Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Everything is better with Anneke.

6 Likes

1 Like

image

5 Likes
2 Likes
1 Like

10/10

5 Likes

Δώρο γενεθλίων από συμμαθήτριά μου. Το είχα “λιώσει”, ούτε θυμάμαι για πόσο χρονικό διάστημα.

Αψεγάδιαστη, ενοχική απόλαυση, την οποία μάλιστα θυμήθηκα προ ολίγον εβδομάδων και το άκουσα 2-3 φορές απανωτά. Αντέχει εξαιρετικά στον χρόνο. Να 'σαι καλά που μου το θύμησες και πάλι, ώστε να “ρίξω” κι άλλες ακροάσεις.

Δεκάρι ακατέβατο, όπως σωστά επισημαίνεις, με προσωπικά αγαπημένα τα “Carry On Dancing” και “Tears of Pearls” (τι κομματάρες!).

1 Like

Να προσθεσω και τα to the moon and back, I want you, break me shake me στα αγαπημενα μου εκτος από αυτά που αναφερεις. Θεικός δισκος. Και εγω τον ακουω απο τοτε που ηταν σχετικα καινουριος (καπου 2000-2001 πρεπει να τον πρωτοακουσα), ακουγεται ολοφρεσκος ακομα.

Και το Affirmation (Savage Garden, 1999) οπως και το Tension and the spark (Darren Hayes, 2004) ειναι πολυ ωραιοι δισκοι btw απο πραγματακια σχετικα με το group. Αν και πιστευω θα εχουμε στο forum μελη που γνωριζουν πολυ περισσοτερα.

1 Like

2 Likes

Μετά τον εμβολιασμό μου με Άστρα ακούω συνέχεια το παρακάτω δισκάκι

Θα πρέπει να ανησυχώ;

9 Likes

κουραστικη μερα στο γραφειο, το σκηνικο στους δρομους θυμιζει προ lock down εποχες…παρολη την κουραση το μυαλο μου ειναι καπως ετσι…

6 Likes

2 Likes

Ένα σπουδαίο LP που δυστυχώς δεν έτυχε της αναγνώρισης που άξιζε. Ίσως αυτό να οφείλεται στην εποχή που κυκλοφόρησε - άλλωστε τους Armored Saint δεν θα τους χαρακτήριζες ποτέ σαν ευνοημένο από τις συγκυρίες συγκρότημα!

9 Likes

6 Likes

2 Likes
3 Likes
13 Likes
7 Likes

1 Like