Τι ακούτε τώρα Vol. 666

1 Like

Η μόνη μπάντα που περιμένω πώς και πώς τη νέα δουλειά της (αν υπάρξει)

Νέο Cancer ρε μλκεςς!! Στο metaldays είχαν θερίσει το 17!!!

1 Like

image

πολύ μπαλάντα ρε γαμώτο, νομίζουν ότι έπιασαν τον Πάπα από τα αρχίδια με το Sound of Silence. Αρκετά κατώτερο του Immortalized δυστυχώς

2 Likes

Μέχρι προχθες είχα μείνει στα σινγκλ και απορούσα με τη γενική γκρίνια. Πριν λίγο έπαιξε δεύτερη φορά και στη μισή διάρκεια ένιωθα άσχημα.

Κατά τα άλλα καινούριο Algorithm (σε ροτέισο με καινούριο Prodigy).

Πολύ πράμα σήμερα μετά από καιρό (τα γυναικόπαιδα είναι για νάνι από νωρίς, και ο μπαμπάς ξεσάλωσε βάζοντας φωτιά στα πικάπια και τις σιντιέρες :stuck_out_tongue: )

Sanctuary - Inception
Satan - Cruel Magic
Obsessed - Sacred
Atheist - Elements
Leprous - Malina

και τώρα, με ακουστικά λόγω ώρας, το καινούργιο Witherfall - αρκούντως συμπαθητικό σαν πρώτη γεύση.

2 Likes

Wand - Golem

image

1 Like
1 Like

image

4 Likes

Συγγνώμη Blizzard Of Ozz
Συγγνώμη Diary of a Madman
Συγγνώμη ακόμα και στο Bark at the Moon

αλλά αυτός είναι ο καλύτερος προσωπικός του Ozzy :wink:

Ozzy_-_Ozzmosis_Cover

5 Likes
4 Likes

Βαριά δήλωση, πάντως ήταν ο πρώτος του δίσκος που άκουσα, με το που βγήκε κιόλας, οπότε του έχω κι εγώ μια αδυναμία.

1 Like

Εντάξει, Παρασκευή βράδυ μετά από μερικές μπύρες και ακούγοντάς το στο δρόμο για το σπίτι, είπα να κάνω βαριά δήλωση! :slightly_smiling_face:

Συναισθηματικά τον έχω στην κορυφή. Τώρα αντικειμενικά, τα 2-3 πρώτα θεωρούνται άπιαστα, αν και αυτό τον φανταστικό ήχο δεν τον έχει κανένα άλλο άλμπουμ του Ozzy. Επίσης, είναι η καλύτερη κιθαριστική δουλειά του Zakk, τα solos του ακόμα και τώρα μου φαίνονται απίστευτα. Αυτό που με ξενίζει είναι που δεν έχει καλά ratings, δηλαδή δε γίνεται να είναι κάτω από όλα τα προηγούμενα άλμπουμς:

https://rateyourmusic.com/artist/ozzy_osbourne

1 Like

Σίγουρα συνολικά μου αρέσει πιο πολύ και από το No More Tears αλλά και από το No Rest…

Εμενα το Νο Μορ Τιρς ειναι απο τα αγαπημενα μου. Ισως και το αγαπημενο μου μετα το πρωτο.

2 Likes