Τι ακούτε τώρα Vol. 666

6 Likes

2 Likes

3 Likes

Και αυτό

9 Likes
5 Likes

4 Likes

Πολύ ωραίο αυτό ρε! Είδα μια από τις ταμπέλες από κάτω που έγραφε για dub, το οποίο είναι ένα είδος εκτός τελείως από τα γούστα μου. Ευτυχώς είναι το ποστ-πανκ και το κραουτ και πάτησα play :grin:

Δεν ξέρω πως τα μπλέξανε όλα αυτά βέβαια, όμως το κάνανε πολύ καλά και μπορεί να είναι υποτονικό, μου έβγαλε καλοκαίρι εμένα (μάλλον το dub στοιχείο φταίει :stuck_out_tongue_closed_eyes:)

1 Like

Χαχ, και εγώ μου το πέταξε προτεινόμενα το bandcamp αλλά οι ταμπέλες και η περιγραφή με έκαναν να πατήσω play!

Είναι αρκετά καλός ο συνδυασμός ισχύει, νομίζω και για τα δικά μου δεδομένα ο δίσκος καταλήγει να είναι περισσότερο ambient από όσο θα ήθελα, αλλά ήταν αρκετά ανανεωτικό και ευχάριστο πάρα την μουνταδα του!

1 Like

Creedence Clearwater Revival - Bayou Country

The Band - Stage Fright

3 Likes

Ethno-chaos anyone?

1 Like

εγώ! τους ανεφερα δυο-τρεις φορες περυσι. Νομιζω ογδοο στη λιστα της χρονια

1 Like

Σου βγάζω το καπέλο! Εγώ τώρα τους έμαθα και έχω εντυπωσιαστεί, μάλλον γιατί είμαι άσχετος με world music γενικά και νιώθω σαν παιδάκι που ανακαλύπτει άγνωστους ήχους και γουστάρει!

2 Likes

Ενα απο τα πρωτα μου ακουσματα σε ελληνικες metal μπαντες καπου εκει πισω το 1988-1989 ηταν το πρωτο album των Thanatos Inc (το αλλο ετσι για την ιστορια ηταν το επισης πολυ καλο Summon The Dead των Flames) :

fact 1: εντυπωση μου ειχαν κανει οι εκδοσεις τις κασσετας και των δυο αυτων κυκλοφοριων οι οποιες ηταν σε πλαστικη θηκη και θυμιζαν video games της εποχης.
image



fact 2 : θυμαμαι που (πιτσιρικι τοτε 13 χρονων) ειχα “ανακαλυψει” στο 0.33 του Leech σε αυτον τον δισκο (20.05 στο link που δινω) μια γρηγορη ομιλια, και γυρναγα ξανα και και ξανα την κασσετα για να καταλαβω οτι ακουγεται η φωνη του ηχοληπτη (προφανως) να λεει : “Περιμενε πρωτα τα δυο χτυπηματακια” και μπζτ μπζτ “i know there is something wrong in the rotten mind”… :stuck_out_tongue:
fact 3 : δεν ξερω γιατι, παρολο ομως τους διθυραμβους που ειχε γραψει ο Lord στο ΜΗΗΜ για τon War of The Godz των (αφου αλλαξαν ονομα) Nigel Foxxe’s Inc. εγω δεν την παλεψα να το ακουσω και δεν εφτανε στο επιπεδο αυτο του πρωτο δισκου των Thanatos Inc. … μπορει να εφταιγε βεβαια οτι ο Λακης δουλευε στο Rock City…αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια…

6 Likes

Μιας και πιάσαμε τα… εγχώρια 80s, σαν σήμερα πριν 34 χρόνια κατακτήσαμε το πρώτο μας Ευρωμπάσκετ, στιγμές που για όσους είμασταν τότε σε θέση να αντιλαμβανόμαστε πράγματα ήταν απλώς ανεπανάληπτες (μέχρι το Euro του 2004!).
Οπότε τι άλλο από τον επίσημο ύμνο…

(κάγκελο η τρίχα κάθε φορά, με το που μπαίνει το “τιρινινι”, περιττεύει φυσικά να πούμε!!!)

13 Likes
3 Likes

1 Like

3 Likes

Και μετα αυτο

5 Likes
8 Likes

Πολυ μου αρεσει τελικα αυτη η μπαντα,ολο αυτο το thin lizzy/wishbone ash/70s scorpions/devil’s blood μουσικο παντρεμα :slightly_smiling_face:

13 Likes