Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Fixxxed

Οντοπικ:

2 Likes

Χαχα οκ ναι, ειναι δισκαρα (9αρι σαν να λεμε) το Still life, αλλα δεν θα το ελεγα αριστουργημα (10αρι ακατεβατο), αυτο τον τιτλο απο την δισκογραφια των opeth θα τον εδινα στα Blackwater Park, Damnation (ναι!) και Deliverance. 9αρακια εχουν αφθονα, σιγουρα θα εβαζα και My arms your hearse, Ghost reveries, Watershed, Heritage (ακους Μιχαλακη, μας εχει παρει ο υπνος με το In Cauda ειδικα :p)

1 Like

^ Προσπερνώντας συγκρίσεις και βαθμούς, I find your lack of Morningrise disturbing.

Ον τόπι, μια και πάει καιρός:

3 Likes

Πολυ ωραιος δισκος (8αρι σαν να λεμε), λιγο αγουρος και με μετρια παραγωγη αλλα εχει και κορυφαιες στιγμες (advent, black rose immortal τα αγαπημενα μου)

Αλλα για να μενουμε on topic

4 Likes

Στο Top Τen αυτής της κωλοχρονιάς για εμένα. Επιστροφάρα με δισκάρα. Τον Castellano δεν τον ήξερα αλλά έχει ανεβάσει πολύ τα παπούδια της μπαντας, ενώ οι συνθέσεις τι να λέμε τώρα, οι άνθρωποι ξέρουν να γράφουν ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ.

6 Likes
2 Likes

Δεν έχω ακούσει τίποτα άλλο από τη στιγμή που πήρα αυτό και το Wayfarer. :grin:

4 Likes
3 Likes

Ένα από εκείνα τα αριστουργήματα που δεν χρειάζεται να υπάρχει λόγος για να τα θυμηθείς, αυτή τη φορά όμως με αφορμή, όχι τα γενέθλια δυστυχώς, αλλά την απώλεια του “Μάγου” των πλήκτρων και αρχιτέκτονα των περισσότερων εκ των κλασικών συνθέσεων των Uriah Heep, Ken Hensley…

8 Likes

Εγω παλι χθες ξεκινησα με αυτο…

…πριν περασω στο Magician’s Birthday, το οποιο θεωρω ενα μνημειο της μουσικης.

Και κατέληξα στο Blood On The Highway, για το οποιο αγνοουσα την υπαρξη του. Εξαιρετικο.

6 Likes

lombardo, τι καύλας είσαι ρε φιλε

3 Likes
3 Likes
3 Likes

image

3 Likes

Πω ρε συ τι ανέβασες! Σχεδόν όλα τα τραγούδια του δίσκου είναι εξαιρετικά. Τον έχεις δει live ?

1 Like

Όπως είπε και ο Scott Ian “We’ve made the best thrash album of 1986 that nobody ever heard!”

1 Like

image

2 Likes

1 Like

Η αλήθεια είναι πως ο Βέβηλος μου ήταν απλά συμπαθής μέχρι αυτόν τον δίσκο. Δεν περίμενα να με πιάσει τόσο και τόσο μακριά από τα χρόνια που άκουγα πιο τακτικά. Κοίτα να δεις όμως!

Τον έχω δει δύο φορές, η μια ήταν και ολίγον επεισοδιακή :stuck_out_tongue:

Ευτυχώς όμως την συγκεκριμένη τραγουδάρα, με την οποία δηλώνω σχεδόν πλήρη ταύτιση, την έχω ακούσει λάιβ και από AnserxEversor και είναι εξίσου συγκλονιστική. Όπως πρέπει δηλαδή με τα μεγάλα τραγούδια.

1 Like

τρίτος δίσκος ήδη στην πρώτη μέρα της καραντίνας, καλά θα πάει αυτό :stuck_out_tongue:

3 Likes