Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Όταν μαθαίνω για επικείμενη συναυλία των Sodom, ασυναίσθητα θα βάλω κάτι όπως τον παρακάτω δίσκο ορόσημο για το ευρωπαϊκό thrash

και θα αναφωνήσω: “Sodom ρε μ***ά”, “pizza und Sodom” κλπ κλπ

4 Likes

Όταν τους είχα δει την πρώτη από τις δύο συνεχόμενες φορές που ήρθαν στο eightball, θυμάμαι να περιμένω μέσα στο φίσκα από κόσμο χώρο μπροστά κι έναν δίπλα μου, μέσα στην “ησυχία” πριν ξεκινήσει το live να φωνάζει, υψώνοντας τη γροθιά του “μπίρα, thrash, σατανάς”. Η φάτσα μου ήταν ένα πλήρες ερωτηματικό -?-.

2 Likes

μα ποσο κομματαρα το of dementia :metal:

1 Like

Lost Carcosa ρε… Αν και όλο είναι δισκάρα τι να λέμε!


Πολυ καλο το αρθρο για τζαζ, μαζευτηκε πολυ υλικο για ακουσμα
2 Likes

Παρασύρθηκα -αν και “αλλόθρησκος”- στο topic της ΑΕΚ και συζητώντας για Τσιάρτα, Μανωλά κ.λπ. μού ήρθε στο μυαλό το -αναμφίβολα- σπουδαίο σύνολό της το πρώτο μισό της δεκαετίας του ’90.

Ας ακούσουμε λοιπόν κάτι από ένα άλλο σπουδαίο σύνολο (μουσικό αυτήν τη φορά) από την ίδια περίοδο.

2 Likes

Πολύ ωραίο το άρθρο όντως, έχω σημειώσει να βρω τα εξής :

Amirtha Kidambi’s Elder Ones
Jaimie Branch
Yazz Ahmed

Πάτησα να παίζει και αυτό που πόσταρες και έχει ωραίες ατμόσφαιρες, θα έλεγα αμπιεντ-ιζει (ρήμα? :joy:) κάπως.

1 Like

Αμπιεντιζει ισχυει σαν ρημα, ωσαν το τριπχοπιζει
Το πρωτο που λες(Amirtha Kidambi’s Elder Ones) το ψιλοακουσα, ωραιο και ιδιαιτερο
Επισης πολυ ωραιοι οι comet is coming(εμαθα και την kate tempest που γραφει καλα ποιηματακια)

2 Likes

αν στον προηγουμενο δισκο πηραν τα πανω τους εδω σε αυτον απογειωθηκαν

1 Like

Και να σκεφτείς πως ο προηγούμενος μου άρεσε τόσο πολύ που δεν πίστευα πως μπορούν καν να τον φτάσουν, λέω πάει μέχρι εκεί ήταν το στυλ το μαξ-άρανε. Χαίρομαι που έπεσα τόσο πολύ έξω.

καποιος ειχε ποσταρει το the omniscient πριν τη κυκλοφορια του δισκου και εμεινα μλκας
ετσι εμαθα τη μπαντα
και λεω να βγει ο δισκος και μετα θα ακουσω ολη τη δισκογραφια χαχα

1 Like
1 Like

Με ΔΙΑΣΚΕΥΑΡΑ ε

1 Like

15 χρονάκια έχουν να το παίξουν live. Μήπως να το χώσουν κάπου στο επετειακό setlist;;;

2 Likes

Therapy through violence

αυτος που θα σκοτωνε για την αγαπη του ειναι ο πιο ανθρωπος
3 Likes

Σήμερα τι άλλο παρά…

…αλλά και αύριο και για μέρες ακόμη θα παίζει Rush…
Μπορεί να εξέλιπε ο προφέσσορας, η μουσική όμως παραμένει “εσαεί”

4 Likes

2 Likes

Και ξανά και ξανά και ξανά…