Περί αστυνομικής βίας, ρατσισμού (video-σοκ) και ΕΛ.ΑΣ

Ε ναι. Όλη την ώρα, “ατυχος” και “θανάσιμος τραυματισμός”. Θα μου πει κανείς, ΜΠΟΡΕΙ και να ήταν τυχαίο, να “εξοστρακίστηκε” η σφαίρα που λένε. Αλλά εγώ εδώ γελάω. Ας μην σημάδευε καν με το όπλο στην τελική.

Βγαίνουν βέβαια τώρα οι της κυβέρνησης και αναφέρονται σε “παραδειγματική τιμωρία” και “καμία επιείκια” προς τον αστυνομικό. Αναφέρονται στους γονείς του παιδιού με επιστολή κάνοντας αναφορά σε “τραύμα του κράτους δικαίου”. Τραύμα? Ή φανέρωση μιας υπαρκτής πλευράς του?

Και στην τελική, το θέμα είναι να “παραδειγματιστεί” αυτός ο ένας αστυνομικός? Αυτό είναι το ζήτημα?

Και πάλι. Μιλάς για ΟΛΟΥΣ τους ματατζήδες! ¶δικο.
(πάντως αν παίρνουν τόσα, δεν είναι καθόλου λίγα…)

Ναι ειναι απο τις απόψεις που πηρα πίσω με το πάρασμα της μερας γιατί δεν ειχα πλήρη ενημέρωση…Δεν εχω κανένα προβλημα να παρααδεχτώ οτι ηταν λάθος εκτίμηση και βεβιασμένη κρίση…

Ανθρωπος που διαλεγει σαν επαγγελμα αυτο του ΜΑΤΑΤΖΗ = γδαρτη, μονο ανθρωπος δεν μπορει να ειναι. Κατηγορηματικα.

Μπορεί; :-s Από πού βγήκε αυτό ρε συ έλανορ; Όλοι οι αυτόπτες μάρτυρες λένε ότι σημάδευε προς τα παιδιά…

Να σκεφτόμαστε και τα παιδιά του όμως και ότι δεν μπορεί να πληρώνουν για τις πράξεις του. Θα μου πεις τα ίδια σκατά θα είναι και αυτά, αλλά επειδή δεν το έχουν αποδείξει με πράξεις δεν τους αξίζει κάτι τέτοιο. Σε γενικές γραμμές πολύ καλό ποστ.

Μιλάω για την συντριπτική πλειοψηφία των ματατζήδων. Δεν είναι άδικο. Ο καθένας μας χαρακτηρίζεται από τις πράξεις του. Πάντως είδες τα φράγκα μια χαρά που είναι…

Δέχτερ, διαβάζεις αυτά που γράφω? Λέω τώρα.

Αναφέρομαι στην απολογία των αστυνομικών. Τι θα πουν, ναι, ξέρετε, τον στοχεύαμε?

Απαντάω στον Έλλανορ.

Συγγνώμη :frowning:

Οι ματατζηδες ειναι αυτοι που σε εντολη να σκοτωσουν θα το κανουν με ευχαριστηση.

Οι ματατζηδες ειναι αυτοι που στο παρελθον σε εντολη ριξανε χημικα σε γερους και παιδια.

Οι ματατζηδες ειναι αυτοι που στο παρελθον δειρανε γονεις παιδιων που δικαζονταν για επεισοδια και εριξαν χημικα στην αιθουσα της ευελπιδων.

Σην Τελικη, οι ματατζηδες θα ηταν οι πρωτοι που θα πληρωναν τα σωματα κρουσης μιας νεας χουντας.

Αλλη μια γενίκευση της ημερας που κλείνει…Αν δεν υπήρχαν χουλιγκανοι ιπου σπανε τοσυμπαν στο διαβα τους 'ισως να μην υπηρχε η αναγκη τγια ΜΑΤατζηδες…δραση και αντίδραση…

Διότι ως γνωστών οι ΜΑΤατζήδες αποτρέπουν τα επεισόδια :roll:

Εισαι κ γυναικα…σου προτεινω μια φορα να περασεις σε πορεια μπροστα απο ματ …θα ακουσεις τις χειροτερες σεξουαλικες τους φαντασιωσεις…και μετα ελα κ δικαιολογησε τους μου…

Αν δεν υπήρχε το παιδί στα Εξάρχεια να βρίσει τους μπάτσους, ίσως να μην είχαν αναγκαστεί να τον σκοτώσουν. Action-reaction :-s

Καληνύχτα :slight_smile:

διοτι αν σου βαλουν γκαζακι στο αυτοκινητο θα αναγκαστεις να τους κυνηγησεις εσυ και εκει ειναι που κολλαει η αναρχία…στο οτι δεν μπορείς…και ναι ειναι σκατα οι περισσοτεροι αλλα τετοια ισοπέδωση???
δεχτερ τα συμπερασματα σου σημερα και τα λογικα συνεπαγόμενα μπορει και να με αφησουν αυπνη…

Απ’ ό,τι μας μάθανε στη Φυσική, οι δυνάμεις δράσης-αντίδρασης είναι αντίθετες, και όχι απλά αντίρροπες.

Και κατι αλλο ε…Ο κοινος λαος δεν νμιζω να εναντιωνεται τοσο στις ενεργειες αυτες.Ξερετε ποσος κοσμος ειχε βγει μαζι με αυτους που λετε μπαχαλακηδες χτες και σημερα?Τωρα αν μιλαμε για κοσμο που ειναι ολη την ημερα σπιτι του και περιμενει να ακουσει το εκτενες ρεπορταζ του MEGA δεν το συζητω καν…

Και επιτελους σταματηστε να αναφερεστε σε οσους αντεδρασαν χτες με το ονομα μπαχαλακηδες…Σαν βρισια…Το μπουκαλι εσπασε…

προφανως ειρωνικα το λες ετσι ??..

Απαντάω στον Έλλαν…

Α, λάθος.