Τι ακούτε τώρα Vol. 666

14 Likes
2 Likes
14 Likes

Πραγματικά απολαυστικό, τίγκα old school black/thrash στο οποίο δεν έχω σταματήσει να επιστρέφω από όταν κυκλοφόρησε. Έχει περάσει λίγο στο ντούκου και είναι κρίμα, για τους φανς του είδους είναι ότι πρέπει.

2 Likes

Ενδιαφέρουσα πρόταση :+1: :metal:

2 Likes
1 Like

Πώς σου φαίνεται;

Τόσο στο Behold, οσο και στα δυο singles (αυτα εχω ακουσει μεχρι τωρα) το βασικό μου θέμα είναι η φωνή. Συν οι φωνητικές μελωδίες στα singles. Το rider δεν μου είπε κάτι ιδιαίτερο, ούτε καν η σύνθεση, πρέπει να είναι από τις πιο αδύναμες του Τσάμη. Ιδωμεν, αλλά όπως και να χει, η συγκίνηση είναι μεγάλη καθώς μιλαμε για οριστική (ελπίζω τουλάχιστον, να μην βρικολακιασει η φάση) αυλαία ενός πολύ σημαντικού μουσικού για μένα…

Edit: το watchman μοιάζει σαν να βγήκε από το sea of tranquility, πράγμα όχι και πολύ καλό…

Edit2: Το Free spirit soar όμως γαμαει και δέρνει!!

Edit3: Bell tolls OK (i.e. not great, not terrible)

Alarm κομματαρα, φωνή στην αρχή για τον δήμαρχο του Βόλου

Edit4: Twin κομματαρα νο2

Revelation νταξ, ωραιο και με όγκο αλλά ρε παιδί μου χωρίς Vidonne δεν μου κάθεται καλά. Ποσο μάλλον με τον μποζο, ο οποιος IMO είναι απίστευτα λίγος για το όλο εγχείρημα. Τόσο φωνητικά, όσο και στιχουργικά.

Του χάλαγε τη μανέστρα του Μάρκ ο Νικόλας;;

Συμπερασματικά, πρόσημο θετικότατο καθώς δεν θα μπορούσε να γίνει και αλλιώς με μουσική του Τσαμη. Όσο αμπαλος κι αν είναι ο μανατζερ…

3 Likes

Καλημέρα!

13 Likes

Ακριβως ετσι νιωθω και εγω

1 Like

Ωραίος δίσκος!

3 Likes

2 Likes

love, kindness, mutual respect, funk and love (again)

3 Likes
4 Likes

Και τώρα

4 Likes
12 Likes
9 Likes