Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Εγώ όταν επέλεξα 5αδα

7 Likes

Δεν θα ξεχαστεις ποτε Jeff! 10 χρονια και ακομα δεν το χω πιστεψει
Long Live Slayer! Jeff Hanneman still reigning

11 Likes

Προετοιμασία για απόψε.

2 Likes

Ακούω ξανά την April λίστα του Let’s Play 23,569 για να βγάλω από τα καρδουλιασμένα το τοπ15 και θέλω βοήθεια. Με ποιο τραγούδι μοιάζει η μελωδία στο 1.39 - 2.00?? Και μετά όταν τραγουδάει έχει την ίδια φόρμα στα φωνητικά του με αυτό που σκέφτομαι, αλλά στο ρεφραίν πάει πολύ διαφορετικά.

Μπορεί να το έχω ακούσει και στο Musical Calendar ξανά, μπορεί να είναι κάποιο τραγούδι που το ξέρω 20 χρόνια, πλζ χελπ, έχω σκαλώσει πολύ άσχημα.

3 Likes
4 Likes

Όχι, ακόμα και το mood του τραγουδιού που σκέφτομαι είναι πολύ παρόμοιο με το παραπάνω.

edit: Εκτός αν δεν απαντούσες σε μένα και απλά έβαζες το τι ακούς τώρα, αλλά έχω πολύ μεγάλη αίσθηση του entitlement :stuck_out_tongue: Μέχρι να καταλάβω, παίρνω πίσω την καρδούλα :stuck_out_tongue:

3 Likes

Σου βάζω καρδούλα γτ τώρα είδα το προηγούμενο ποστ σου αφού πρώτα διάβασα το τελευταίο, χαχα.

Timing μάλλον λέγεται :love_you_gesture:

2 Likes

Καμιά έμπνευση γι’ αυτό που ρωτάω μήπως έχεις?? :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

1 Like

Νάδα. Πιο πολύ μου κάνει ως generic οικείο παρά κάτι συγκεκριμένο. Αλλά πάλι, κάτι αισθάνεσαι καλύτερα οπότε θα σου ρθει η επιφοίτηση σε ανύποπτη στιγμή. Σχεδόν πάντα έτσι γίνεται.

For what is worth πάντως, μόλις μπαίνει η φωνητική μελωδία μου σκάσε Skyclad

2 Likes

2 Likes

Κομματάρα, δισκάρα, τα πάντα όλα.

3 Likes

Καταρχάς δεν είχα ακούσει την διασκευή. Ωραία, αν και το original είναι σαφώς καλύτερο (επίσης από το Lex Talionis όπως και το Black easter που έβαλα στο music calendar).
Το σκέλος 1.39-2.00 μου θυμίζει προσωπικά το Nymphetamine , ως γνωστόν ο Dani ακούει apocalyptic folk και τα τοιαύτα, εκτός αν κάνω λάθος (φοβερά πιθανό).

edit: στα ατμοσφαιρικά τους οι Skyclad έχουν direct influences από Sol Invictus

1 Like

Η αναζήτηση τελείωσε φίλε μου, δεν ήταν κάποιο από αυτά που προτείνεις, αλλά σημασία έχει το ταξίδι όχι ο προορισμός

2 Likes

και τότε πώς ψήφισες για απρίλιο !!! :face_with_monocle:

2 Likes

Ο καλυτερος δισκος του 96

14 Likes

για αυτο εβαλα υπερσυντελικο, dearest
στα πλαισια του music calendar που ελεγε και ο @nnnkkk
εξ ου και η αναφορα μου στην αντιστοιχη επιλογη μου απο το ιδιο γκρουπ (original, not cover) for the same game
this being said, I did enjoy the μονοκλ vibes & tone ^ ^

Χμμ, μάλλον αλλά παίζει σκληρός ανταγωνισμός με το “Έγινε η απώλεια συνήθειά μας”.

Να θυμίσω επισης οτι το 1996 βγήκε το μέταλ έπος Dark Saga (ναι ok και το Load).

3 Likes

Υπέροχα άλμπουμ για την ελληνική σκηνή αμφότερα
βέβαια το 1996 ανήκει πιο βόρεια για μένα

A sacrifice in the flight of dawn
The beauty of twisted reality
In my heart, my dreams

A sacrifice for freedom
Alone in the grace of the dark
The pains of a failed generation

I longed for the death of the sun
Another glorious revelation
Destiny’s plan for ruin

I danced with the shadows
In tranquil chaos, I lay naked in the rain
An interception of light
A disturbing memory
This suicide veil I wear in shame

1 Like

Ή πολυ πιο νοτιά, στη λατινική Αμερική, και μάλιστα στη μονή χώρα της που μιλάει Πορτογαλικά

(Το Holy land εννοώ όχι το roots ή κάποιο άλλο)

On topic

:ok_hand:

10 Likes

Σαν σήμερα.

define “ατμοσφαιρικα” πλιζ

4 Likes