Περί αστυνομικής βίας, ρατσισμού (video-σοκ) και ΕΛ.ΑΣ

ελλαδαρα

Οι σωφρονιστικοί δεν ανήκουν στην αστυνομία, πάντως…ούτε καν στο ίδιο Υπουργείο

Μεγάλο καρκίνωμα ο κλάδος τους, υπάρχει μεγάλο ποσοστό διαφθοράς

και το μυαλό μου είναι θολό, και το δικό τους πιο λειψό…

*πεθαίνω. μην τα καπνίζετε ολα εσείς ρε. δώστε τίποτα και στον λαό

Είναι ολοφάνερο ότι μόνος του έπεσε στα γκλοπ των αστυνομικών. Κάτι τέτοια κάνουν οι τεντυμπόιδες και διασύρουν τη χώρα μας στο εξωτερικό.

Και λίγες έφαγε!!! Να μάθει να κυκλοφορεί στο κέντρο της Αθήνας όποτε και όπως γουστάρει. Τι το κάναμε αμέρικαν μπαρ ?

Μεχρι να παει στην χωρα του θα το ξεχασει.Αυτο που δεν θα ξεχασει ειναι οτι πηγε να παρει ενα ζευγαρι σαγιοναρες την Κυριακη και τα μαγαζια ηταν κλειστα.

Εντιτ:

Φωτομοντάζ!

Όπως κι αυτό:

https://www.youtube.com/watch?v=HGxAyr-RAPQ

Πέφτουμε από τα σύννεφα βέβαια… μιας και έχουμε “δημοκρατία” (αφού ψηφίζουμε κάθε 4 χρόνια #-o ).
Εδώ την πέφτουν σε περίπτερο:

http://www.zougla.gr/greece/article/erevna-gia-to-pliatsiko-ton-mat

To επόμενο βήμα είναι να αρχίσουν τα σχόλια οι γκεμπελίσκοι πως δε φαίνεται να κλέβουν, σίγουρα τους προκάλεσαν, το καθίκι ο περιπτεράς έχει τατουάζ και άλλα τέτοια.
Η Ε.Δ.Ε. φαντάζομαι θα μπει πλάι σε άλλες (εδώ δε βρέθηκαν οι δολοφόνοι των Κουμή-Κανελλοπούλου), και η ζωή συνεχίζεται.

Είδα χθες κάπου γραμμένο ότι πήγε ο ματατζής με 20ευρο να πάρει μπουκαλάκι νερό και ο περιπτεράς του είπε δεν έχω ψιλά και δεν πουλάω σε μπάτσους και μετά άρχισε να φωνάζει οτι τον κλέβουν και κάτι αλήτες μαζεύτηκαν και την έπεσαν στα ματ και αναγκαστικά έπρεπε να ανταποδώσουν αν και δεν το ήθελαν καθόλου :frowning:

Πάει και στις κακοποιήσεις ζώων:

[SPOILER][/SPOILER]

“[B]Έπρεπε να συλληφθεί ο περιπτεράς που δεν πήρε τα χρήματα για τα νερά[/B]” δήλωσε ο εκπρόσωπος των αστυνομικών. Στο πλευρό τους ο Άδωνις Γεωργιάδης

“Οι άνδρες των ΜΑΤ κατάκοποι πήγαν να πάρουν νερό και έβγαλαν χρήματα. Ο περιπτεράς δεν έπαιρνε τα χρήματα από τους συναδέλφους μου”, δήλωσε ο κ. Μπαλάσκας.

“Έγιναν λάθη και από τις δύο μεριές. Ο ιδιοκτήτης δεν θέλησε να τα πάρει τα λεφτά”, ξαναείπε.

Στη συνέχεια ο κ. Μπαλάσκας είπε πως οι αστυνομικοί που έκαναν το επεισόδιο στο περίπτερο, όταν ο ιδιοκτήτης του οποίου τους κατηγόρησε ότι του κλέβουν νερά, “ζήτησαν τη σύλληψή του, επειδή δεν πήρε τα χρήματα που υποστηρίζουν ότι του άφησαν”.

“Αυτό προβλέπει κανονικά ο νόμος, αλλά”, όπως είπε, “ο επικεφαλής της διμοιρίας δεν το έκανε”, κάτι που χαρακτήρισε ως λάθος.

“Οι συνάδελφοι μου δεν ήθελαν να πυροδοτήσουν κι άλλο το κλίμα και προσπάθησαν να φύγουν. Είχαν αφήσει όμως πριν στο γκισέ τα χρήματα. Το iphone άνοιξε αργότερα, αφού πρώτα είχαν αφήσει λεφτά”.

[B]“Εγώ την αστυνομία την αγαπώ”, είπε ο Άδωνις Γεωργιάδη[/B]ς που βρισκόταν στην ίδια εκπομπή. “Ο περιπτεράς πούλησε τσαμπουκά στους αστυνομικούς και τα πήραν κρανίο”. “Δεν ξέρεις τι μοντάζ μπορεί να έκαναν”, συμπλήρωσε ο βουλευτής της ΝΔ.

Σημειώνεται πάντως ότι[B] ξεκίνησε ΕΔΕ[/B] για την αστυνομική αυθαιρεσία στην περιοχή των Εξαρχείων το βράδυ της 17ης Νοεμβρίου, το αποτέλεσμα της οποίας δεν περίμενε ο Σταύρος Μπαλάσκας πριν τοποθετηθεί επί του περιστατικού.

Ελλαδιστάν

Αίσχος! Έπρεπε να συλληφθούν και τα νερά, που αρνήθηκαν να (παρα)δοθούν στους μπάτσους

Θελω να παραθεσω ενα περιστατικο που εζησα την δευτερα στα εξαρχεια.

Βρισκομασταν παρεα 4 ατομων κατω απο το σπιτι ενος φιλου στην ερεσσου την ωρα που γινοντουσαν τα επεισοδια στην πλατεια εξαρχειων γυρω στις 9 το βραδυ. Καθομασταν σε ενα σκαλακι στην εισοδο λοιπον και σκανε 4 μηχανες ΔΕΛΤΑ, σταματανε, οι δελταδες πετανε τις μηχανες και μας κυνηγανε χωρις κανεναν απολυτως λογο με τα γκλομπ στα χερια. Ο φιλος μου που κατοικουσε στο σπιτι αυτο εφαγε 3 γκλομπιες στην πλατη απο δελτά μπροστα απο το ασανσερ ΜΕΣΑ στο σπιτι του, ενω ενας δευτερος δελτας εσπασε με γκλομπ την τζαμαρια της πολυκατοικιας καθως ειχε μπει ηδη ο πρωτος μεσα φωναζοντας “ελα εδω ρε μουνοπανο” και αλλα τετοια. Προφανως αμεσως μετα την εκαναν σιφουνες…

Ευτυχως το παληκαρι δεν τραυματιστηκε. Τρομοκρατια μεσα στα σπιτια μας απο την ιδια την προστασια του πολιτη και ενω στη γωνια ειχε 10 ματατζηδες οι οποιοι “ΠΡΟΣΕΧΑΝ” την περιοχη…

μιση αλήθεια όμως πες και τι έγινε πριν…

Ναι ναι για άλλη μια φορά φταίνε οι κακοί οι μπάτσοι ε ; Να καίτε τα πανεπιστήμια και τη μαρφίν δεν σας πειράζει όμως.

δε παει ετσι…
αφου πριν τα όργανα ήρθαν μεσα στα χαμόγελα και τους ζήτησαν ευγενέστατα να τους δώσουν ένα 20ρικο ώστε να πάει κάποιο από τα παιδιά να τους πάρει μερικά νερά από την πλατεία γιατί ο περιπτεράς είχε περίοδο και λόγω νεύρων δε μπορούσε να τους εξυπηρετήσει. Τους πρότειναν μάλιστα να πάρουν και απο μια φάντα χωρίς ανθρακικό για τον κόπο τους και αυτά αρχισαν τους τσαμπουκάδες “τι λετε ρε χωρις ανθρακικό” κτλ ε πόσο να αντέξουν και οι άλλοι…

Μα για τη Μυρτώ, δε λέτε τίποτα…

Οταν αναφερω πως επιτεθηκαν για κανεναν απολυτως λογο τι πιστευεις οτι εννοω; Τιποτα δεν εγινε πριν, η πορεια κατεληξε στην πλατεια και μεις 4 ατομα κατευθυνθηκαμε προς το σπιτι του παιδιου για να μην μπλεξουμε επειδη γνωριζαμε τα επακολουθα. Θα με καταδικασεις που πηγα σε πορεια χωρις να προκαλεσω το παραμικρο; Επειδη βρισκομουν στα πολυβοητα εξαρχεια σημαινει πως φοραω κουκουλα και σπαω; Πιο πολυ για προπαγανδα τηλεορασης μου ακουγεται αυτο. Και ναι οι γαμημενοι μπατσοι φταινε τουλαχιστον στην προκειμενη περιπτωση.

@mindcrimek