Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Εκείνη δουλεύει ως αργά και τα βράδια
Εγώ της πηγαίνω γλυκά και τσιγάρα

1 Like
8 Likes

εκεί που λες, μερικά κομμάτια δεν αγγίζονται. Εκεί, που δεν πίστευες πως θα ξυπνούσαν συναισθήματα που βίωσες στα 15 σου με κάτι άλλο πέραν του πρωτοτύπου. Εκεί, που ακούγοντας εν λευκώ στη δουλειά προ κρίσης, η Καφκα (τεράστια) σου πετάει αυτό στη μούρη, σαν ένα ηχηρό χαστούκι.

5 Likes
9 Likes

Amenra - Mas III

6 Likes

To album του οποίου η απουσία από την προσωπική μου λίστα στο ABC topic του Leper μού κόστισε περισσότερο από κάθε άλλη. Ωστόσο, “Lateralus”, φίλοι μου…

Anyway, δισκάρα θεϊκή το “Love at First Sting” και λίαν καλοκαιρινή θα προσέθετα. Ιδιαίτερες αδυναμίες (πλην των κλασσικών / αδόκιμος ο όρος, όλα καρακλασσικά είναι) τα “Bad Boys Running Wild”, “Coming Home”, αλλά κυρίως ο δυναμίτης “I’m Leaving You” (άλλο ένα τραγούδι ακατάλληλο για οδήγηση, καθώς δύναται να προκαλέσει ουκ ολίγες παραβιάσεις).

9 Likes

Είναι κάποιοι δίσκοι που δεν μπορείς με τίποτα να ακούσεις στο background.

Όταν πατάς το play τα παντα είναι το master of puppets. 54 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα μετά συνεχίζεις τη ζωή σου.

14 Likes

Back in basics

2 Likes

Μετά απο την χθεσινή τους συγκινητική λαϊβάρα παιζει στο repeat

10 Likes

Daniel Rossen- You Belong There


Daniel Raphael Rossen (born August 5, 1982) is an American singer-songwriter and multi-instrumentalist. He is best known as the guitarist and co-lead vocalist of the indie rock band Grizzly Bear, with whom he has recorded four studio albums. Rossen is also a member of Department of Eagles, and released a solo EP, Silent Hour/Golden Mile , in 2012. His debut solo studio album, You Belong There , was released in 2022.

1 Like

Λιγο γιαπωνεζίλα δεν έβλαψε ποτέ κανέναν

4 Likes

Προπονηση.

16 Likes
19 Likes
3 Likes

οταν/αν τους δουμε ποτε , να παμε να πιασουμε καμια πενα… :grinning:(αν και κανα δυο τραγουδια με ακουστικη πιανει πενα…“παραξενος ανθρωπος εισαι ρε αδερφακι μου” :melting_face:)

2 Likes

Δακρύζουν και οι τοίχοι, λέμε. Πόσο λείπεις Miika…

5 Likes

8 Likes
1 Like
7 Likes
3 Likes