Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Μπορεί με Byron να έγραψαν ιστορία και αθάνατους ύμνους, ωστόσο θεωρώ πως η post Byron περίοδός τους θα έπρεπε να μνημονεύεται συχνότερα. Δεν σταμάτησαν να παράγουν καλή, ενδιαφέρουσα μουσική και φυσικά ο John Lawton ήταν φωνάρα με τα όλα του.

Από τα αγαπημένα μου Heep κομμάτια. Ύμνος στην ζωή, τραγούδι-φίλος.

9 Likes

το’ σκασα και εγώ

10 Likes

Πάει κι ο Mike Pinder. Απίστευτα επιδραστικός μουσικός για όποιον παίζει/ ακούει οτιδήποτε proggy.

7 Likes

4 Likes

Ποτε δεν θα αποφασισω αν το Demons and Wizards ή το The Magician’s Birthday είναι πιο γαμηστερο, λαμπερο, μαγικο, εκτυφλωτικο, μελωδικο, εκπληκτικο, μοναδικο.

Απο την αλλη, δεν εχει καμια σημασια. Συνεπως:

Edit: πώς γίνεται να κλαίει αυτή η κιθάρα στο Echoes in The Dark;

14 Likes


Metalström
Astronomica
The Ninth Wave
The Fires Of Mars
:black_heart: :black_heart: :black_heart: :black_heart:

Summary

Η καλύτερη κυκλοφορία τους;

17 Likes

5 Likes

Summary

https://antichristsiegemachine.bandcamp.com/album/vengeance-of-eternal-fire

5 Likes

Από το Crystal Logic και μετά το σερί είναι ανελέητο, τουλάχιστον μέχρι το Courts

1 Like

3 Likes
13 Likes
2 Likes

Alkaloid - Numen

Φανταστικό περσινό προγκντέθι, εκ Βαυαρίας ορμώμενο, πολύ μεγάλο σε διάρκεια μεν (διπλός δίσκος) αλλά ειδικά οι ψυχεδελικές του αναζητήσεις ανταμείβουν φουλ. Όσοι ενδιαφέρεστε για το subgenre αλλά δεν τους έχετε μάθει, σπεύστε. Κι ας μην έχετε ακούσει πρώτα τα προηγούμενα δύο.

1 Like

Aν και λίγο δάνειο από Saxon, είναι κάποιες μέρες το αγαπημένο μου τραγούδι τους.

1 Like
4 Likes

Δώστε θεοί να κάνουν ένα εορταστικό/επετειακό για τα 40 χρόνια, να διορθώσω το λάθος του '14.

Α, ρε κομματάρα.

7 Likes
2 Likes

image
Για λάτρεις του black metal punk νορβηγικής κοπής: Negative Music | Haust

1 Like

Μια ομορφιά.-

7 Likes

10 Likes