Virus - The Agent That Shapes The Desert

“Κυκλοφόρησε” έχω την εντύπωση.

Δεν έχω βρει ακόμα το χρόνο να τ’ ακούσω, αλλά πραγματικά ανυπομονώ.

ο δίσκος έχει διαρρεύσει στο νετ.

Οι πρώτες ακροάσεις του πάντως, δίνουν μια συγκεχυμένη εικόνα.

Εκ πρώτης όψεως, φαίνεται ότι η μπάντα δεν έχει “προοδεύσει” καθόλου…

Αν τα προηγούμενα αλμπουμ ήθελαν πάρα πολλές ακροάσεις για να αφομοιωθούν, αυτό θέλει άπειρες για να βγει ασφαλες συμπέρασμα…

Yστερα πο μια εβδομαδα προσεχτικης ακροασης θεωρω οτι αρκετα πιο γρηγορο και κατσι (χαχαχα) απο το δε μπλακ φλαξ.ναι κινειται στα γνωστα μονοπατια και ειναι ενας δισκος που εχει αρκετους μουσικους ελιγμους.Μαλλον με ικανοποιει μαζι με το καρχαρτ καλυτερα απο το μπλακ φλαξ!

Εγώ πάλι, ύστερα από 4 προσεκτικές ακροάσεις, έχω καταλήξει ότι ο συγκεκριμένος δίσκος είναι εμφανώς απόγυμνωμένος από τις εμπνευσμένες πατέντες των 2 προηγούμενων δίσκων, παρόλο που τις μιμείται σε ουκ ολίγα σημεία του.

Και το “Carheart” ήταν catchy, απλά αυτό είναι και catchy και ολίγον τι ανέμπνευστο συνάμα.

Αν έπρεπε να το βαθμολογήσω με άριστα το 5, θα του έβαζα 3.

Μου είναι λίγο δύσκολο να το γράψω, μιλάμε για αγαπημένη μπάντα και αγαπημένο Czral, αλλά ακόμα δεν με έχει κερδίσει. Τουλάχιστον όχι όσο θα περίμενα. Η εισαγωγή του ομώνυμου είναι απλα εκπληκτική, γενικά υπάρχουν τα περισσότερα από τα Virus στοιχεία μέσα αλλά περιμένω σε κάποιο σημείο του να απογειωθεί και αυτό δεν συμβαίνει (σε εμένα τουλάχιστον).

κάποιοι μπορούν chris


:stuck_out_tongue:

μια απτα ιδια

Δυστυχώς μια από τα ίδια και εγώ…

Όσο και να το ακούω, δεν “ανεβαίνει” ο δίσκος στην αντίληψή μου…

ακουστε το γαμημενο το Nite Flights, ενα σκασμο απο σεβεντιλες εχετε ποσταρει κατα καιρους και τα σημαντικα τα προσπερνατε.

One more for the road…

http://www.avopolis.gr/metal-album/38014-virus-agent-that-shapes-desert-2011-album-review-sonisphere

Chrisp μόλις ανακάλυψα ότι έχεις το ίδιο όνομα με τον ηθοποιό που ενσάρκωσε τον ΓΙΑΓΚΟ ΔΡΑΚΟ!!! :δέος:

Λευτεριά στον αναρχικό Χρήστο Πολίτη, κανένας αγωνιστής στα χέρια του κράτους.
Συγκέντρωση αλληλεγγύης, Σάββατο 16/4, 12:00, Πλ. Συντάγματος.

Όλο το φόρουμ μαζί σου!!!

[SPOILER]πολυσχιδής προσωπικότητα ο ChrisP 8)[/SPOILER]

Το άκουσα πολλές, μα πολλές φορές, για να καταλάβω ότι τελικά ο δίσκος μου άρεσε πολύ.
Δεν έχω ξανακούσει την μπάντα, δεν έχω εκτιμήσει τους V.B.E. ακόμη οπότε χρειάστηκαν αρκετές ακροάσεις.
Αυτό που με σκάλωναν είναι τα φωνητικά κυρίως.
Οι κιθάρες είναι εξαιρετικά εμπνευσμένες, με μοναδικό ήχο, το μπάσο καταπληκτικό.
Ολα τα τραγούδια μου άρεσαν, δεν υπάρχει βαρετό σημείο.
Πολύ περίεργοι πάντως, σε κάποια φάση αναρωτήθηκα ναι μεν ωραίο, ενδιαφέρον αλλά όχι για τα γούστα μου.

Θα ακούσω και τα άλλα τους και θα καιρός να εκτιμήσω τους V.B.E.

Σταθερά ποιοτικοί αν και απουσιάζει το στοιχείο της έκπληξης πλέον.

Πάντως το “desert” συναίσθημα το αναπαράγουν σαν να σε έχει χτυπήσει ο ήλιος με 45 βαθμούς και να μην έχεις πιει νερό για 1,5 μέρα.

μόλις ανακάλυψα ότι ένα χρόνο πριν είχε βγεί [B]αυτό[/B] και ντρέπομαι για το ίντερνετ που δεν είχε βουήξει ο τόπος.