Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Λάιβ Lingua Ignota απλά απερίγραπτο. Σε φάση στο Roadburn σκεφτόμουν “μήπως να δούμε και κάναν άλλο που παίζει τώρα” και τρία δευτερόλεπτα μετά ήμουν χαμένος στην ηχάρα και κοιτούσα σα χαζό τις πλανάρες με τις φωτιές. Στούντιο είναι πολύ καλή, κρίμα που δεν έχει ηχογραφήσει τη Jolene, αλλά πραγματικά αν την πετύχετε λάιβ αδειάστε το μυαλό σας και πάτε. Και Rakta πολύ δυνατές, τελείως διαφορετική κατάσταση βέβαια.

Ον τόπι:

3 Likes
2 Likes

Lingua Ignota μου ειχε πεταξει το Spotify σε Discover Weekly! Πολυ δυνατη !
Α ρε Roadburn μουσικομανα.

1 Like

3 Likes
2 Likes

Δεν πολύ κατάλαβα τι παίζει με τα άλμπουμς από Lingua Ignota γιατί τσέκαρα το bandcamp και είδα 3, από τα οποία τα 2 είναι σχεδόν με το ίδιο εξώφυλλο, με το ίδιο tracklisting και με διαφορά ενός χρόνου μεταξύ τους (Μιλάω για τα “All Bitches Die”).

Πάντως με το που άκουσα χθες ένα δείγμα στο youtube και χωρίς να υπάρχει απόλυτη μουσική σύνδεση μεταξύ τους, μου ηρθαν κατευθείαν στο μυαλό οι Menace Ruine

Ον τόπικ:

Στο σπότιφαι μόνο το All Bitches Must Die έχει, λογικά στο bandcamp πρέπει να υπάρχει και κάποια παλιότερη έκδοση ή κάτι τέτοιο. Είναι πολύ ιδιότροπη περίπτωση, σίγουρα δίσκος που θέλει να κάτσεις με προσοχή και σε συγκεκριμένο mood.

Ον τόπι:

4 Likes

Τεράστια τραγουδάρα το αποπάνω. Smashing Pumpkins ρεεεε!

2 Likes

image

3 Likes


Birdstone-SEER

1 Like

Περασε σχεδον ενας χρονος απο την κυκλοφορια,και ακομα δεν μπορουν να το πιστεψουν τα αυτια μου τι ακουνε απο 65 χρονων μπαρμπαδια !!! ΤΙ ΕΠΟΣ…
7 Likes

Sumerlands-Sumerlands (2016)

1 Like
2 Likes

Από το δίσκο GOLGOTHA (2015) το ομώνυμο τραγούδι. Λόγω των ημερών. Μεγάλη δημιουργία από τον Blackie Lawless.

0000155637

In 2017, Rolling Stone listed the album at No. 30 on its list of the 100 Greatest Metal Albums of All Time. :muscle:

2 Likes

Σήμερα ακούγαμε κατά κύριο λόγο τον… ήχο του αρνιού που ψήνεται! (πολύ “βουκολικά” ποιητικό μου βγήκε αυτό, αλλά ας είναι!)

1 Like