Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Πραγματικά μεγάλη απωλεια η ευαισθησια στον αυχενα. Μεχρι και το 2010 περιπου χτυπιομουνα σαν τρελος στα live, απο τοτε με μετρο και την επομενη μερα το πιασιμο ειναι δεδομενο.

Ακομα αντεχω και λιγο moshpit, σαν σχετικα καλοσυντηρημενος 38αρης, οπως λεω και στο ξαδερφακι μου (25αρης) που πηγαιναμε μαζι στις περισσοτερες συναυλιες, μεχρι 20’’ (δευτερολεπτα) moshpit ειμαι κομπλε. Πριν 3 χρονια περιπου ειχα μπει σε ενα moshpit στους suicidal angels, οντας εμφανως ο μεγαλυτερος σε ηλικια στον κυκλο, και σε καποια φαση παραπατησα λιγο και μου κανει ενα πιτσιρικι “ειστΕ ενταξει, δεν χτυπησατΕ ετσι?” Ευγενεστατος ο νεος, αλλα μας γαμησε την ψυχολογια!

5 Likes

χαχαχα truth be told συμπονω συνομηλικοι ειμαστε(37 και μισο) ,με κληρονομια ενα ωραιο αυχενικο μεσα στα αλλα,ενταξει κατι κανουμε ακομα,με λιγο προσεκτικη συντηρηση…
Here before me is my soul
I’m learning to live
I won’t give up till I’ve no more to give
No more to give
που λενε και οι αγαπητοι μου dream theater.

1 Like

Χαχα και σε ειχα για μεγαλυτερο man λογω του nick, την generationX την εχω στο μυαλο μου για γεννηθεις 1965-1980. Τυπικα νομιζω ειμαστε (οι του 1981-83) η πρωτη φουρνια millenials, με βαση τη wiki τουλαχιστον.

Και εγω αυχενικο εχω, κληρονομικο απο τη μανα μου, και με εκφυλιστικες αλλοιωσεις σε καποιους σπονδυλους του αυχενα. Οταν το πρωτοακουσα μου ακουστηκε πολυ τρομακτικο, αλλα οπως μου ειπε ο ορθοπεδικος ειναι φυσιολογικες φθορες που ερχονται με τα χρονια, οχι κατι ανησυχητικο. Θελει καλη σταση του σωματος, αρκετο περπατημα και καλο/ανετο υπνο.

Μακαρι να ξαναρχισουν τα live και να χτυπιομαστε (με μετρο) κι ας ποναμε λιγο μετα :smiley:

1 Like

χεχε,σωστα τα λες :+1: το nick μου βεβαια παραπεμπει σε αλλα πραγματα… :slightly_smiling_face:
ναι οπως περιγραφεις την παθηση,δεν ειναι κατι το ανησυχητικο,και η αθληση με σωστο ρυθμο βοηθαει,κανα δυο φυσικοθεραπειες μες στο ετος,να χαλαρωσουν τα παντα και παμε ξανα…απλα ναι το εχεις forever παρεακι :slightly_smiling_face:

1 Like

Για δες το βιογραφικό του Κούλη να δεις τι έκανε το 1999 και μετά το ξανασυζητάμε

Ήταν ιδρυτής και γενικός διευθυντης της NBG Venture Capital κάνοντας και εκεί τις μαιμουδιές του.

Δες κι εσύ τι εχει κάνει το 2019-21 όμως :stuck_out_tongue:

Mosh είπατε; Πάμε λοιπόν, ας είναι κι από το σπίτι, έτσι, για να “σπάσουν τα άλατα”…

Ιστορικό βίντεο παρεμπιπτόντως, τεκμήριο μιας εποχής όπου:

  • Ο Scott Ian έχει ακόμη μαλλιά (όχι απλώς μακριά, μαλλιά!) και φοράει μπλουζάκι Public Enemy προοιωνίζοντας την συνεργασία τους και… προϊδεάζοντας το ακροατήριο για την ασυνήθιστη - το λιγότερο - συνύπαρξη!

  • Ο Joey Belladonna έχει την ίδια σκαμμένη, γεροντίστικη φάτσα ήδη από τότε!

9 Likes

προσπαθησα να βρω τα λυρικς σε ιερογλυφικα σταιλ…τζιφος :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 Likes

7 Likes
7 Likes
3 Likes

Τι; Δεν παιζουν κονσέρβα; Live ειναι;

Και εγω απορω. Ο κισκε ακουγεται οπως στον δισκο. Φοβερο ε;

image

:speak_no_evil:

4 Likes

6 Likes


- Trinity

5 Likes
2 Likes

Ειρωνευομουν τους αρνητες, αν τυχον σου διεγυγε. Μια χαρα ακουγεται ο Κισκε live. Μην χαλασουμε το νημα, δεν υπαρχει λογος.

Δεν μου διεφυγε, ασ μην χαλασουμε τιποτε ουτε τις καρδιεσ μασ

1 Like

1 Like