Τι ακούτε τώρα Vol. 666

2 Likes

Καληνύχτα παίδες!

6 Likes

Στην επέτειο της πιο αποφράδας των ημερών, η επιλογή έρχεται κατ’ ευθείαν.

13 Likes

Είναι αυτή η εποχή του χρόνου ξανά.

1 Like

:ok_hand:

1 Like

Πολλά κιλά @@

6 Likes
2 Likes

Λάθος ανέβασα ανοιξιάτικο κομμάτι πριν, φαίνεται πως έχουμε φτάσει κατακαλόκαιρο ήδη.

Προσαρμοζόμαστε λοιπόν με αυτά και βλέπουμε που θα πάει η playlist:

2 Likes


Κάποιος να τους φέρει Ελλάδα - πρώτα θα τα τινάξω και μετά θα έρθουν.

5 Likes

Όποιος δεν νιώθει με το “μπάσιμο” του κομματιού από κάτω, θα νιώσει από τα μπασίματα του @apostolisza8 αύριο!

3 Likes

Να πούμε βέβαια ότι στο περιθώριο αυτού του έπους που λέγεται συμπληγάδες δεν έχει συζητηθεί όσο της πρέπει κι αυτή κομματαρα με το απόλυτο “πάμε γ@μω το ξεσταυρι μου μέσα” σημείο κάπου εκεί στο τρίτο λεπτό και κάτι…

6 Likes

Σιγά τα αίματα (ξέρετε εσείς).

1 Like

Καλημέρα!!

Η μουσική αξία αυτού του δίσκου είναι νομίζω αποδεκτή από όλους, όμως αν δεν τον έχεις προλάβει όταν βγήκε είναι δύσκολο να καταλάβεις τι σήμαινε για εμάς που μεγαλώσαμε τότε. Ήταν η δική μας νίκη, το ξέσπασμα, η αποτίναξη ενός βάρους ότι το heavy metal ήταν μεγάλο παλιότερα, ότι εμείς δεν ξέρουμε, δεν προλάβαμε. Ήταν το δικό μας piece of mind, το δικό μας heaven and hell, η απάντηση της γενιάς μας. Ακούγονται υπερβολικά το ξέρω αλλά εγώ έτσι το ένιωθα τότε.

17 Likes

Και σε μια άκρως σημαντική επέτειο για σήμερα.

Στο repeat, άλλη μια φορά, και που ξέρεις, μπορεί σε λίγες ημέρες να ζήσουμε κανένα θαύμα ε @Kostas_L

Summary

In front of this door
That opens no more
You can reflect
But you cannot alter
Now merge the remembrance
When you sleep
You enter the void
Of what you seek

5 Likes
6 Likes

:cry:

1 Like

Μη στεναχωριέσαι, θα βάλεις κάτι καλύτερο μετά.

Εγώ:

Δεν έχει ακούσει ούτε νότα αλλά μην τον παρεξηγείτε, απλά του αρέσει να μαλακίζεται

Now:

6 Likes

Σε άλλα νέα

Καλοί και οι Midnight (εξαιρετικοί για την ακρίβεια), αλλά στο blackened speed metal / black’n’roll / χαβαλεδιάρικο ΘΡΑΣ / όπως θέλετε πείτε το, εγώ προτιμώ αυτούς

4 Likes

Πρώτες εντυπώσεις από προχθές που το πήρα, λίγο πιο συμφωνικό από όσο θα ήθελα αλλά παρόλα αυτά πολύ καλό. Με την πρώτη ξεχώρισα τα Lilith Immaculate και Forgive Me Father (I Have Sinned).

2 Likes