Τι ακούτε τώρα Vol. 666

:ok_hand:

11 Likes

The Ηunt. 'Υμνος. New model army. Τι να πω Φοβεροί στο live το Σάββατο. Δύστυχώς λίγος κόσμος. Αλλά περάσαμε τέλεια. Θα τους ξανάβλεπα άνετα και αύριο αν γίνονταν. Βρείτε βιντεάκια με το Born Feral, επίσης μεγάλο τραγούδι που απογειώνεται live.

9 Likes

Φίλε ήμουν εκεί και πέρασα κι εγώ ΥΠΕΡΟΧΑ! Και μόνο το The Hunt να έπαιζαν, βασικά, εγώ και πάλι ενθουσιασμένος θα ήμουν.
Μαγική εμφάνιση!
Bonus points για το “Φασίστες, κουφάλες, έρχονται κρεμάλες”!

2 Likes

Πω πω, για τίποτα δεν είστε μωρέ :stuck_out_tongue:

2 Likes

Τα 50 έτη συμπλήρωσε πριν από λίγες μέρες το Living in the Past, αυτό το κάτι σαν best of/λίγο από live/ενδεχομένως και συλλογή από κομμάτια που δεν είχαν εμφανιστεί σε κανονικό δίσκο, παρά μόνο σαν b’ sides ή και καθόλου!
Μια κυκλοφορία που μπορεί να προέκυψε από την ανάγκη να γεφυρωθεί το μεγάλο χρονικό διάστημα μεταξύ των “Thick as a Brick” και του “A Passion Play” (μεγάλο για τα δεδομένα των 70s, μιλάμε για 16 μόλις μήνες!) όταν οι Jethro Tull επέστρεψαν με (σχεδόν) άδεια χέρια από τα sessions στο Château d’Hérouville, όμως τόσο ο όγκος όσο και η ποιότητα του υλικού που περιέχεται εδώ είναι ενδεικτικά της δημιουργικότητας τους σε τέσσερα μόλις χρόνια παρουσίας! .

9 Likes
3 Likes

Αν το λατρεμένο Epicus είναι η αρχή του doom, το ονειρεμένο Nightfall είναι η τελειοποίησή του.

Σαν σήμερα, 35 χρόνια χαρούμενης κατάθλιψης.

18 Likes

5 Likes
3 Likes

Just follow me and you’ll set yourself free
Now won’t you come out and play

Ανεβαζουμε στροφουλες και χρονακια. 37 ετων σημερα η δισκαρα.

12 Likes

Πω έχω να μπω πολύ καιρό. Κάνατε καλή δουλίτσα με τα κομμάτια και τα άλμπουμ. Έπεσαν πολλά λάιξ

1 Like

να-σου

4 Likes

Καιρο ειχα να το ακουσω.

15 Likes

killer!

10 Likes
3 Likes
2 Likes

Σε ένα δίκαιο κόσμο αυτό
:arrow_forward:︎ Ανάστασις Νεκρών | Nurse Of War (bandcamp.com)
θα ήταν τόσο πετυχημένο όσο οι γκόστ

3 Likes
7 Likes

Κατι εγινε το 1977 σαν σημερα.

10 Likes

ντάξει, καλοί είναι, αλλά είναι κατόρθωμα να έχει κανείς χειρότερα φωνητικά και από του tobias :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like