Τι ακούτε τώρα Vol. 666


και τωρα αυτο

1 Like

heathen evolution

Συνεχίζοντας την… προθέρμανση εν όψει του επερχόμενου νέου δίσκου του συγκροτήματος από το Bay Area με την μάλλον ταραχώδη πορεία, βάζουμε το φοβερό comeback album που ήρθε μετά από 20 σχεδόν χρόνια – και χρειάστηκαν άλλα 10 για το επόμενο του! Eίπαμε, πολυκύμαντη η πορεία των συγκεκριμένων!

4 Likes
5 Likes

4:26 :star_struck:

7 Likes
6 Likes

Οι Τουρκαλάδες γαμάνε έτσι; Αφήστε τα πολιτικά, εδώ μιλάμε για post-punk που σπέρνει.

2 Likes

Κι αυτό γαμαει, μπράβο ρε @bostonflesh

2 Likes

220px-Medium_Rarities_Mastodon

3 Likes

2 Likes
1 Like

1 Like

3 Likes

Τα πρώτα cd’s που αγόρασα πακέτο τότε από τους Bad Religion, είναι το παραπάνω και το Tested (live) και παραμένουν τα αγαπημένα μου.

2 Likes

Φοβερός δίσκος πραγματικά, νομίζω αδικημένος μεταξύ των οπαδών τους

2 Likes

Έτσι πιστεύω και εγώ, ότι είναι αδικημένος.

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Ίσως η υπερβολική προβολή του βίντεο κλιπ από το Punk Rock Song στο MTV? :crazy_face:

Το αλμπουμ είναι γεμάτο «χιταρες» πάντως όπως: Punk Rock Song, A Walk, Pity The Dead, Ten in 2010, Drunk Sincerity και The Streets of America.

2 Likes

Ίσως γιατί ήταν ο πρώτος δίσκος που έβγαλαν χωρίς τον Brett, ποιος ξέρει.
Και για μένα πάντως ήταν η πρώτη μου επαφή μαζί τους, Punk Rock Song και A Walk έπαιζαν συνέχεια στο MTV, ωραίες εποχές.

Και μην ξεχνάμε και το αγαπημένο μου Parallel, τι κομματάρα!

2 Likes

Από τη δισκαρα το endorama (sorry στους true metal warriors, αν και νομίζω πως ευτυχώς δεν έχουμε πολλούς όπως αλλου- ας μην ονοματισω-οποιος κατάλαβε κατάλαβε, οποίος δεν καταλαβε καλύτερα για τον ίδιο σημαίνει πως δεν έχασε πολύτιμο χρόνο :man_with_gua_pi_mao: )

7 Likes

Ένα μόλις έτος μετά το ντεμπούτο τους οι Coroner επανέρχονται με το εμπνευσμένο “Punishment For Decadence” επιβεβαιώνοντας πόσο τρομακτικά ταλαντούχοι ήταν.
Τα στοιχεία που θα τους χαρακτήριζαν και θα τελειοποιούσαν σε μεταγενέστερες κυκλοφορίες τους, κάνουν την καθόλου διστακτική εμφάνιση τους εδώ: η “σπειροειδής” ανάπτυξη και η αίσθηση της μελωδίας, η ικανότητα να αλλάζουν ρυθμούς κατά βούληση θέτοντας τον περιδεή ακροατή στο μέσο μιας “πολιορκίας” από riffs, που αποκλείει το ενδεχόμενο να γίνουν ποτέ βαρετοί.
Ο μόνος τρόπος να φανεί κάποιος συγκρατημένος σε επαίνους μπροστά σε ένα τέτοιο αριστουργηματικό δίσκο (που έχει πάντως μέτρια, ακόμη και για τα δεδομένα των 80s, παραγωγή) είναι η γνώση όσων ακολούθησαν στην, σύντομη δυστυχώς, καριέρα των Ελβετών!

8 Likes


MORKT TRE - Necrofolk EP
Και τωρα αυτο

HAVUKRUUNU - Uinuos syömein sota

2 Likes