Τι ακούτε τώρα Vol. 666

image

5 Likes

Βλεπω αυτο το λαηβακι απο μια απο τις αγαπημενες μου “indie” μπαντες, απο την Σουηδια.

LIVESTREAM STARTS FRIDAY, JUNE 5th @ 21:00 CEST

Everyone is welcome. Entrance is free of charge. And the beers are as cold as your refrigerator keeps them.

DONATIONS:
Donations are welcome via Swish and PayPal and support culture creators by going directly to the band, club, technicians and film team.

1 Like

image

τόσο ωραίος δίσκος, τόσες ωραίες αναμνήσεις…

6 Likes

και τώρα Ενδελέχεια να απελευθερώνουν σκληρό rock ήχο πριν κάπου 20 χρόνια!

2 Likes

τι μεταλομουρη εισαι ρε Jasonαρα !!!
3 Likes

paradiselost-obsidian

Σαν να συναντάς μετά από καιρό έναν παλιό, αγαπημένο φίλο. Μπορεί να έχει χάσει πια τα μαλλιά του (!) και να δείχνει την ηλικία του, όμως μπορείς να διακρίνεις ακόμη εκείνη τη λάμψη στα μάτια και ξέρεις ότι θα σου κρατήσει καλή παρέα, έστω κι αν οι καλές εποχές έχουν παρέλθει!

Και πόσο ταιριαστό σε ένα βροχερό, “φθινοπωρινό” απόγευμα!

8 Likes
3 Likes
2 Likes

2 Likes

Είναι καλό έτσι; Εμένα μου αρέσει πάντως

1 Like

Δεν το έβαλα ακόμα γιατί ήρθα στη δουλειά :slightly_smiling_face:

image

1 Like

2 Likes

Σε μια χρονιά όπου, μεταξύ άλλων απρόοπτων γεγονότων, είχαμε δισκογραφικές επιστροφές συγκροτημάτων μετά από πολυετή απουσία, η ευχάριστη έκπληξη έρχεται από την εγχώρια σκηνή.

Το τρίτο LP των Northwind φέρει παράλληλες με το προ 33 (!) ετών προηγούμενο τους, όχι μόνο σαν θεματική συνέχεια (από την Μυθολογία στην Ιστορία), αλλά και σαν ήχος αφού καταφέρνει να αναβιώσει τα “80s με έντονο 70s απόηχο”, με το αποτέλεσμα να ικανοποιεί πέραν πάσης προσδοκίας, δείγμα ότι στην περίπτωση τους όντως “η δουλειά είχε μείνει στη μέση” – πράγματι, κάποια κομμάτια φέρονται να υπάρχουν από την εποχή λίγο πριν τη διάλυσή τους.

Εξαιρετικό, τους αξίζουν πολλοί έπαινοι.

2 Likes

Πάει για παραγγελία με το πρώτο άκουσμα. Μέσα στα 2-3 καλύτερα το τραγούδι που είναι στα σουηδικά. Αυτό και το instrumental τα άκουσα και 2η και 3η φορά. :grin:
Και ήχος απόλαυση.

1 Like
4 Likes
3 Likes

Να πω την αληθεια δεν ειναι και ασχημος αν και μερικα τραγουδια μου φαινονται πιο heavy παρα epic

Τωρα αυτο

SELBST - An Ominous Landscape EP

1 Like
1 Like