότητα των “αντιπάλων τους” να αντιδράσουν:wink:[/SPOILER]

Την σκρόφα! Τσιμεντοποίηση και σε βάλτο (μη μολύνουμε θάλλασες)!

Εκθεση της Διεθνούς Αμνηστίας σχετικά με την αστυνομική βία στην Ελλαδα
Ενδιαφέρον τουλάχιστον

μπορει να να μην ισχύει ξέρω γω. αλλά κάτι άρθρα εκατοντάδων λέξεων που έχουν βγει , υπάρχουν απλά για να “πιάσουν” την νέα φουρνιά αναγνωστών με συγκεκριμένη ταυτότητα.
[I]“ο δράστης στην αρχή αρνήθηκε τα πάντα αλλά μετά απο μερικές ώρες ανάκριση παραδέχτηκε οτι αυτος έκανε το αποτρόπαιο έγκλημα. αυτο δείχνει πόσο αδίστακτος είναι”[/I] :dunno:

[B]Καταγγέλλει ξυλοδαρμό[/B]

Σύμφωνα με το cyclades24.gr, ο νεαρός αλλοδαπός ισχυρίστηκε ότι κακοποιήθηκε από έναν ειδικό φρουρό, τον σκοπό των κρατητηρίων και έναν διανομέα που του πήγαινε φαγητό για να δειπνήσει, μέσα στο κελί του στα κρατητήρια του αστυνομικού τμήματος Σύρου! Μάλιστα, έκανε επίσημη καταγγελία στην Ασφάλεια και ο αξιωματικός υπηρεσίας υποχρεώθηκε να διατάξει την σύλληψη των καταγγελλόμενων που κρατούνται στα κρατητήρια και θα οδηγηθούν στον εισαγγελέα του νησιού!

Ο 21χρονος κατήγγειλε ακόμη ότι τον χτύπησαν και οι αστυνομικοί που τον συνόδευαν στο πλοίο κατά τη μεταφορά του από τον Πειραιά στη Σύρο, όπου οδηγήθηκε για ν’ απολογηθεί στον εισαγγελέα! Ωστόσο, στη Σύρο κλήθηκε ιατροδικαστής από την Αθήνα ο οποίος θα εξετάσει τον κατηγορούμενο Πακιστανό για να εξακριβώσει αν αληθεύουν οι καταγγελίες του.

[B]Πηγή: protothema.gr[/B]

^ από newsit

Ομως ο ιατροδικαστής δεν βρήκε ούτε ίχνος που να μαρτυρά πως όσα ισχυρίζεται ο Δράκος της Πάρου έχουν βάση.

Εγώ περιμένω να διαβάσω είδηση τύπου:
[I]"Νεκρός μες στο κελί του βρέθηκε ο δράκος της Πάρου μπλα μπλα αυτοκτονία μπλα μπλα κρεμασμένος μπλα μπλα μπλα[/I]

Ναι, πιάσανε κάποιον ως κατηγορούμενο για βιασμό και απόπειρα δολοφονίας ανηλίκου, και δεν τον σάπισαν στο ξύλο στα κρατητήρια. Τον εξέπληξαν μάλλον εγκλείοντας τον σε κελί-σουίτα και σερβίροντάς του αστακομακαρονάδα για βραδινό.

:lol:ο Δράκος της Πάρου:lol:

με μια εγκληματική πράξη κατονομάζεται σαν δρακος.υπονοώντας συνεχείς παραβατικη συμπεριφορά. θα λεει τωρα ο καθε πικραμένος πόσα κοριτσάκια σκότωσε