Τι ακούτε τώρα Vol. 666

4 Likes

2 Likes

image

ρε κοίτα τι πάθαμε

7 Likes

Πολύ ωραίο άλμπουμ!!

Η αλήθεια είναι ότι στην πρώτη ακρόαση το έκλεισα μετά τα πρώτα δέκα λεπτά. Ίσως με χάλασε ότι προσπαθεί πολύ να είναι early Genesis & yes αλλά το ξαναέβαλα και όταν το άκουσα ολόκληρο, κόλλησα άσχημα. Είναι σχεδόν τέλειο

1 Like
1 Like

3 Likes

3 Likes

Σήμερα εορτάζουμε την “παλιγεννεσία”.

Του χρόνου, να είμαστε καλά, θα έχουμε τα επετειακά του 1821 ( “Ελλάδα 2021”).

Και τι δεν θα έδινα να εμφανιστεί από το πουθενά ο άρχοντας των αρχόντων (τα “βύσματα” και τα κονέ τα έχει σίγουρα) και να παίξει το ακόλουθο “έπος”. Έτσι θα επισφραγιστεί και ο φολκλόρ χαρακτήρας των εορτασμών!

Ακούς κυρα-προεδρίνα, Γιάννα Αγγελοπούλου-Δασκαλάκη;

1 Like

Mετά από πολύ καιρό το ξανακούω τούτο και πλέον έχω καταλήξει, ότι μερικά τραγούδια είναι πολύ ευχάριστα.
Επίσης, πλέον μου δίνει την εντύπωση ότι αυτό το δεμένο στα ρυθμικά που ήθελε ο Hetfield, βγάζει πόντους από το συνολο γιατί κάνει τον ήχο λίγο μονοδιάστατο.

1 Like


MEPHORASH - Sfaíra ti̱s fo̱tiás EP

1 Like


MEPHORASH - 1557 - Rites of Nullification

Για όσους μελαγχολούν με τον καιρό και την κλεισούρα, κάτι να τους αποτελειώσει, ηχητικά πάντα. Α δεν είναι και με growls, για όσους αγριεύονται :stuck_out_tongue: Από τα “καθαρά” διαμάντια των bride…

1 Like

και στα καπακια βαζεις το my hope,the destroyer για ολκληρωτικο αποτελειωμα (ηχητικα παντα :wink:)

Την πρώτη γερή κρίση πανικού την έπαθα ενώ άκουγα τους Bride, ήταν τέλη Ιουνίου/αρχές Ιουλίου το 2009, δε θυμάμαι ακριβή ημερομηνία, οπότε μάλλον θα σας απέτρεπα από το να τους ακούσετε αν δεν είστε καλά… :stuck_out_tongue:

Σωστός…και μετά και μετά? Εγώ θα έβαζα One Of Beauty’s Daughters, το βάζω κιόλας δλδ

Εγώ αφού είχα φάει αρακά :smile: Για χρόνια δεν έτρωγα παρότι δεν είχε καμία σχέση προφανώς, οπότε ακούτε bride άφοβα…και να τρώτε τον αρακά σας :stuck_out_tongue:

2 Likes