Τι ακούτε τώρα Vol. 666

1 Like
2 Likes


και τωρα αυτο

2 Likes

'Αιρο Μέιντε - Τρανσυλβάνια

Για την ακρίβεια όλο το ντεπούτο.

7 Likes
7 Likes

4 Likes
5 Likes

Μυθικό AOR, τεράστιος Johnny Van Zant:

4 Likes

Back to back δισκάρες. Μεγάλος δίσκος και αυτός, παιχταράς Rolie, όπου και να έχει παίξει, έχει αφήσει το στίγμα του και ένα κάρο συμμετοχές. Στα drums ο Colaiuta, Fire At Night ανεπανάληπτη δισολία Schon/Santana, Dann Huff παρών σε όλο το δίσκο, μούρλια λέμε!

ΥΓ. I Will Get To You το αρχέτυπο, ο ορισμός του μαστόρικου AOR. Ρεφρενάρα που δεν βαριέσαι ποτέ, φωνητικές γραμμές που εκφράζουν κάθε συλλαβή τέλεια, στίχοι-αγνή καψούρα, rhythm section συμπαγές με ρυθμό που σε καλεί να κουνηθείς, πλήκτρα-zeitgeist μιας εποχής και κιθάρες κέντημα. Πραγματικά χρυσό κομμάτι που πιθανολογώ μπορεί να αρέσει και σε ανθρώπους που δεν έχουν επαφή με τον ήχο, σίγουρα ιδανικό για να κλείσει έναν υπέροχο δίσκο.

3 Likes

Κομματαρα heavy metal

Κ ενα ακομα που θυμαμαι κ ακουω οποτε βλεπω Mandalorian. Ειναι αυτο το πνευστο που ακουγεται το νοτιοαμερικανικο.
Ψυχεδελικο 70ς προγκ ροκ απο τις Ανδεις κ την Χιλη, το οποιο μ αρεσει πολυ.

5 Likes
9 Likes

Δεν υπάρχει καρδιά αρκετά μεγάλη για αυτό το τραγούδι.

5 Likes

4 Likes

Από τα πιο heavy τραγούδια που έχουν γράψει. Ακόμα και να μην σου αρέσουν οι Korn με αυτό το τραγούδι αλλάζεις άποψη.

3 Likes

dopes

Λοιπόν, σε όλους μας έχει τύχει να μας αρέσει κάποιος δίσκος με το πρώτο άκουσμα. Στην περίπτωση του… συναπαντήματος μου με το Dopes to Infinity όχι απλώς μου άρεσε, αλλά δεν το πίστευα όσο προχωρούσε ο δίσκος, ότι κάθε επόμενο τραγούδι ήταν κι αυτό τόσο φοβερό! Όλος αυτός ο συσσωρευμένος ενθουσιασμός είχε σαν αποτέλεσμα όταν έφτασα στο…

…να ακολουθώ ασυναίσθητα τις κραυγές του Wyndorf! Απίστευτος δίσκος που, συν τοις άλλοις, μου θυμίζει το καλοκαίρι του 1995 όταν έπαιζε στο σπίτι εκ περιτροπής με το Draconian Times, σε αποκλειστικότητα σχεδόν αυτά τα δύο! (το Carnival Bizarre ήλθε λίγο καιρό αργότερα!)

11 Likes

o τύπος με την πετσέτα τι ακριθώς κάνει ; γιατί περιφέρεται έτσι ; :grinning:

1 Like

Μεγάλη δισκαρα και τρελό κόλλημα όταν το άκουσα κι εγώ. Αν και οριακά προτιμώ Powertrip, είναι και οι δύο δίσκοι πολύ αγαπημένοι. Στο προσωπικό τοπ 20 της δεκαετίας.
Δεν υπάρχει περίπτωση να μην αλλάξει προς το καλύτερο η διάθεση μου όταν το ακούσω.
Δεν έχω λόγια. Είναι από τους δισκους που έχω λιώσει και αν τον ξεκινήσω θα τον ακούσω ακόμα μέχρι τέλος χωρίς skip.

1 Like
1 Like

Αυτη ειναι μια ερωτηση που ειχα και εγω, ασε που στην αρχη νομιζα οτι εφερνε πιτσες η κατι τετοιο :stuck_out_tongue:

image

5 Likes