Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Δεν τα προλαβα ολα χθες, στις 22 Νοεμβριου 2005 ειχαμε τουτο 'δω:

Mezmerized the simple minded
Propaganda leaves us blinded

14 Likes

Σαν σήμερα, 41 χρονάκια πριν. Saludos

13 Likes

40+1, οχι 40-1, μακαρι να ηταν 40-1 :joy:

2 Likes
1 Like

Μην κανουμε ενα λαθακι, αμεσως να με εκθεσετε. Φιξντ

Μια απο τις καλυτερες live εκτελεσεις οποιουδηποτε τραγουδιου απο οποιονδηποτε καλλιτεχνη, και την αναλυση απο την λατρεμενη και γλυκυτατη κοκκινομαλλα απο την Αυστραλια. Λογικο να αντιδραει ετσι ο οποιοσδηποτε βασικα, δεν μπορω καν να φανταστω ποσο τελειο θα ηταν να ειναι κανεις μεσα σε αυτην την συναυλια και να ακουει τον Townsend να ξερναει κομματια της ψυχης του στο μικροφωνο.

Η αντιδραση της στην τελευταια κραυγη του Devin απλα ολα τα λεφτα, το κοριτσι απλα τρελαθηκε :heart_eyes:

2 Likes

Καλημέρα

6 Likes

Πριν από 32 χρόνια τέτοιες μέρες, οι Psychotic Waltz έκαναν την εμφάνιση τους με το πρώτο τους LP.
Το A Social Grace εκτεινόταν σε μια μεγάλη γκάμα αναφορών συνταιριασμένη με τρόπο που το καθιστούσε μοναδικό, τόσο που ξεχωρίζει και μέσα στην δισκογραφία των ίδιων των δημιουργών του!

Δυσπρόσιτο στους “περαστικούς”, αλλά φορτωμένο από την δημιουργική πνοή και την νεανική ορμή των πρωτοεμφανιζόμενων αυτών Τεξανών, είναι ένα από αυτούς τους “αντικειμενικά” τέλειους δίσκους και ήταν πραγματικό ευτύχημα που το ελληνικό ΜΗ το μοίρασε κάποια στιγμή μαζί με ένα τεύχος του και έγιναν κοινωνοί του μεγαλείου του πολλοί περισσότεροι από όσους θα το άκουγαν υπό κανονικές συνθήκες! Και κάπως έτσι ξεκίνησε η… ιστορία αγάπης μεταξύ του ελληνκού κοινού και των συγκεκριμένων!

18 Likes

Ισως ο πιο υπερεκτιμημενος δισκος ολων των εποχων στο μεταλ. Προσωπικα δεν τον εχω ακουσει ποτε ολοκληρο, και δεν την παλευω πανω απο 2 λεπτα σε οποιοδηποτε τραγουδι. Καλυτερα να ειμαι περαστικος παρα να προσπαθησω να το ακουσω στο μελλον ξανα.

Κάπως έτσι αντέδρασα κι εγώ όταν είδα για πρώτη φορά τον Devin στο βίντεο του Kingdom, μάζευα τα σαγόνια μου απ’το πάτωμα. Υπάρχουν ριακτιονς στο γιουτουμπ που άλλοι κλαίνε από συγκίνηση, άλλοι δεν μπορούν να κρύψουν την ευδαιμονία και την ψυχική ανάταση που αισθάνονται και άλλοι απλά υποκλίνονται στο ταλέντο και στην φωνή του Devin.Εγω πάλι αγαπώ αυτήν

οπότε δεν θα μαλώσουμε!

5 Likes
8 Likes

Μαθαίνει μπαλίτσα στους διάφορους vocal coaches ο Devin. :slightly_smiling_face:

10 Likes

Ευτυχώς δεν είπε necrohammer να είχαμε άλλα χαχαχαχαχ

3 Likes

Ρε, χαχαχαχαχα

1 Like

Τεραστιος δισκος, τον εχω σε limited edition picture disk καπου στα 1500 ή 1800 κομμάτια. Ούτε τους ήξερα τότε, θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι μου τον πρότεινε στο Happening ένας υπάλληλος -καλά να είναι το παιδί- αλλά δεν θυμάμαι πια ποιος ήταν.

Συμφωνώ με τον Q, ίσως ο πλέον υπερτιμημένος metal δίσκος. Πολύ λογικό αφού metal με τη στενή έννοια του όρου δεν είναι σίγουρα. Είναι απλώς μουσική. Μακάρι να υπήρχαν μόνο PW σε αυτόν τον χώρο σε σχέση με κάτι τσοπάνηδες με φλογέρες που το παίζουν ροκ σταρ σήμερα χάρη στην ευκολία του να κυκλοφορήσεις ένα τραγούδι.

Αντε μπας και τους δούμε επιτέλους στα μέρη μας. Έβαλα να ακούσω, θενκς @Ian_Metalhead

7 Likes

11 Likes

:ok_hand:

15 Likes

Βγηκε?