Τι ακούτε τώρα Vol. 666

εχω πει ποτε ποσο γ@μ@νε τα τραγουδια που εχουν καμπανα;

12 Likes
5 Likes

Κάτι μου λέει ότι δεν περιμένατε εμένα για να μάθετε ότι είναι 37 χρόνια σήμερα από την ημέρα που κυκλοφόρησε αυτό το πράγμα.

Το αστείο είναι ότι το πρωί της Παρασκευής είδα στο ίνσταγκραμ ένα αποσπασμα με τον Κλιφ απο το For Whom στο Ντόνινγκτον (αν θυμάμαι καλά). Άκουσα τον δίσκο δύο φορές την Παρασκευή,. τον άκουσα και μία φορά το Σάββατο για να καταλάβω αν είναι καλός. Ε, να μην άκουγα και σήμερα μία; Να το σιγουρέψουμε ρε αδερφέ…

15 Likes

Υπάρχει και άλλη σχετική επέτειος σήμερα, περιμέναμε να τη μάθουμε κι αυτή :stuck_out_tongue:

???

EDIT: Εκει ημουν. Καλα περασαμε, αλλα αυτο το Black Album ρε αδερφακι μου :confused: Btw, στο FWTBT και στο Four Horsemen, νομιζω οτι πρεπει να ειχα βγαλει φτερα.

2 Likes

Δυστυχώς αυτό ήταν προνόμιο υμών των γηραιότερων, αλλά χαλάλι σας.

1 Like

Όταν είδα το ποστ σου, ούτε καν φανταζόμουν ότι σήμερα κλείνει 38 χρονάκια ο “καλύτερός” τους δίσκος.

Χρόνια πολλά. @pantelis79 εχει κι αλλη σπουδαία κυκλοφορία σήμερα, σε αφήνω να την ψάξεις αν θέλεις.

8 Likes

Άλλο ένα τραγούδι με καμπάνες που γ@μ@ει όπως λέω και πιο πάνω

1 Like

Για να περάσει η ώρα μετά το Βέλγιο-Πορτογαλία:

Σαν σήμερα πριν 40 χρόνια:

Σαν σήμερα πριν 35 χρόνια:

Και για να γίνεται σύγκριση, σαν σήμερα πριν 35 χρόνια επίσης:

Καλά πήγε αυτό.

14 Likes
10 Likes

1 Like

[Brian O’Neil]

[2 years ago]

Back in 1986 I was just out of the Army. Discovered Cirith Ungol while stationed in West Germany. Picked up One Foot in Hell and the vinyl at least had a contact phone number. Called and left a message saying how great they were. Next night Rob Garven the drummer called me back and we talked for literally 3 hours about heavy metal. Seriously cool guy, great band

11 Likes
7 Likes
8 Likes

6 Likes
6 Likes
8 Likes

7 Likes

Αριστούργημα!

6 Likes
7 Likes