Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Burn anew through Funeral Pyre

5 Likes
3 Likes

1 Like

Ενας συμφορουμιτης μού το θυμισε.

10 Likes

Ότι πιο περίεργο έχω ακούσει φέτος

1 Like

Καληβδομαδα

2 Likes

4 Likes

Σκαλωσα με το εξωφυλλο, διοτι προφανως ειναι μοναδικο και εβαλα να ακουσω. Δεν ξερω αν εχω κολλησει ασχημα, αν αναρωτιεμαι τι εγινε, αν αρρωστησα ή αν δυο τετραγωνα απο το σπιτι μου ανοιξε μια μαυρη τρυπα που οδηγει στις πυλες της κολασης και πρεπει να παω να τη δω.

Ακουσα τον δισκο, δεν ξερω τι να πω. Το Cauchemar περιγράφει τον πίνακα του Καραβάτζιο και στο τέλος σου λεει “μπορεις να πας να πεθανεις τωρα ησυχα ησυχα, δεν θα σε ενοχλησει κανεις”.

Τι ακριβως εννοεις “περιεργο”; Ειναι ολο λαθος και καταπληκτικα ομορφο.

EDIT: το Franka θα μπορουσε να ειναι συνθεση του Μοτσαρτ σε ξεκουρδιστο πιανο επειτα απο μια εβδομαδα καταχρησης κοκας.

1 Like

Παράκρουση! Στα καπάκια:

9 Likes

Summary

Sabbaticult | Sabbat

2 Likes
3 Likes

Τα 52 έτη συμπλήρωσε προχθές το Living in the Past, η συλλογή best of με ολίγη από live συν κάποια κομμάτια που δεν είχαν εμφανιστεί μόνο σαν b’ sides!
Μια κυκλοφορία που προέκυψε από την ανάγκη να γεφυρωθεί το διαφαινόμενο μεγάλο χρονικό διάστημα μεταξύ των “Thick as a Brick” και του “A Passion Play” (μεγάλο για τα δεδομένα των 70s, στην ουσία μιλάμε για 16 μόλις μήνες!) μιας και οι Jethro Tull είχαν επιστρέψει με (σχεδόν) άδεια χέρια από τα sessions στο Château d’Hérouville! Από την άλλη, είναι ενδεικτικό της δημιουργικότητας τους σε τέσσερα μόλις χρόνια δισκογραφικής παρουσίας ο όγκος και η ποιότητα του υλικού που περιλαμβάνεται εδώ !

6 Likes
11 Likes

:heart_eyes:

8 Likes

2 Likes

1 Like

:ok_hand:

6 Likes

Ψιτ, μεγαλε. Τρελο κολλημα εφαγα με αυτους. Εψαξα λιγο στο ιντερνέτ (sic) και ειδα οτι παιρνουν καποια κλασικα κομματια και τους αλλαζουν τα φωτα. Ακουσα ενα σινγκλ που λεγεται Toccata, μου εφυγε το κεφαλι. Φοβερο.

1 Like
5 Likes

image

Hear me now You Demigods
Either lift me up or Let me Burn

3 Likes