Περί αστυνομικής βίας, ρατσισμού (video-σοκ) και ΕΛ.ΑΣ

Είστε για το πέος ρε. Άντε ρίχτε πόντο τώρα. Και μιλήστε μόνοι σας, είστε αξιολύπητοι. Αντίο.

ελεύθερη βολή εννοείς? Όντως γτπ είμαι στις βολές :frowning:

Σε λίγο γίνεται η μεταφορά όλων των οφ τόπικ στα νέα τόπικ! :lol:

αυτο. δεν θα κατσω να αναλυσω τωρα σ’αυτο το θεμα την αποψη μου για το φορουμ αλλα μ’αυτα που διαβασα και σ’αυτο το θεμα δεν νομιζω οτι εχω να κατσω να συζητησω τιποτα. γεια σας και απο μενα.

Αναρχία στο φόρουμ, πήρε φωτιά ο καναπές του κάρβου και η cutting edge technology! 8O Τι λέει ο Περίανδρος γι αυτά;;;

…απο το οποιο τοπικ εχεις αποχωρησει γυρω στις 10 φορες μεσα σε 2μερες…:-k

Περιανδρος εδω.
εἰµί. εἶ. ἐστἰ(ν). ἐσµέν. ἐστέ. εἰσί(ν).

ΑΝΑΣΚΕΥΑΖΩ ΑΓΑΠΗ :slight_smile:

και αντιγραφεις επίσης:D

Θα πω πράγματα που έχουν ίσως αναφερθεί.
Σόρυ αν επαναλαμβάνονται.

1)Στο Mega είπε η παρέα του 15χρονου δεν ήταν αυτή που “προκάλεσε” τους μπάτσους, αλλά μια άλλη.

2)Οι γονείς δεν θέλουν να βγει απόφαση ιατροδικαστή πριν την βαλιστική εξέταση.

Μου έκανε εντύπωση ένα ποστ του Isis πριν, που μιλούσε για τις πορείες με και χωρίς μπάτσους.
Δηλαδή το σκεφτόμαστε φαντάζομαι όλοι ότι ο λόγος που τα σπάνε είναι οι μπάτσοι, όποιοι και να είναι αυτοί που το κάνουν.
Αλλά είναι τρομερό πως εφαρμόζεται στην πράξη.

Όσο για την φωτό με τις άλλες…Απλά ασχολίαστο!
Δεν είναι όμως ούτε αυτό ούτε τα παιδιά που χαίρονται στο σχολείο της Ράνιας και της κάθε Ράνιας επειδή αύριο δεν θα χει μάθημα που είναι τόσο “επικίνδυνο”.

Υπογραφή φίλου αδερφού μου στο μσν:Εδώ ο ΠΑΟΚ πήρε Χ και σεις ασχολείστε με μπάτσους?

Μάλιστα…

Ρατσισμος στο φορουμ.

Αναμενομενα ηταν και απο εμενα και με λυσσα οπως εχετε διαπιστωσει ΔΕΝ τα δικαιολογω… μερικα ατομα ομως οπως και ο Isis (απλα το τονιζω φιλε καμμια εμπαθεια δεν εχω μαζι σου) κανουν λογω ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ συνεχεια για την αστυνομικη βια, αλλα δεν εχουν πει κατι περι αδικαι

για τα επεισόδια συνεχίζουμε εδώ:

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?p=511059#post511059

Εδώ ας συνεχίσουμε για αστυνομική βία και για τα άδικα θύματα της. Ευχαριστώ και συγγνώμη για την όποια ταλαιπωρία όσο την ετοιμάζαμε τη μεταφορά στο νέο τόπικ :slight_smile:

Ειδα στην τηλεωραση ενα βιντεο με δυο αστυνομικους ενας εκ των οποιων ριχνει κατω εναν νεαρο και τον πλακωνει στο ξυλομε το γκλοπ με τοση μανια. Πρεπει να βαζει ολη του τη δυναμη. Τι αγανακτηση. Δεν μπορουσα να το βλεπω αλλο. Ηταν πραγματικα κτηνωδες.

έχω διαβάσει αρκετά απο αυτά που έχουν γραφτεί εδώ και συμφωνω περισσότερο με dexter, baccilus και άλλους δίαφορους άλλους που δεν θυμάμαι τώρα…

αυτό στο οποίο διαφωνώ και κανείς δεν αναφέρθηκε είναι αυτό που είπε ο καρβου :-k αν θυμάμαι καλά ότι οι μαθητές όλοι είναι θύματα της μαζοποίησης και ότι όλα αύτα που κάνουν είναι επειδή μιμούνται συμπεριφορές κλπ…ναι σίγουρα είναι μερικοί αυτοί, όπως ακόμα μερικοί άλλοι είναι τόσο ηλιθιοι που χαίρονται που χάνουν σχολειο κλπ αλλά επείδη μόλις πριν λίγους μήνες αποφοίτησα και οι μνήμες είναι φρέσκες να πω ότι το γεγονός αυτό αγγίζει τους μαθητές ιδιαίτερα…
αντί για το παλικάρι θα μπορούσα να ήμουν εγώ που ακούω sex pistols, iced earth , dead kennedys ,ναι αυτά του αρέσαν, θα μπορούσε να ταν ο φίλος μου που κάνει skate φορώντας στενά παντελόνια και vans, όπως ο μικρός, θα μπορούσε να ταν η παρέα μου που είχε βγει βόλτα να γιορτάσει τα γενέθλια ενός φίλου η να περάσει καλά…θα μπορούσε να ήταν οποιοσδήποτε με τον οποίο καθήσαμε στο ίδιο θρανίο, περάσαμε δίπλα του στο διάλειμα, ανταλάξαμε απόψεις για κάποιο δίσκο κλπ…το παιδι αυτό ήταν ακρίβως όμοιο με τους συνομηλικούς του, αυτό είναι που κάνει τους μαθητές να καίνε περιπολικά και να νιώθουν αγανακτισμένοι, είναι σαν να έφυγε ένα δικό τους πρόσωπο…σαν να σκότωσαν τον γιώργο που κάθε σάββατο είναι στην πλατεία με το σκεήτ του, τον γίαννη που ακούει πανκ, τον νίκο που βγαίνει με τους φίλους του και του αρέσει να κάνει βλακείες στον δρόμο με τους φίλους του γιατί είναι μικρός, γιατί έχει όλη τη ζωή μπροστά του και γιατί θέλει να περάσει καλά και όχι να τον σκοτώσει κάποιος κομπλεξικός στα καλά καθούμενα…

κρίμα για την βιβλιοθήκη αλλά μακάρι να καίγονταν και 10 βιβλιοθήκες και να μην είχε χαθει τόσο άδικα μια ζωη…
R.I.P. μικρέ ήσουν ένας απο εμάς, θα σε κουβαλάμε όλοι στις καρδιές μας

ks9, όταν πεθαίνει ο κάθε πολίτης από μπάτσο, ο επόμενος μπορεί να είσαι εσύ. Το ότι ήταν παιδί το θύμα είναι ακόμα πιο τραγικό, στα δικά μου μάτια όμως, είναι σχεδόν η ίδια άρρωστη κατάσταση. Εγώ δε σχολίασα τη διαμαρτυρία των μαθητών. Μη μπερδεύεσαι. Τα επεισόδια που έγιναν από μερικούς από αυτούς σχολίασα και το πόσο αποτελούν δήλωση υπέρ ή κατά των τωρινών επεισοδίων…

ναι το κατάλαβα, το είχα διαβάσει και χτές και απλώς θυμάμαι τη γενική εικόνα απλώς αυτό που λέω είναι ότι η οργή δεν μεταφέρθηκε στους μαθητές από τρίτους ούτε πρόκειτο για κάτι υποκινούμενο όπως κακά τα ψέματα με τις περισσότερες καταλήψεις, αλλά γεννήθηκε στους μαθητές γιατί ήταν σαν να έφυγε κάποιος δικός μας…

Στην εκπομπη του Μακη αναφερει οτι απο το 1980 εχουν δολοφονηθει αναιτια 100 ατομα απο οπλο αστυνομικου.

btw,άκουσα στο ΣΚΑΙ πως “βρέθηκαν” ίχνη αλλοίωσης στο βλήμα που σκότωσε το μικρό. Ο βαλλιστικός έλεγχος πού είναι? οέο?

Σκέψεων συνέχεια από το από πάνω ποστ μου… σόρρυ για το διπλό.

Μήπως σήμερα που (κανονικά) θα περιμέναμε να δούμε πώς διάολο πυροβόλησε αυτό το …(συμπληρώστε μόνοι σας), εμείς εστιάζουμε σε καμένα μαγαζιά και ανύπαρκτα ΜΑΤ, ενώ κάποιοι στα εργαστήρια της εγκληματολογικής “μαγειρεύουν” ψαρόσουπες για μια ακόμα συγκάλυψη???

Αλήθεια, αν ο τύπος καταδικαστεί, θα πάει σε κανονική φυλακή (π.χ. Κορυδαλλός) ή η αστυνομία έχει “προβλέψει” και γι αυτό? Αν ισχύει το πρώτο, μήπως θα έχουμε ακόμα περισσότερο μπάχαλο? (δεδομένου ότι θα “καλοπεράσει” όντας πρώην μπάτσος εκεί μέσα…)

Λέω γω τώρα…

http://papachatzis.tumblr.com/post/63589410/policeviolence

δεν ξέρω αν έχει ποσταριστεί, γιατί ό,τι ποσταρίστηκε κατά τη διάρκεια της μέρας, δε μπορούσα να το ακούσω…