Τι ακούτε τώρα Vol. 666

“Αδικοχαμένοι ήρωες” και λοιπά τετριμμένα βρίσκουν την απόλυτη ενσάρκωση τους σε αυτό το συγκρότημα και στο εν λόγω αριστούργημα που βρίθει ποιότητας και πρωτοτυπίας.

5 Likes

image

2 Likes

Ε ναι :muscle::trophy::honeybee:

7 Likes

Ωραίος δίσκος, με τα Excalibur και Heart of darkness* να είναι ακόμα καλύτερα βέβαια. Και το heavy metal breakdown επίσης, για τελείως old school καταστάσεις. Και το knights of the cross τίμιο, αν και μάλλον γέρασε χειρότερα από τα άλλα. Ok, ξέρω δεν χαίρουν και μεγάλης εκτίμησης στο φόρουμ, αλλά είχαν και αυτοί τις στιγμές τους, ειδικά στα 90s

*Σε όποιον τους γνωρίζει μόνο από την τριλογία ή τα επόμενα το προτείνω ανεπιφύλακτα για μια διαφορετική, πιο σκοτεινή και πιο βαριά πλευρά τους, περισσότερο υπερβαρο heavy metal με τα χαρακτηριστικα γρυλιστα ημι-brutal φωνητικά του συμπαθεστατου Chris πάρα το βαρύ επικό power metal που ήταν τα επόμενα.

Το live τους στο Ρόδον το 1999 (νομίζω) ήταν το πρώτο metal live που πήγα ποτε, είχαν κοντεψει να το γκρεμίσουν, για αυτό και μόνο θα έχουν πάντα το ρισπεκτ μου. Κι ας ακούω σπάνια πλέον τα περισσότερα από τα άλμπουμ τους (εκτός από τα Excalibur και ΗοD θα λεγα)

3 Likes

Για μενα το Heart of Darkness είναι το αγαπημένο μου αν και τους γνώρισα με το Tunes of War.

2 Likes

Εγώ τους είχα γνωρίσει από το fanatic assassins (μεγάλη κόμματαρα) του knights of the cross που μου είχε γράψει ένας φίλος σε μια συλλογή σε κασέτα.

Και εμένα άνετα το αγαπημένο μου grave digger το heart of darkness. Και αγαπημένα tracks τα grave dancer, circle of witches και εννοείται το ομώνυμο έπος.

On topic:

3 Likes

Ισως το αγαπημενο μου κομματι απο την τριλογια

3 Likes

Αχ και να ημουνα στα Ματαλα στα 70s

7 Likes
10 Likes

Κλασικη περιπτωση 11/10

11 Likes

Μόνο αλήθειες.

Ον τόπι:

3 Likes

Παρασκευή πρωί, καλοκαιράκι, έρχεται τριήμερο

3 Likes

5 Likes
10 Likes
3 Likes

https://www.youtube.com/watch?v=kB_-Evud3oc&ab_channel=VilmosBenedek

3 Likes

ANSER

…για όσους έδωσαν μέσα στη φάση τα πάντα τους
για τους τύπους που το νιώθουν ακόμη και στα 30 τους…

2 Likes
3 Likes

https://www.youtube.com/watch?v=uU5vVT_Cp7c

5 Likes

2 Likes